TWITTER BLOGGER  SKULLATOR       PLIKI COOKIES  KANAŁ YOU TUBE    KOSTNICA FACEBOOK

nasz serwis EOPINIER.PL

 RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ

 

PATRONATY 2014

PATRONATY 2013

PATRONATY 2012

 

   
Portal kostnica.com.pl obejmuje patronatem wszelkie wydawnictwa i wydarzenia związane z tematycznie z treściami, które poruszamy . Patronujemy wydawnictwom, które uważamy za godne polecenia odwiedzającym nasz serwis. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani patronatem medialnym serwisu Kostnica zapraszamy do kontaktu kostnica1@kostnica.com.pl.

2013

SILOS - Hugh Howey

"Silos"to niezwykły sukces wydawniczy, który zamienił nieznanego autora Hugh Howey'a, publikującego na własny rachunek w światową gwiazdę literatury science-fiction ze szczytów list bestsellerów New York Timesa. Po wielkim sukcesie "Silosu"prawa do sfilmowania tej niezwykłej powieści zakupił Ridley Scott, reżyser znanych klasyków, takich jak "Obcy"czy "Łowca androidów".
W przyszłości, gdy Ziemia stała się toksycznym pustkowiem, przetrwać zdołała ledwie garstka ludzi, zamieszkujących gigantyczny podziemny silos. Odcięci od świata zewnętrznego, wiodą życie pełne nakazów i zakazów, sekretów i kłamstw. By przeżyć, muszą ściśle przestrzegać pewnych zasad. Niektórzy jednak się na to nie godzą. Ci stanowią największe zagrożenie – mają czelność marzyć i śnić, zarażać innych swoim optymizmem. Czeka ich prosta i zabójcza kara: zostaną wypuszczeni na zewnątrz. Jules jest jedną z takich osób.

 

IMLADRIS PATRONUJEMY

„Krakowskie Weekendy z Fantastyką powracają! Tegoroczna, dwunasta, odsłona Imladrisu odbędzie się w dniach 22-24 listopada w Szkole Podstawowej nr 37 na Osiedlu Stalowym 18. Do 15.IX.2013 akredytacja 25PLN, potem 30PLN a w dniu konwentu 35PLN. Zapraszamy też na naszą stronę internetową: http://imladris.org.pl/

ŁABĘDZI ŚPIEW - Robert McCammon

„Łabędzi śpiew‟ został uhonorowany prestiżową nagrodą World Fantasy Award dla najlepszej powieści roku. Jest uznawany za najlepszą powieść w dorobku Roberta McCammona, amerykańskiego mistrza grozy, znanego polskim czytelnikom z niezwykłej powieści „Magiczne lata”.
„Łabędzi śpiew” to arcydzieło literatury postapokaliptycznej i niezwykła epopeja grozy, swoim rozmachem przypominająca słynny „Bastion” Stephena Kinga.

Tytuł: Łabędzi śpiew
Tytuł oryginału: Swan Song
Autor: Robert McCammon
Format: 143x205
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 500 (Księga 1)
Tłumaczenie: Maria Grabska-Ryńska
Premiera: Księga 1 - 16 października 2013
Księga 2 - 13 listopada 2013

Kostnica objęła patronatem "PROJEKT DRACHE".


Będzie to niskobudżetowy monster movie utrzymany w klimacie "Parku Jurajskiego" i "Carnosaura" - zdjęcia rozpoczną się latem 2014r.
FABUŁA: pod koniec II Wojny Światowej, nazistowska ekspedycja naukowa pod przewodnictwem doktora Schreckera natrafia na prehistoryczne gniazdo. A w nim doskonale zachowane jaja. Po kilkudziesięciu latach nieznana ludziom trwoga wychodzi na świat...
 

 

KOSTNICA - Graham Masterton
31.07.2012


Któregoś dnia do wydziału sanitarno-epidemiologicznego w San Francisco przychodzi pewien staruszek i skarży się, że jego dom… oddycha. Wkrótce do szpitala trafia młody mężczyzna, który oddycha w ten sam dziwny sposób, i jeszcze inny mężczyzna, który został nieludzko okaleczony.
Jane Torresino, dziewczyna pracująca w księgarni, nabiera przekonania, że wszystkie te dramatyczne wydarzenia mają związek z pewną indiańską legendą. Akcja nabiera tempa, gdy do San Francisco przyjeżdża indiański szaman i podejmuje wyzwanie demonów.
 


DZIEDZICTWO - Graham Masterton

Pewnego niedzielnego popołudnia przed domem Ricky'ego Delatolli pojawia się handlarz antykami i wbrew woli Ricky'ego pozostawia mu cały swój towar. Wśród przeciętnej wartości i urody mebli jeden sprzęt jest wyjątkowy – przebogato rzeźbione mahoniowe krzesło. Mebel okazuje się rzeczywiście nieprzeciętny – za jego sprawą zaczynają się dziać niesamowite i przerażające rzeczy…

 

 

19 czerwca IMPERIAL CINEPIX wyda HANSEL AND GRETEL: WITCH HUNTERS - DVD pod KOSTNICOWYM patronatem


Klasyczna historia w zaskakującej konwencji horroru i kina akcji. Od wydarzeń w chatce z piernika minęło piętnaście lat. Jaś i Małgosia są już dziś dojrzałymi ludźmi. Mimo to rodzeństwo nadal łączy niezwykła misja – na całym świecie nie ma lepszych od nich łowców czarownic. Już wkrótce czeka ich polowanie, podczas którego ich umiejętności zostaną wystawione na najcięższą próbę.

 

PATRONAT KOSTNICY

Portal kostnica.com.pl obejmuje patronatem wszelkie wydawnictwa i wydarzenia związane z tematycznie z treściami, które poruszamy . Patronujemy wydawnictwom, które uważamy za godne polecenia odwiedzającym nasz serwis. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani patronatem medialnym serwisu Kostnica zapraszamy do kontaktu kostnica1@kostnica.com.pl.

**** PATRONATY 2012 ****

 

GONE 6FAZA SZÓSTA Światło   19 czerwca

Ostatni tom bestsellerowej, kochanej przez polskich czytelników serii GONE Michaela Granta - cyklu, który poleca sam Stephen King!

Od chwili, gdy wszyscy dorośli zniknęli z Perdido Beach, minął już prawie rok. Pozbawieni kontroli i opieki młodzi ludzie przeżyli głód, zarazę, bezpardonową walkę o władzę. Przetrwali. Przynajmniej część z nich. Powrót do normalności był ich marzeniem. Teraz to marzenie może się ziścić, lecz nagle zewnętrzny świat napawa mieszkańców ETAPu lękiem. W obrębie bariery wydarzyło się wiele rzeczy, które nie znajdą usprawiedliwienia w nieświadomym niczego społeczeństwie. Może ETAP jest jedynym miejscem, w którym ocalali mogą czuć się bezpieczni?

Długo oczekiwany, ostatni tom bestsellerowego cyklu GONE Michaela Granta, który zelektryzował polskich czytelników. Po roku bezpardonowej walki o przetrwanie mieszkańcy ETAPu wreszcie mają szansę wrócić do normalnego świata. Ale czy normalny świat jest wciąż miejscem dla nich? I czy ucieczka z krainy koszmarów naprawdę jest możliwa? [strefa GONE]

Kostnica objęła patronatem medialnym słuchowisko "KORONA ŚNIEGU I KRWI" ELŻBIETY CHEREZIŃSKIEJ, które na rynku ukaże się pod koniec kwietnia 2013r.
Jest to megaprodukcja Radia Merkury z Poznania i Wydawnictwa Zysk i Ska.
W nagraniu wzięło udział 80 aktorów, a oryginalną muzykę do słuchowiska napisał Tadeusz Gauer.
STRONA SŁUCHOWISKA   Od 21 kwietnia w każdą niedzielę od 12,05 w Radio Merkury w audycji "Przylądek dobrej niedzieli" można posłuchać kolejnych fragmentów słuchowiska do wysłuchania również on-line www.radiomerkury.pl a to zapowiedź słuchowiska ZAPOWIEDŹ NA YT    NASZA RECENZJA KORONY ŚNIEGU I KRWI

W MROKU TAJEMNIC - Chris Tvedt PATRONAT

Mikael Brenne dowiaduje się o tragicznej śmierci kolegi po fachu. Policja obstaje przy samobójstwie, ale Brenne postanawia bliżej przyjrzeć się tej sprawie. Z czasem zyskuje pewność, że nie tylko śmierć Bjørna Grovena wymaga wyjaśnienia, jego śledztwo utyka jednak w martwym punkcie. Mikael czuje, że błądzi po omacku, a mimo to nie może [czytaj całość]

 

Dominik Sokołowski - Adamantowy miecz

Drugi tom „Kronik arkadyjskich”Cesarstwem Arkadyjskim targają wewnętrzne konflikty. Isaakios wymyka się siepaczom Skalarosa i niebawem będzie gotowy rzucić otwarte wyzwanie uzurpatorowi, który zajmuje złoty tron Chrysopolis. Wkrótce się rozstrzygnie, czy zdoła odzyskać utracone dziedzictwo.Piękna Michelle musi oswobodzić czarodzieja Brynacha z rąk członków Ukrytego Bractwa, bo tylko wraz z nim może się przeciwstawić demonicznemu Apolyonowi, który w swoim szaleństwie zamierza wypełnić pradawne proroctwo i zburzyć dotychczasowy porządek rzeczy. Tymczasem wracający z dzikiej Vindlandii Ilias przywozi ze sobą niezwykły metal zwany czarcim żelazem. Czy zdoła odkryć sekret jego właściwości i wykorzystać go w rozgrywce o przyszłość cesarstwa?

ZIEMIE JAŁOWE KOLEJNY RAZ POD PATRONATEM KOSTNICY

Zapraszamy wszystkich fanów postapokalipsy do udziału w trzeciej odsłonie Zagłębiowskiego Konwentu Postapokaliptycznego - Ziemie Jałowe 2013! Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 3-7 lipca i podobnie jak w latach  ubiegłych  utrzymana będzie w klimacie postapokaliptycznego westernu. Miejsce również pozostaje bez zmian - opuszczona kopalnia w miejscowości Będzin-Grodziec [więcej]

POD KOSTNICOWYM PATRONATEM

Jeśli uważaliście, że rodzima literatura jest za mało krwista, pora zmienić zdanie… Tomasz Czarny przedstawia „Gorefikacje”, pierwszy zbiór opowiadań w Polsce poświęcony tylko i wyłącznie horrorowi ekstremalnemu, udowadnia, że najmocniejsze odmiany grozy mają się u nas całkiem dobrze. 14 autorów, 16 tekstów pełnych krwi, erotyki i szaleńców tak zwyrodniałych, że ciężko ich nie nazwać potworami. Gore, porno, bizarro, groteska i brak tematów tabu – a wszystko to w jednym, bezpłatnym e-booku, którego premiera odbędzie się 30 marca w serwisie Wydaje.pl .

PARANORMAL ACTIVITY 4 DVD i BLURAY nasz patronat 20.02.2013

„ABSOLUTNIE PRZERAŻAJĄCY” - Billy Donnelly, AIN’T IT COOL NEWS WSZYSTKO, CO SIĘ ZDARZYŁO, DO TEGO PROWADZIŁO! Nie było żadnych świadków zniknięcia Katie i jej siostrzeńca Huntera. Po pięciu latach pełna demonicznej wściekłości dziewczyna powróciła z tajemniczym chłopcem, gotowa wziąć na cel nowe ofiary. Teraz, poczynając od przybycia nowych sąsiadów, nastolatka złapie każdego w przerażających okolicznościach. Wszystko prowadzi do „zakończenia tak mocnego, że będziesz trząść się jeszcze długo.” Billy Donnelly, AIN’T IT COOL NEWS

 

NAWIEDZONA SZOSA - POLSKIE KINO NIEZALEŻNE.

Od pewnego czasu droga krajowa 875 stała się zagadką dla kierowców. Kierowcy widują zjawę małej zakrwawionej dziewczynki, która stoi na poboczu tuż przy drodze. Inni widują dziewczynkę z różańcem na tylnym siedzeniu swojego samochodu. Te dziwne rzeczy dzieją się na pewnym odcinku drogi. Sprawą interesują się lokalne media, policja, oraz instytucje badające zjawiska paranormalne. Bohaterowie filmu: Ola, Maja, Rafał, Daniel wraz z Leną, którą poznali poprzez portal internetowy - mimowolnie wplatani są w zjawiska, które ukazuje im nawiedzona szosa. Chcą poznać tajemnicę małej dziewczynki z lasu.
 

KOSTNICA PATRONEM FESTIWALU KRYMINAŁU "KRYMINALNA PIŁA" 2013

Konkurs literacki na opowiadanie kryminalne z Piłą w tle stanowi element festiwalu kryminału „Kryminalna Piła” 2013. Organizowany jest w naszym mieście po raz pierwszy. Jego celem jest promocja miasta Piły, jego historii i współczesności, a także próba odkrycia nowych talentów literackich w dziedzinie literatury kryminalnej. Zgodnie z regulaminem konkursu Jury przyznać będzie mogło trzy główne nagrody oraz dodatkowo wyróżnienia, mając w szczególności na uwadze oryginalność, walory artystyczne utworu oraz inspiracje i związki ... [czytaj całość]