KOSTNICA TV FILMY I FILMIKIGALERIANOWOŚCI KSIAŻKOWEFRAGMENTYKINO - ZAPOWIEDZI, PREMIERY          nasz serwis EOPINIER.PL
patronaty.jpg (2614 bytes)
WITAJ W SERWISIE KOSTNICA

FILMLITERATURATEORIAGRYFORUMLINKI

RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ

Wolsung – nowe otwarcie

Drodzy miłośnicy Wolsunga, RPGów i steampunku. Jak już zapewne wiecie, w wydawnictwie Kuźnia Gier doszło do sporych zmian.

Obecnie wyłączną odpowiedzialność za linię wydawniczą Wolsunga sprawuje firma Kuźnia Gier Michał Stachyra, czyli personalnie właśnie Michał 'Puszon' Stachyra – oczywiście we współpracy z głównym autorem Wolsunga czyli Arturem 'Garnkiem' Ganszyńcem.

Wszystkie te zmiany spowodują sporo dobrego jeśli chodzi o dalszy rozwój Wolsunga – zarówno jako RPG jak i na innych, również nowych, polach działalności. Ponadto pod wspólną marką Kuźni Gier i Wolsunga wydawane będą również inne produkty związane z RPG. Ale nie uprzedzajmy faktów.

[czytaj całość]

 

Zew Cthulhu 6 Edycja

Zew Cthulhu to najpopularniejsza na świecie gra fabularna, utrzymana w konwencji Horroru, skupiająca się wokół mitologii Cthulhu, stworzonej przez słynnego amerykańskiego pisarza grozy H.P. Lovecrafta. Gra pozwala przenieść się postaciom graczy w trzy skrajnie różne okresy historyczne. Do wyboru mamy rozgrywkę w roku 1890, w latach dwudziestych ubiegłego wieku lub też w czasie teraźniejszym. Gracze wcielają się w Badaczy Tajemnic: detektywów, lekarzy, psychologów, archeologów, prawników itp. aby wspólnie z grupą przyjaciół badać niewyjaśnione historie, odkrywać zapomniane tajemnice i uczestniczyć w licznych przygodach rodem z Archiwum X. Rozgrywka w Zew Cthulhu jest niezwykle dynamiczna. Mechanika gry jest bardzo przystępna i wyważona, nadając grze niezwykłego kolorytu oraz indywidualności na tle innych gier fabularnych.

SUKCES ZEW CTHULHU NA SWIECIE:
- Ponad 250 000 sprzedanych egzemplarzy podręcznika podstawowego
- Powyżej 500 000 sprzedanych egzemplarzy dodatków do gry
- Ponad 40 zdobytych nagród dla najlepszej gry RPG
- Najlepsza gra fabularna na świecie według Arcane Magazine.
- Gra wydawana w ponad 10 krajach na świecie.

WYDAWCA: Wydawnictwo Galmadrin

Najdłużej oczekiwany polski RPG
Wolsung: Magia Wieku Pary to pełna akcji gra fabularna, napisana w konwencji, którą nazwaliśmy magicznym steampunkiem – czyli fantasy przeniesione w epokę wiktoriańską i czasy rewolucji przemysłowej.

Wolsung to nadzwyczajni bohaterowie, niepowtarzalny klimat i barwny świat pełen pomysłów na niezwykłe przygody. System oparty jest na własnej mechanice, stawiającej na szybką i spektakularną akcję, duże możliwości taktyczne i unikalne postaci graczy.

Magiczny steampunk
Wyobraź sobie świat, w którym obok ludzi mieszkają elfy, krasnoludy, niziołki i gnomy. Świat, w którym jednorożce naprawdę istnieją, skrzydlate małpy zamieszkują korony drzew a harpie toczą z gryfami podniebną wojnę o pożywienie i miejsca na gniazda. Dodaj do tego potęgę magii, zdolną do tworzenia wspaniałych dzieł – i niszczenia ich! Brzmi prawie jak Władca Pierścieni? A teraz popchnij do przodu czas. Niech mieszkańcy tego świata porzucą lśniące zbroje, miecze i zamkowe komnaty. Magiczna Rewolucja Przemysłowa zmieniła oblicze świata – wielkie huty i fabryki zastąpiły sielskie wioski a na miejscu uroczych średniowiecznych miasteczek wyrosły potężne metropolie z budynkami ze szkła i stali.

Ten świat to magiczna wersja naszego XIX wieku, w którym wiktoriańskie damy i dżentelmeni pochodzą ze wszystkich znanych z fantasy ras, a tajemnicza magia przeplata się z niesamowitą, parową techniką. Po ulicach mkną szybkie paromobile, luksusowe parowce zapewniają połączenia z zamorskimi koloniami, a nieboskłon przecinają szlaki majestatycznych sterowców. Magia, ramię w ramię z techniką, przynosi światu parowe golemy, kabalistyczne maszyny liczące i potężne, żelazne smoki.


Podręcznik zawiera:


8 ras, 4 archetypy, 19 profesji i ponad 90 atutów pozwalających stworzyć niezapomnianych bohaterów,
Ponad 160 spektakularnych gadżetów,
Dokładne opisy ponad 20 krajów i 6 kontynentów na których rozgrywać się będą wasze przygody,
Ponad 120 przeciwników godnych waszych bohaterów,
Opisy 45 niesamowitych scenerii,
Gotowy do rozegrania scenariusz przygody, szczegółowe konspekty dwóch kampanii i 31 scenariuszy oraz 216 konkretnych pomysłów na przygody,
Łatwe zasady, wspierające szybką, barwną i pełną akcji grę,
480 stron napisanych przez graczy i dla graczy.

 GRY VIDEO # GRY PLANSZOWE # GRY FABULARNE # POSTACI # RECENZJE # SERIE # PUBLICYSTYKA