TWITTER BLOGGER  SKULLATOR       PLIKI COOKIES  KANAŁ YOU TUBE    KOSTNICA FACEBOOK

\nasz serwis EOPINIER.PL

RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ

Witamy w serwisie Kostnica, jeżeli chcesz zapoznać się z kilkoma szczegółami dotyczącymi tego portalu zapraszamy do zapoznania się z informacjami poniżej. Zamieściliśmy informacje dla twórców, recenzentów, ale też wydawców.

 

JAK TO SIĘ ZACZĘŁO ?


 

Historia tego serwisu jest dość długa, a zaczęła się w momencie gdy Internet bardziej powszechnie wchodził do Polskich domów i mieszkań. Wtedy to zainteresowałem się umieszczeniem jakiś informacji w sieci za pomocą strony internetowej. Jako, że zawsze interesowały mnie horrory i thrillery, te filmowe jak i książkowe zrodził się pomysł o stworzeniu strony o tej tematyce.
 Wtedy, w 1999 r powstała Karczma Duchów gdzie umieszczałem recenzje horrorów, swoje i nadesłane przez wchodzących na stronę. W 2001 powstała Karczma Grozy i trwała do 2003 r, aby przeistoczyć się w Kostnicę. W tamtym czasie portal był największym o tej tematyce w Polskim Internecie. Powstała dość liczna społeczność odwiedzających i współpracujących z Kostnicą a materiałów przybywało i portal się rozrastał. Niestety dziś większość z tych materiałów przepadła, ale nie będę się nad tym rozwodził.
 Serwis istniał do 2007 r. I z różnych względów zniknął z Internetu.
 Kilka lat trwało aby powrócić do pasji, którą jak sadzę niepotrzebnie porzuciłem w 2007 r. Tak też w marcu 2010 niejako reaktywowałem KOSTNICĘ i obiecuję, że będzie się ona rozwijać nieprzerwanie, jeśli nie to możecie mnie "pożreć żywcem".

Pozdrawiam z Zielonej Góry Piotr

KWIECIEŃ 2010 - OBECNIE

Portal kostnica.com.pl zajmuje się tematyką fantastyki, thrillera, kryminału  oraz horroru i sensacji w takich obszarach jak film, książki, komiksy, gry. Interesuje nas każdy aspekt związany tematyką z przedstawionymi gatunkami.
Portal skupia przy sobie dużą liczbę stałych odbiorców większości  w przedziale wiekowym  mniej więcej 18-40 lat, odwiedzają nas młodzi użytkownicy jak i koneserzy
wymienionych gatunków. Portal aktualizowany jest klika razy na dobę i zawiera najnowsze informacje,  dzięki współpracy z największymi wydawcami i dystrybutorami.
W serwisie organizowane jest wiele ciekawych konkursów z atrakcyjnymi  nagrodami. Codziennie najnowsze informacje na temat nowości wydawniczych z gatunku horror, thriller, sensacja, kryminał i fantastyka. W Kostnicy ukazują się opowiadania młodych twórców jak i już uznanych  nazwisk – wszystkich chętnych zapraszamy do publikowania u nas. Corocznie organizujemy plebiscyt Złoty Kościej w którym wybieramy najlepsze  powieści ubiegłego roku. Plebiscyt cieszy się sporą popularnością wśród wydawców jak i czytelników.
Obecnie szykujemy się do wydania naszej pierwszej antologii opowiadań pod  nazwą KRWAWNIK.
Jedną z mocniejszych stron serwisu i czytaną przez odwiedzających są  zamieszczane recenzje, w których staramy się obiektywnie oceniać książki,  filmy, gry i komiksy. Serwis jest cały czas rozbudowywany a przed nami do realizacji wiele pomysłów.

CHCĘ PUBLIKOWAĆ W KOSTNICY .

Bardzo często dostajemy maile z takim zapytaniem Chcę pisać recencje do serwisu Kostnica w zamian za wersje recenzenckie co mam robić ? W tym wypadku nasza odpowiedź jest jednoznaczna - NIC - jeżeli ktoś chce pisać to zawsze można wysłać do nas tekst i jeśli będzie odpowiedni umieścimy go w serwisie. Nie szukamy recenzentów barterowiczów lecz ludzi oddanych swojej pasji, którzy poza recenzowaniem będą się angażować w powstawanie serwisów. Oczywiście naszym redaktorom gwarantujemy wersje recenzenckie w miarę możliwości portalu, jednak najważniejszą cechą którą powinien mieć każdy redaktor to zaangażowanie, wiec jeśli chcesz poświecić się choć trochę i dołożyć swoja cegiełkę w tworzeniu tego portalu - pisz. Czekamy również na autorow opowiadań.

WYSYŁAJĄC DO NAS TEKS WYRAŻASZ ZGODĘ NA JEGO PUBLIKACJĘ – NIE USUWAMY NADESŁANYCH TEKSTÓW.

Nadesłanie do nas podpisanego tekstu oznacza wyrażenie zgody na jego publikację nie ograniczoną terminem. Wycofanie tekstu lub tekstów z kostnica.com.pl na żądanie autora możliwe jest tylko w wyjątkowych sytuacjach, z ważnych przyczyn oraz po pokryciu kosztów pracy redaktorskiej związanej z korektą i przygotowaniem tekstu do internetowej publikacji.

KOSTNICA CYKLICZNIE

Jak większość wie Kostnica organizuje wiele konkursów w nagrodami – dzięki współpracy z wydawcami staramy się uatrakcyjnić dodatkowo odwiedziny w naszym serwisie.  Co roku w styczniu organizujemy też PLEBISCYT ZŁOTY KOŚCIEJ, w którym to wybieramy najlepsze książki wydane w roku poprzednim. W ciągu trzech lat organizacji plebiscytu stał się on popularny wśród czytelników oraz wydawców. Od 2013 roku rozpoczęliśmy wybieranie NAJLEPSZEJ KSIĄZKI NA LATO. W listopadzie odbywa się konkurs na najlepsze opowiadanie – zwycięskie opowiadania z 2013 roku zostaną wydane w formie drukowanej w antologii KRWAWNIK. Już niebawem wystartujemy z konkursem na najlepszy blog zajmujący się zbliżona tematyką do naszej.

KRWAWNIK

Krwawnik jest zbiorem opowiadań grozy, które zostały wyróżnione w HALLOWEENOWYM konkursie organizowanym przez portal kostnica.com.pl.
Czytelnicy portalu wybrali wtedy dwanaście opowiadań dziesięciu autorów, które znalazły się w KRWAWNIKU.
Premiera antologii przewidziana jest na początek kwietnia a wśród autorów będzie można spotkać znane już nazwiska z rodzimej sceny horroru jak i debiutantów. KRWAWNIK OPOWIADANIA Z POZORNIE MARTWEJ STREFY nie jest lekturą dla wszystkich, gdyż jest to dawka 100% horroru przeznaczonego tylko dla dorosłych czytelników i raczej o mocnych nerwach i odpornych żołądkach ;)

NASZ CEL ?

Serwis Kostnica w 2014 roku obchodzi swoje piąte urodziny w ciągu pięciu lat przeszliśmy sporo zmian, w trakcie których nabieraliśmy obecnego kształtu. Od samego początku chcieliśmy stworzyć serwis informacyjny, ale też rozrywkowy, w którym przedstawimy szczegółowe informacje na temat np. książek ale też zorganizujemy atrakcyjne konkursy. Nigdy też nie wyznaczyliśmy sobie ram, w których chcemy się poruszać, dlatego gatunkowo rozszerzamy nasze horyzonty. Jedno jest pewne zawsze będziemy zajmować się rozrywką w postaci literatury, filmu, gier, komiksów i pozostałych gatunków.  Wiodącymi  gatunkami w Kostnicy są oczywiście horror, thriller i szeroko pojęta fantastyka. Chcemy jednak dostarczać informacji również z innych gatunków jak np. filmy i gry przygodowe lub sensacyjne i akcji.  Naszym głównym celem jest zatem rozwój serwisu, który jest kierowany do Was i na którego kształt macie realny wpływ, gdyż realizujemy wiele z podesłanych pomysłów.

 

 

WYDAWCY, Z KTÓRYMI WSPÓŁPRACUJEMY

 

Co i kiedy w Kostnicy w 2016 roku.

 

# Do czego dążymy ?

# Jak to się zaczęło ?
# Kwiecień 2010 - obecnie
# Chcę publikować w KOSTNICY .
# KOSTNICA CYKLICZNIE
# KRWAWNIK
# WYDAWCY, Z KTÓRYMI WSPÓŁPRACUJEMY
 

KONTAKT

Piotr Dubas
kostnica1@kostnica.com.pl
 
 
NASZE MARKI