TWITTER BLOGGER  SKULLATOR       PLIKI COOKIES  KANAŁ YOU TUBE    KOSTNICA FACEBOOK

nasz serwis EOPINIER.PL

 RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKAPROSTO Z PIECAPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ
 

PATRONATY 2014PATRONATY 2013PATRONATY 2012

 

 

Portal kostnica.com.pl może objąć patronatem wszelkie wydawnictwa i wydarzenia związane z tematycznie z treściami, które poruszamy .

Patronujemy wydawnictwom, które uważamy za godne polecenia odwiedzającym nasz serwis.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani patronatem medialnym serwisu Kostnica zapraszamy do kontaktu kostnica1@kostnica.com.pl.

Standardowo w ramach objęcia patronatem oferujemy:
- recenzję
- organizację konkursu
- umieszczenia bannera na naszych serwisach www.kostnica.com.pl oraz dodatkowo www.eopinier.pl
- umieszczenie info w mailingu wysyłanym do kilku tysięcy odbiorców kilka razy w miesiącu
- umieszczenie logo (bannera) oraz informacji na naszym fanpage na Facebooku
https://www.facebook.com/FACEKOSTNICA
- umieszczenie info na naszym twitterze
- w dniu premiery oraz w trakcie tygodnia po emisja informacji w nagłówku strony

   

   

Laleczka - Hollie Overton (thriller psychologiczny) premiera (26.10) KSIĄŻKA PATRONUJEMY
Czy za fasadą łagodności może ukrywać się zło?
Lili, uczennica liceum, zostaje porwana spod szkoły. Przetrzymywana w zamknięciu, przez osiem lat nie ma kontaktu ze światem. W tym czasie z dziewczynki staje się kobietą i matką. Pewnego dnia udaje jej się uciec.
Powrót Lili jest sensacją, która wstrząsa lokalną społecznością. Dziewczyna uświadamia sobie, że dawne życie odeszło na zawsze. Teraz będzie musiała postawić swojego oprawcę przed obliczem sprawiedliwości i odbudować związki z ludźmi, których nie widziała przez wiele lat.
Laleczka to nowe spojrzenie na historie porwanych i trzymanych w zamknięciu kobiet. Porwanie odciska na ofierze ogromne piętno. Ale co się dzieje, gdy zostaje uwolniona? Czy zacznie żyć na nowo, czy będzie szukać zemsty?

 

   
Siri Pettersen - Krucze pierścienie. Tom 2. Zgnilizna 16.08.2016 #KSIĄŻKA PATRONUJEMY

Nominowana do nagrody Bokhandelprisen 2014.
Wyobraź sobie, że zostałeś wygnany do nieznanego świata. Bez tożsamości. Bez rodziny. Bez pieniędzy. I powoli zaczynasz sobie uświadamiać, kim tak naprawdę jesteś.
Hirka utknęła w umierającym świecie, rozdarta pomiędzy łowcami ludzi, martwo urodzonymi oraz tęsknotą za swoim przyjacielem Rimem – oddałaby wszystko, by znów go zobaczyć. W wielkomiejskiej rzeczywistości jest łatwym łupem, ale walka o przetrwanie blednie w obliczu tego, co ma nastąpić, gdy Hirka zdaje sobie sprawę, kim jest. Źródło zgnilizny pragnęło wolności od tysiąca lat. Wolności, którą dać może tylko Hirka.
"Zgnilizna" to kontynuacja wychwalanego przez krytyków i czytelników "Dziecka Odyna", powieść, której stronice zapełniają zachłanność, lęk przed śmiercią i zemsta.

ORGAZMOKALIPSA Niesamowite przygody Hubiego i Wikarego - Krzysztof T. Dąbrowski & Michał Drzazga

   

POLCON pod patronatem KOSTNICY.

18-22 SIERPNIA

Najstarszy, bo odbywający się od 1985 roku ogólnopolski festiwal literatury i fantastyki POLCON - pod patronatem KOSTNICY. Wydarzenie co roku organizowane jest w innym miejscu, a o wyborze organizatora decyduje Forum Fandomu dwa lata wcześniej. Częścią Polconu jest przyznawana na nim podczas specjalnej gali Nagroda Literacka Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla – najstarsza i najbardziej prestiżowa nagroda dla twórców literatury fantastycznej. W 2016 roku wydarzenie powraca do Wrocławia po 4 latach wędrówki. [dalej]

 

KONWENT, LARP - Ziemie Jałowe 2016

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 5 – 10 lipca i podobnie jak w
latach ubiegłych utrzymana będzie w konwencji postapokaliptycznego
westernu. Ogólna liczba uczestników szacowana jest na 300 osób, co
plasuje nasz konwent w czołówce tego typu wydarzeń.

Miejsce również pozostaje bez zmian - opuszczona kopalnia w miejscowości
Będzin-Grodziec ponownie stanie się zapadłą dziurą na granicy pustkowi -
miasteczkiem Zgorzel.

Konwent podzielony zostanie na dwie części:

Grę Terenową (LARP), na której gracze przenoszą się na 3 dni do
przygotowanego przez organizatorów postapokaliptyczno-westernowego
świata opartego głównie na powieści Mroczna Wieża autorstwa Stephena
Kinga.

Część Programową - prelekcje, panele dyskusyjne, konkursy, turnieje,
spotkania z gośćmi, koncerty, pokazy filmowe, imprezy taneczne i inne.

   

 

Rytuał - Graham Masterton

Liczba stron: 376
Wydawca: Rebis
ISBN: 9788380620063
Oprawa: Miękka
Format: 12.8x19.7cm


Nowe wydanie kultowej powieści Grahama Mastertona. W ponurym domostwie na odludziu mieszka niesamowite towarzystwo, najwyraźniej związane jakąś tajemnicą. Każdemu z nich czegoś brakuje: a tu ucha, a to palca czy nawet ręki. Co dziwniejsze, goszczą tam światowej sławy kucharze, zdrowi i jak najbardziej kompletni…
DROGA DO PIEKŁA - Przemysław Piotrowski

Były amerykański żołnierz John Pilar zostaje skazany na śmierć za zamordowanie swojej rodziny w wyjątkowo bestialski sposób. Kat wstrzykuje mu zabójczą mieszankę, ale to nie koniec jego podróży. Po drugiej stronie budzi go odrażająca woń siarki…
Jego młodszy brat Lukas, były nowojorski policjant, a dziś zapijaczony detektyw, nie wierzy w jego winę. Odkrywa, że naczelnik więzienia, w którym zginął brat, nie ma krystalicznie czystego sumienia. Razem z młodą dziennikarką Rose Parker rozpoczynają prywatne śledztwo i wpadają na trop mrocznego spisku. Z każdym dniem coraz bardziej zagłębiają się w matni pierwotnego zła, niewyobrażalnego okrucieństwa i zdziczałej przemocy. Czy oczyszczą Johna z zarzutów, czy może dokopią się do prawdy tak przerażającej, że nawet samo piekło wydaje się być jedynie drobną igraszką?
„Droga do piekła” zabierze Cię w otchłań zła, gdzie trupi odór i kwaśna woń śmierci są jedynie finezyjnym zaproszeniem do skrzętnie skrywanej, mrocznej tajemnicy ludzkości.
Chcesz spać? Nie czytaj! W nocy koszmary przyjdą na pewno!
Purgatorium. Wyspa tajemnic - Eva Pohler 10.05.2016 REPLIKA

Hortense Gray jest psychologiem eksperymentalnym. Ratuje życie, ale ceną, jaką trzeba za to zapłacić jest… śmiertelne przerażenie.
Siedemnastoletnia Daphne Janus nie może uwierzyć, że rodzice pozwalają jej jechać z najlepszym przyjacielem na wakacje. Tak naprawdę pobyt w pięknym kurorcie na niewielkiej wyspie u wybrzeży Kalifornii to ostatnia, desperacka próba jej ocalenia. W miejscu tym są przeprowadzane eksperymentalne terapie dla osób ze skłonnościami samobójczymi. Początkowo niekonwencjonalne zajęcia są ekscytujące – duchy w pokoju, awaria windy, przygoda podczas wycieczki kajakiem – to wszystko robi wrażenie, zwłaszcza kiedy człowiek uświadomi sobie, że w danym dniu terapia dobiegła końca. Ale kolejny dzień przynosi nowe wyzwania…
Gdy podczas jazdy terenowej dziewczyna odłącza się od grupy, rozpętuje się istne piekło. Daphne zaczyna zastanawiać się, czy rodzice wysłali ją na wyspę po to, by jej pomóc, czy też aby ją ukarać.
    
ASCENDENT - Drew Chapman 18.06.2015 CZARNA OWCA

Rząd USA, gospodarka i amerykański styl życia znalazły się na celowniku bezwzględnego wroga. Wie o tym tylko jeden, obdarzony wyjątkowymi zdolnościami człowiek.
Wśród liczb wyrażających wzrosty i spadki na giełdzie kryje się przerażająca prawda: zagrożone jest wszystko, co w Stanach Zjednoczonych święte. Nikt jednak o tym nie wie. Nikt - z wyjątkiem Garretta Reilly’ego. Ma on niezwykły talent do liczb. Widzi w nich schematy niedostępne dla innych. Ale kiedy wpada na trop masowej wyprzedaży amerykańskich obligacji skarbowych wartych dwustu miliardów dolarów, ten dar sprawia, że staje się najbardziej poszukiwanym człowiekiem na świecie…

 

 

 

 

   

DOM NA WZGÓRZU - Peter James 16.03.2016 ALBATROS #KSIAŻKA PATRONUJEMY

tytuł oryginału: THE HOUSE ON COLD HILL
literatura anglojęzyczna
tłumaczenie: Robert Waliś
liczba stron: 384
ISBN: 978-83-7985-747-0
oprawa: miękka ze skrzydełkami

data wydania: 13 kwietnia 2016


WYŚMIENITE POŁĄCZNIE KRYMINAŁU Z GHOST STORY

„Mówili, że martwi nie mogą cie skrzywdzić... Mylili się...”

[dalej]

 

DZIEWCZYNA Z SĄSIEDZTWA - Jack Ketchum 16.03.2016 PAPIEROWY KSIĘŻYC #KSIAŻKA PATRONUJEMY

16 marca do polskich księgarni trafi nowe wydanie powieści Dziewczyna z sąsiedztwa Jacka Ketchuma. Historia rozpoczyna się w New Yersey, gdzie latem 1958 roku, główny bohater, David Moran poznaje czternastoletnią Meg Loughlin.

[dalej]

 

 

 

 
Golem z Limehouse - Peter AckroydJedna z najdziwniejszych afer kryminalnych w historii Londynu…


Jesień 1880 roku. Londynem wstrząsa seria brutalnych morderstw dokonanych na prostytutkach. Scenariusze kolejnych zabójstw są do siebie bardzo podobne: nieznany sprawca atakuje mieszkanki biednej, portowej dzielnicy Limehouse. Ciała ofiar, odnalezione przez funkcjonariuszy policji, są bestialsko okaleczone. Morderca tworzy z nich skomplikowane kompozycje, traktuje doczesne [dalej]

ŁABĘDZI ŚPIEW - Robert McCammon #KSIAŻKA

17 lutego 2016 roku nakładem wydawnictwa Papierowy Książyc wyjdzie wznowienie - dwu ksiąg powieści "Łabędzi śpiew" Roberta McCammona i tym razem pod naszym patronatem.
RECENZJA

 

   

Siódma dusza - Andrzej Wardziak

Historia pięciorga znajomych, którzy postanawiają spędzić pewien piątkowy wieczór w wiekowym domu, odziedziczonym po tragicznie zmarłym wuju jednego z chłopaków. Niestety szybko okazuje się, że w domu nie są sami, a wieczór wcale nie będzie spokojny. Przyjemna z początku impreza zamienia się w ponury, absurdalny koszmar. Jeden z bohaterów niemalże śmiertelnie się okalecza, a pozostali nie potrafią się odnaleźć w panującym chaosie. Podczas zwiedzania willi młodzi ludzie znajdują ukryty pokój, służący do nawiązywania kontaktów z zaświatami i to uruchamia lawinę kłopotów, które doprowadzają do tragedii …

[dalej]

   

Kostnica patronem kolejnej edycji Kfasonu.
Festiwal odbędzie się 17 października br. To unikatowe w skali całego kraju święto miłośników horroru i szeroko pojętej literatury grozy, które swoim zasięgiem obejmuje także inne dziedziny kultury. Jego uczestnicy będą mogli wziąć udział w spotkaniach autorskich, dyskusjach panelowych, prelekcjach oraz warsztatach prowadzonych przez znanych autorów grozy.


Jednym ze strategicznych celów festiwalu jest integracja środowiska miłośników horroru, ukazywanie różnych form rozwijania zainteresowań w tej dziedzinie, zwłaszcza łączenia pasji czytelniczej z aktywnym udziałem w kulturze fanowskiej, zdobywaniem wiedzy, kolekcjonerstwem.
17 października 2015 roku odbędzie się trzecia już edycja festiwalu.

 

Hardboiled. Antologia nowel Neo-Noir

W czyśćcowym, postapokaliptycznym Ghost City, bezwzględny mściciel Tex Harley toruje sobie drogę do prawdy – drogę usianą trupami wrogów, opornych informatorów i nieszczęśników, na których dostał płatne zlecenie. Żądny zemsty, pozbawiony pamięci łowca nagród przeczesuje mroczne zaułki dekadenckiego miasta, odkrywając kolejne krwawe szczegóły brutalnego morderstwa swojej ukochanej Lany – kobiety ulotnej i tajemniczej jak zagadka, którą Tex musi rozwikłać.

[dalej]

   

POWIEDZ, PANNO, GDZIE TY ŚPISZ - M.J. Arlidge

Bezkompromisowa inspektor Helen Grace powraca w wyśmienitym thrillerze Powiedz, panno, gdzie ty śpisz. W dzielnicy czerwonych latarni ginie mężczyzna. Zabójca jest bezlitosny. Ciało jest okaleczone, a na miejscu zbrodni brakuje serca… Parę godzin później serce ofiary zostaje dostarczone żonie i dzieciom przez kuriera. Zaczynają ginąć kolejni mężczyźni. Helen Grace ponownie będzie musiała stawić czoło seryjnemu mordercy, mimo własnych problemów osobistych.

Zabij mnie, tato - Stefan Darda #KSIĄŻKA PATRONUJEMY

Rok 2015, centralna Polska. Trzynastoletnia Wiktoria wraz z dwiema młodszymi siostrami wraca ze szkoły. Dwieście metrów od domu spotyka znajomych, dziewczynki idą dalej same, lecz nie docierają do celu. Niedługo potem przyjaciel zrozpaczonej rodziny, emerytowany policjant, korzystając z nieformalnych informacji dowiaduje ... [dalej]

 

   

WYKLĘCI - Olga Haber

Pośród szalejącej zadymki przypadkowi świadkowie znajdują w fontannie zwłoki młodej skrzypaczki z poderżniętym gardłem. Zbrodnia szokuje miasto, okazuje się jednak, że to dopiero początek - kolejne morderstwa, gwałtownie wzrastająca fala samobójstw i bestialski akt kanibalizmu. Młoda, ambitna podkomisarz wraz z partnerem usiłuje rozwikłać piętrzące się sprawy, jednak złu, które zagościło w mieście, niełatwo się przeciwstawić. Ludzie zaczynają szeptać, że okolicę nęka jedna z najstarszych i najpotężniejszych europejskich wiedźm. Jest jednak ktoś, kto twierdzi, że potrafi walczyć z przywoływanymi przez nią demonami, ale czy zdoła tę walkę wygrać?

ZAKAŻENIE - Scott Sigler

Na obszarze Ameryki tajemniczy patogen przemienia zwykłych ludzi we wściekłych morderców, psychopatów kierowanych przerażającym, obcym planem. Ludzkość odpiera ataki, ale po każdej bitwie choroba reaguje, dostosowuje się, stosując wyszukane strategie i błyskotliwe sztuczki, aby oszukać swoich prześladowców. Jedyne możliwe wyjaśnienie: epidemia jest napędzana nie przez ewolucję, ale przez jakąś wrogą inteligencję.

MIASTECZKO - Robert Cichowlas & Łukasz Radecki UKŁAD - Janusz Koryl

Sherrilyn Kenyon - Nieskończoność 2015„Nazywam się Nick Gautier, oto historia mojego życia. Zacznijmy od sprawy zasadniczej, czyli jak sie wymawia moje nazwisko: “Go-szej”, a nie “Go-ti-ee” czy “Goa-czej. W moim nazwisku brakuje “h”, bo – jak twierdzi moja mama – jesteśmy biedni i nie stać nas na dodatkową literę. Nie jestem jakimś ekstrawaganckim francuskim projektantem mody. Jestem zwykłym chłopakiem… którego mama jest striptizerką, a ojciec zawodowym przestępcą.„

Nick Gautier ma 14 lat i jest zwyczajnym chłopkiem, który wpadł w nieodpowiednie towarzystwo. Gdy jednak przychodzi co do czego, Nick postanawia nie zejść na ścieżkę przestępstwa i odmawia napaści na niewinnych turystów. Koledzy zwracają się wtedy przeciwko niemu. Już się wydaje, że życie Nicka dobiega końca… gdy jednak rozpoczyna sie nowe. Kyrian z Tracji nie jest zwykłym pogromcą wampirów, lecz Mrocznym Łowcą, który wprowadza Nicka w nieznany, niewyobrażalny świat. Nick musi teraz stawić czoła innym wrogom, w porównaniu z którymi starzy wyglądają jak mięczaki…

Pokłosie - antologia Kacper Kotulak, Paulina J. Król, Jarosław Turowski, Juliusz Wojciechowicz, Marek Zychla, Wstęp: Stefan Darda marzec 2015 Wydawnictwo GMORK

Pięcioro pisarzy, siedem historii, jeden król horroru, któremu hołd składają jego wierni fani. Pokłosie to zbiór opowiadań inspirowanych twórczością Stephena Kinga. Autorzy idealnie wpasowali się w kanon, wybierając to, co najlepsze w jego powieściach, i sprawnie wplatając w swoje opowiadania mniej lub bardziej oczywiste nawiązania do „kingowego” uniwersum. Historie niebanalne, łączące w sobie dobrze już czytelnikowi znane wątki z nowymi pomysłami, będą z pewnością nie lada gratką dla każdego fana szeroko pojętej grozy, a dla miłośników prozy króla Stefana – pozycją wręcz obowiązkową.

Podziemne miasto - Łukasz Henel

luty, VIDEOGRAF, pod patronatem KOSTNICY

W okolicy Międzyrzecza znajduje się owiana legendą sieć poniemieckich bunkrów. Przysłany do bazy stacjonujących w regionie wojsk radzieckich oddział NKWD próbuje zbadać ich wnętrza. Pozostawieni na straży dwaj rosyjscy wartownicy giną w dramatycznych okolicznościach, jakby rozszarpani przez nadnaturalną siłę. Odpowiedzialni za ochronę bunkrów polscy oficerowie, którzy znaleźli w jednym z korytarzy dziwny sarkofag i potężną figurę, są przeciwni dalszej penetracji tego obszaru. Tymczasem w okolicy dochodzi do dziwnych pożarów i wszystko wskazuje na to, że rosyjscy żołnierze obudzili uśpione w podziemiach zło…

FRAGMENT

Kompleks boga - Piotr Rozmus RECENZJA
luty, VIDEOGRAF, pod patronatem KOSTNICY
Cztery na pozór zupełnie obce i diametralnie różne osoby, żyjące w przeświadczeniu, że ich sekrety nigdy nie wyjdą na jaw, budzą się w zimnym, mrocznym pomieszczeniu zamknięci w klatkach. Nie wiedzą gdzie są, i dlaczego. Kiedy dostrzegają zwisający z sufitu hak i stojący w kącie stół z narzędziami z nierdzewnej stali, opuszcza ich wszelka nadzieja, że mogą wyjść z tego żywi.
Tymczasem komisarz Pieńkowski prowadzi śledztwo w sprawie zaginięć czterech studentek szczecińskich uczelni. Policja nie ma żadnego śladu i z każdym dniem odczuwa coraz większą presję ze strony lokalnej społeczności i mediów. Motyw seksualny wydaje się być oczywisty, jednak kolejne zaginięcia sugerują coś zupełnie odwrotnego…
PRZEDPREMIEROWA RECENZJA

 

  

MENU

INDEKSY SOCIAL MEDIA NOWOŚCI LINKI
LITERATURA INDEKS KSIĄŻEK FACEBOOK KONKURSY  
FILM INDEKS FILMÓW TWITTER KINO ZAPOWIEDZI PREMIERY  
KOMIKS INDEKS KOMIKSÓW BLOG KOSTNICA PROSTO Z PIECA PUKASPER.PL
GRY INDEKS GIER YOU TUBE KOSTNICA NOWOŚCI KSIĄŻKOWE EOPINIER.PL
SERIALE INDEKS FIGUREK SKULLATOR   WSZYSTKO DO BIURA
OPOWIADANIA INDEKS GALERII     DRUKARNIA
DVD i BLU RAY INDEKS OPOWIADAŃ KRWAWNIK    
PUBLICYSTYKA INDEKS KOSTNICA TV WSPÓŁPRACA    
TEORIA INDEKS SERIALI REDAKCJA    
HOBBY INDEKS FRAGMENTÓW LINKI    
GALERIA   ZŁOTY KOŚCIEJ