TWITTER BLOGGER  SKULLATOR       PLIKI COOKIES  KANAŁ YOU TUBE    KOSTNICA FACEBOOK  NAWIEDZONA MAPA

nasz serwis EOPINIER.PL

RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ
ASCENDENT - Drew Chapman

18.06.2015 CZARNA OWCA

Rząd USA, gospodarka i amerykański styl życia znalazły się na celowniku bezwzględnego wroga. Wie o tym tylko jeden, obdarzony wyjątkowymi zdolnościami człowiek.
Wśród liczb wyrażających wzrosty i spadki na giełdzie kryje się przerażająca prawda: zagrożone jest wszystko, co w Stanach Zjednoczonych święte. Nikt jednak o tym nie wie. Nikt - z wyjątkiem Garretta Reilly’ego. Ma on niezwykły talent do liczb. Widzi w nich schematy niedostępne dla innych. Ale kiedy wpada na trop masowej wyprzedaży amerykańskich obligacji skarbowych wartych dwustu miliardów dolarów, ten dar sprawia, że staje się najbardziej poszukiwanym człowiekiem na świecie…

 

RECENZJA

 

Thriller, kryminał czy sensacja towarzyszy mi już od dawna. To gatunki, które czytam i nie trzeba mnie do nich zachęcać. Tyle, że odważyłam się na połączenie ich z polityką, a tego jeszcze nie robiłam. Długo zastanawiałam się czy książka przypadnie mi do gustu i będzie strzałem w dziesiątkę jeśli chodzi o mój gust. Jednak ostatnio coraz częściej wychodzę poza własne granice i jakoś źle na tym nie wychodzę - wręcz przeciwnie.

Dwudziestokilkuletni Garrett Rielly to nie tylko młody mężczyzna, który chce coś w życiu osiągnąć. To przede wszystkim genialny analityk dla którego liczby nie mają tajemnic. Jest gwiazdą z Wall Street. Pracuje w firmie Jenkins & Altshuler i wiedzie mu się zdecydowanie dobrze. Tyle, że chłopak ma tendencję to wpadania w kłopoty, a jego umiejętności wychwytywania w liczbach schematów, których nie zauważy normalny śmiertelnik zdecydowanie mu w tym pomagają. Gdy dzięki swojej analizie odkrywa po kodach CUSIP, że gdzieś na Bliskim Wschodzie zostają hurtowo wyprzedane obligacje zakupione dwanaście lat temu na jednej aukcji pakuje się w największe tarapaty w swoim życiu. Wojsko USA planuje wykorzystać nie tyle Garretta co jego umiejętności i postawić go na czele tajnego wywiadu. Jego obowiązkiem staje się poprowadzenie ukrytej i bezkrwawej wojny. Jak na XXI wiek przystało obie strony zaatakuję nie bronią, a wirusami komputerowymi. Ich sprzymierzeńcem będą mass media oraz giełda.
Do czego doprowadzą tajemne porachunki między państwami? Czy Rielly jest świadomy tego w co się w plątał?

Na okładce książki widzimy napis:

"Liczby nie kłamią. Rządy - tak"

Myślę, że warto by każdy z nas zadał sobie pytanie czy te słowa są prawdziwe...
A wracając do książki to muszę przyznać, że wciągnęła mnie praktycznie od pierwszych stron. Czyta się przyjemnie, akcja jest dynamiczna, a jak dodamy do tego fakt, że jest to debiut to już w ogóle zasługuje na pochwałę. Zdecydowanie czekam na dalszy ciąg przygód Garretta. Książka jest idealna dla osób uwielbiających intrygi - jest tego pod dostatkiem. Jednak pozycję polecam nie tylko im, ale też osobom, które zaczynają przygodę z sensacją, bo jest zdecydowanie mało krwawa.

Karolina Marek, 07.09.2016
 

 

 

 

 

 

MENU

INDEKSY SOCIAL MEDIA NOWOŚCI LINKI
LITERATURA INDEKS KSIĄŻEK FACEBOOK KONKURSY DRUKARNIA
FILM INDEKS FILMÓW TWITTER KINO ZAPOWIEDZI PREMIERY WSZYSTKO DO BIURA
KOMIKS INDEKS KOMIKSÓW BLOG KOSTNICA PROSTO Z PIECA PUKASPER.PL
GRY INDEKS GIER YOU TUBE KOSTNICA NOWOŚCI KSIĄŻKOWE EOPINIER.PL
SERIALE INDEKS FIGUREK SKULLATOR NAPISZ DO NAS DRUKARNIA  NAJTAŃSZE NISZCZARKI
OPOWIADANIA INDEKS GALERII      
DVD i BLU RAY INDEKS OPOWIADAŃ KRWAWNIK    
PUBLICYSTYKA

INDEKS KOSTNICA TVd

WSPÓŁPRACA    
TEORIA INDEKS SERIALI REDAKCJA    
HOBBY INDEKS FRAGMENTÓW LINKI    
GALERIA INDEKS CYTATÓW ZŁOTY KOŚCIEJ    
AUDIOBOOKI