KOSTNICA TV FILMY I FILMIKIGALERIANOWOŚCI KSIAŻKOWEFRAGMENTYKINO - ZAPOWIEDZI, PREMIERY          nasz serwis EOPINIER.PL
patronaty.jpg (2614 bytes)
WITAJ W SERWISIE KOSTNICA

FILMLITERATURATEORIAGRYFORUMLINKI

RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ

SILENT HILL to seria gier z gatunku survival horror wydana przez KONAMI. Pierwsze cztery, kultowe już części zostały opracowene przez ekipy z Konami kolejne części SH powstawały juz w różnych studiach.

Pierwsza część serii SH miała premierę w 1999 roku i ukazała sie na konsolę Play Station, najnowsza część z 2012 to SH DOWNPOUR.

Akcja wszystkich gier rozgrywa się w amerykańskim miasteczku Silent Hill owładnietym przez piekielne stwory i demony, gracz walczy z własnymi koszmarami jak i zmutowanymi przeciwnikami.


Resident Evil, w Japonii znana pod tytułem Biohazard (jap. バイオハザード Baiohazādo?) – seria popularnych japońskich gier komputerowych z gatunku survival horror zapoczątkowana w 1996 roku, wydawana przez firmę Capcom. Na podstawie gier powstało dotychczas m.in. siedem filmów (pięć amerykańskich filmów aktorskich i dwa anime), kilka nowelizacji oraz seria komiksów. Gry z serii sprzedały się w liczbie ponad 50 mln egzemplarzy. WIKIPEDIA.ORG
Gears of War – gra akcji z gatunku third-person shooter wydana na platformy Xbox 360 i Microsoft Windows. Producentem gry jest Epic Games, wydawcą Microsoft Game Studios, dystrybutorem w Polsce CD Projekt. Amerykańska premiera odbyła się 7 listopada 2006 r., europejska 17 listopada 2006 r. Gra była bardzo głośno reklamowana zarówno przez Epic, jak i wydawcę, Microsoft, co przyczyniło się do bardzo dobrych wyników sprzedaży w pierwszych dniach po premierze. Gears of War wykorzystuje silnik Unreal Engine 3 autorstwa Epic Games. 7 listopada 2008 roku ukazała się kontynuacja zatytułowana Gears of War 2. Na rok 2010 zapowiedziana została filmowa adaptacja gry. Trzecia część gry została wydana we wrześniu 2011 . WIKIPEDIA.ORG
Dead Space – komputerowy survival horror wydany w 2008 roku przez firmę EA Games na platformy Microsoft Windows, PlayStation 3 i Xbox 360.
28 października 2008 roku, kilkanaście dni po premierze gry w celu jej promocji został wydany film animowany Dead Space: Downfall, będący prequelem wydarzeń przedstawionych w grze. Na 36. ceremonii wręczenia nagród Annie Dead Space wygrało w kategorii „Najlepsza gra powstała na kanwie filmu”.
Dead Space to jedna z niewielu nowych marek, jakie Electronic Arts wprowadziła na rynek w ostatnich latach. W grze wykorzystano wiele pomysłów znanych z innych utworów science-fiction, m.in. Obcego, umieszczono w niej również sporo nawiązań, np. do Isaaca Asimova czy Solaris Stanisława Lema. Mimo to EA Games jest chwalona za wprowadzanie nowych marek, ponieważ w obecnych czasach wydawanie sequeli przez wydawców gier jest normalnością.