TWITTER BLOGGER  SKULLATOR       PLIKI COOKIES  KANAŁ YOU TUBE    KOSTNICA FACEBOOK  NAWIEDZONA MAPA

nasz serwis EOPINIER.PL

RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ

MIASTECZKO - Robert Cichowlas & Łukasz Radecki

Nękany twórczą niemocą pisarz Marcin Lanowicz postanawia wraz z żoną odpocząć w małym miasteczku na Mazurach. Morwany początkowo spełniają ich oczekiwania - domki wypoczynkowe znajdują się w samym środku lasu, w pobliżu pięknych jezior. Z czasem jednak okazuje się, że mieszkańcy miasteczka są  niezwykle dziwni, niespokojni, a niektórzy z nich wyglądają na ciężko chorych. Szczególnie intrygujące są trzy jasnowłose kobiety,        o nieproporcjonalnie długich nogach.

Wkrótce potem okazuje się, że zarówno mieszkańcy Morwan, jak i blondwłose kobiety nie są tym, za kogo się podają, a mała wieś, nazywana przez wszystkich "miasteczkiem", nie istnieje na żadnej mapie...

Słowiańskie demony, pradawne koszmary i zbrodnie niedalekiej przeszłości. Wszystko to splata się w upiornym miasteczku, łącząc klasyczną grozę z brutalnym horrorem, aż do zaskakującego finału.

 

Videograf – Chorzów, kwiecień 2015

 

Robert Cichowlas  – pisarz i redaktor; publikował w prasie, Internecie i w antologiach.       W roku 2009 podjął współpracę z Jackiem M. Rostockim, w efekcie czego powstała antologia „Sępy” (Fabryka Słów, 2009), natomiast w 2010 roku zaczął pisać do spółki z Kazimierzem Kyrczem – ich  ostatnie dzieła to powieści: „Koszmar na miarę” (Grasshopper, 2010) i „Efemeryda” (Oficynka, 2011). Wraz z Piotrem Pocztarkiem napisał obszerną biograficzno-beletrystyczną pozycję o Grahamie Mastertonie, zatytułowaną „Masterton. Opowiadania. Twarzą w twarz z pisarzem” (Albatros, 2011). Najnowsze utwory autora to powieść „Szósta era” (Replika, 2011), zbiór opowiadań „Wylęgarnia” (Forma, 2013) oraz „Pradawne zło” (trzy nowele, napisane z Łukaszem Radeckim) (Replika, 2014). W kwietniu 2015 r. ukaże się        w Videografie powieść grozy pt. „Miasteczko”, napisana wspólnie z Robertem Cichowlasem.

 

Łukasz Radecki  - pisarz, muzyk, redaktor, nauczyciel; publikował w prasie, Internecie           i antologiach; jest zastępcą redaktora naczelnego serwisu Horror Online, od lat recenzuje książki także dla Grabarza Polskiego, h.p.lovecraft.pl, Dzikiej Bandy, a ostatnio na własnej stronie. Autor zbioru opowiadań „Kraina bez powrotu: Opowieści Niesamowite”, cyklu „Bóg Horror Ojczyzna” i współautor zbiorów opowiadań „Lek na lęk” (z Kazimierzem Kyrczem)    i „Pradawne zło”  (z Robertem Cichowlasem). Zrealizował także muzykę do kilku horrorów, gier i serialu Oblicza mroku. W kwietniu 2015 r. ukaże się w Videografie powieść grozy  pt. „Miasteczko”, napisana wspólnie z Robertem Cichowlasem.

 

 

 


 

 

 

MENU

INDEKSY SOCIAL MEDIA NOWOŚCI LINKI
LITERATURA INDEKS KSIĄŻEK FACEBOOK KONKURSY DRUKARNIA
FILM INDEKS FILMÓW TWITTER KINO ZAPOWIEDZI PREMIERY WSZYSTKO DO BIURA
KOMIKS INDEKS KOMIKSÓW BLOG KOSTNICA PROSTO Z PIECA PUKASPER.PL
GRY INDEKS GIER YOU TUBE KOSTNICA NOWOŚCI KSIĄŻKOWE EOPINIER.PL
SERIALE INDEKS FIGUREK SKULLATOR NAPISZ DO NAS DRUKARNIA  NAJTAŃSZE NISZCZARKI
OPOWIADANIA INDEKS GALERII      
DVD i BLU RAY INDEKS OPOWIADAŃ KRWAWNIK    
PUBLICYSTYKA

INDEKS KOSTNICA TVd

WSPÓŁPRACA    
TEORIA INDEKS SERIALI REDAKCJA    
HOBBY INDEKS FRAGMENTÓW LINKI    
GALERIA INDEKS CYTATÓW ZŁOTY KOŚCIEJ    
AUDIOBOOKI