TWITTER BLOGGER  SKULLATOR       PLIKI COOKIES  KANAŁ YOU TUBE    KOSTNICA FACEBOOK NAWIEDZONA MAPA

nasz serwis EOPINIER.PL
RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ

 

 
2015
WRZESIEŃ
SPERPIEŃ
LIPIEC
CZERWIEC
MAJ
KWIECIEŃ
MARZEC
LUTY
STYCZEŃ
 
2014
GRUDZIEŃ
LISTOPAD
PAŹDZIERNIK
WRZESIEŃ
SIERPIEŃ
LIPIEC
CZERWIEC
MAJ
KWIECIEŃ
MARZEC
LUTY
STYCZEŃ
 

 

PREMIERY

WRZESIEŃ 2015

Susan Ee - Angelfall. Tom 3. Penryn i kres dni (2015)
James Dashner - Więzień labiryntu. Tom 2. Próby ognia (2015)
Lee Child - Sprawa osobista (2015)
Elżbieta Cherezińska - Turniej cieni (2015)
Brian Staveley - Miecze cesarza (2015)
Lissa Price - Ender (2015)
Tom Clancy - Wektor zagrożenia (2015)
Jørn Lier Horst - Poza sezonem (2015)
Jørn Lier Horst - Zagadka zegara maltańskiego (2015)
Michael Dobbs - House of Cards. Ograć króla (2015)
Jørn Lier Horst - Zagadka salamandry (2015)
Dariusz Sypeń - Dżungla (2015)
Amanda Maciel - Tease. Nikogo nie zabiłam (2015)
Julie Kagawa - Buntownik (2015)
John Brunner - Na fali szoku (2015)
Christoffer Carlsson - Przed upadkiem (2015)
Peter Kerr - Incydent na Kanarach (2015)
Rachel Van Dyken - Wstyd (2015)
Jeffrey Archer - Kołczan pełen strzał (2015)
Rafał Dębski - Rubieże Imperium. Tom 2. Żar tajemnicy (2015)
Marcin Podlewski - Głębia. Skokowiec (2015)
Przemysław Wilczyński - Malarz obłędu (2015)
Graham Masterton - Demony Normandii (2015)
Aneta Jadowska - Dora i Witkac. Ropuszki (2015)
Piotr Tomasz Hells - Czarne skrzydła aniołów (2015)

Ragnar Jonasson - Milczenie lodu (2015)
Jeffrey Archer - Kroniki Cliftonów. Tom 5. Potężniejszy od miecza (2015)
Tess Gerritsen - Umrzeć po raz drugi (2015)
Dominik W. Rettinger - Sokół (2015)
Suzanne Young - Program. Część 1. Plaga samobójców (2015)
Marek Krajewski - Arena szczurów (2015)
Suzanne Collins - Kroniki Podziemia. Tom 2. Gregor i przepowiednia zagłady (2015)
Amy Tintera - Restart (2015)
Guillermo del Toro, Daniel Kraus - Trollhunters. Łowcy trolli (2015)
Antoine De Saint-Exupery - Mały Książę (2015)
Jim Butcher - Krwawe rytuały (2015)
Katarzyna Majgier - Tajemnice starego pałacu. Tom 2. Milioner z Gdańska (2015)
Jim Butcher - Śmiertelne maski (2015)
Aleksandra Marinina - Gra na cudzym boisku (2015)
James Ellroy - Perfidia (2015)
Adam Lang - Klucze (2015)
Aleksandra Marinina - Kolacja z zabójcą (2015)
Aleksandra Marinina - Stylista (2015)
Gianrico Carofiglio - Zasada równowagi (2015)
Michał Gołkowski - Stalowe Szczury 2. Chwała (2015)
Max Bilski - List z Watykanu (2015)
Stefan Darda - Zabij mnie, tato (2015)

Susan Ee - Angelfall. Tom 3. Penryn i kres dni (2015) 02.09.2015 Filia

Anioły sprowadzają do świata ludzi apokaliptyczne bestie.
Nadchodzi wojna.
Spektakularny finał bestsellerowej trylogii Susan Ee. Po brawurowej ucieczce z gniazda aniołów Penryn i Raffe muszą się ukrywać. Oboje za wszelką cenę chcą znaleźć lekarza, który potrafiłby odwrócić wynaturzone efekty operacji przeprowadzonych przez anioły na Raffem i siostrze Penryn. Ledwie zaczynają szukać wyjścia z sytuacji, Penryn odkrywa zaskakujący sekret z przeszłości Raffego, budząc jednocześnie mroczne, zagrażające wszystkim bohaterom siły.
Anioły sprowadzają do świata ludzi apokaliptyczne bestie. Obie strony szykują się do wojny, zawierając nietypowe sojusze i modyfikując strategie. Kto wyjdzie zwycięsko z tego starcia? Raffe i Penryn zostają zmuszeni do opowiedzenia się po którejś ze stron. Stają przed wyborem: dołączyć do przedstawicieli swoich gatunków albo trzymać się razem.

Dawid Waszak - Czerwień Obłędu (2015) 03.09.2015 Novae Res

Dorian miał wszystko – młodą i piękną żonę, dom w dobrej dzielnicy Jarocina, zdolnego syna, udany seks, ciekawą pracę i poukładane życie.
Nagle jego świat legł w gruzach – runęło wszystko, co do tej pory było dla niego ważne. I nie spowodował tego żaden kataklizm, a samospełniające się wizje, które wtargnęły w jego uporządkowany świat.
Spokojny dotąd mężczyzna uwikłany zostaje w pasmo nieprzewidzianych sytuacji, które zapowiadają tragedię. Co z tym wszystkim ma wspólnego kobieta w czerwonej sukni?

Brian Staveley - Miecze cesarza (2015) 08.09.2015 Rebis

Pierwszy tom niesamowitej epickiej fantasy łączącej tempo działań elitarnej jednostki do zadań specjalnych ze szczyptą ducha zen: "Kronika nieciosanego tronu".
Ginie cesarz Annuru, zamordowany przez nieznanych wrogów. Jego córka i dwaj synowie, rozrzuceni po świecie, robią, co w ich mocy, żeby pozostać przy życiu i zdemaskować zdrajców. Każde z nich podąża jednak własną życiową drogą wybraną przez ojca, a na ich losy wpływają działania odwiecznych nieprzyjaciół i nieodgadnione zrządzenia bogów.
Kaden, dziedzic Nieciosanego Tronu, spędził osiem lat w odległym górskim klasztorze, poznając tajemne nauki mnichów służących Niememu Bogu. Ich rytuały zawierają klucz do starożytnej mocy, nad którą musi on zapanować.
Za morzem jego brat Valyn odbywa brutalny trening w Kettralu, elitarnej jednostce, której członkowie dosiadają gigantycznych czarnych ptaków. Przed nim ostatnia, śmiertelnie niebezpieczna Próba Hulla.
W stolicy zaś minister finansów Adare, wyniesiona na to stanowisko jednym z ostatnich zarządzeń cesarza, próbuje wykazać się przed swoim ludem. Jest także przekonana, że wie, kto zamordował jej ojca. Nie cofnie się przed niczym i uczyni wszystko, żeby sprawiedliwości stało się zadość.

 

 

 

 

  James Dashner - Więzień labiryntu. Tom 2. Próby ognia (2015) 02.09.2015 Papierowy Księżyc

Światowy bestseller, na podstawie którego powstał film wytwórni Twentieth Century Fox.
„Próby Ognia” to drugi tom serii „Więzień labiryntu” amerykańskiego autora Jamesa Dashnera, która stała się światowym bestsellerem i została przeniesiona na ekran filmowy przez wytwórnię Twentieth Century Fox.
„Więzień labiryntu” skończył się niezwykle emocjonalnym zwrotem akcji, który sprawia, że wszyscy miłośnicy serii w napięciu oczekują na spotkanie z kolejną przygodą.
„Próby Ognia” przynoszą jeszcze więcej napięcia, pułapek i mylnych tropów niż „Więzień labiryntu”, przez co trzymają czytelnika w nieustannym napięciu aż do ostatniej strony.

Znalezienie wyjścia z labiryntu miało być końcem.
Thomas był pewien, że ucieczka z labiryntu będzie oznaczała wolność dla niego i pozostałych Streferów. Ale DRESZCZ jeszcze nie zakończył eksperymentów. Faza Druga się rozpoczyna. Czas na próby ognia.
Tu nie ma reguł, nie znajdziesz pomocy. Przetrwasz albo zginiesz.
Streferzy mają dwa tygodnie, aby przejść przez Pogorzelisko - najbardziej spaloną część świata. Ale DRESZCZ przygotował im na tej drodze wiele niespodzianek.
Ich przyjaźnie zostaną wystawione na próbę.
Wzajemne zaufanie zostanie zniszczone.
Muszą być gotowi na wszystko.
Tym bardziej, że pojawiło się też nowe zagrożenie – inna grupa, której przetrwanie zależy od unicestwienia Streferów. A są zdeterminowani, aby przetrwać.
Dlatego wciąż nie można przestać uciekać.

Lee Child - Sprawa osobista (2015) 04.09.2015 Albatros

„Możesz się rozstać z armią, ale armia nie rozstaje się z tobą. Nie zawsze. I nie do końca”. I nie w przypadku Jacka Reachera. W samym centrum Paryża snajper oddaje strzał do prezydenta Francji. Wystrzelony z odległości tysiąca pięciuset metrów pocisk zatrzymuje kuloodporna szyba. Wszystko wskazuje na to, że chodziło tylko o próbę generalną przed zbliżającym się szczytem G8, który ma się odbyć w Londynie, a jednym z potencjalnych celów jest prezydent USA.
Wywiad wojskowy, FBI i CIA zwracają się do Reachera z prośbą o pomoc w schwytaniu zamachowca. Według nich może nim być John Kott, którego przed szesnastu laty wpakował za kratki. Z natury podejrzliwy wobec służb specjalnych Reacher nie wierzy w tę teorię i próbuje się trzymać z dala od całej sprawy. Do czasu, aż na własne oczy zobaczy zdjęcia ze swoją twarzą, na których Kott po opuszczeniu więzienia ćwiczył strzelanie do celu właśnie z odległości tysiąca pięciuset metrów... Teraz Reacher już nie może się wycofać, bo sprawa stała się osobista.

Tom Clancy - Wektor zagrożenia (2015) 09.09.2015 Albatros

W Chinach dochodzi do zamachu stanu wskutek którego faktyczne przywództwo przejmuje szef chińskiej armii, generał Su, który rozpoczyna realizację swoich ekspansjonistycznych planów. Postanawia opanować akweny morskie u wybrzeży Chin oraz zająć Makao, Hongkong i Tajwan. Aby tego dokonać, musi przede wszystkim uporać się z USA. Chińczycy postanawiają więc osłabić możliwości techniczne przeciwnika. Tworzą armię hakerską, na której czele staje wybitny informatyk, doktor Tong, który za pomocą rozsiewanych wirusów komputerowych opanowuje sieci informatyczne – w tym wojskowe, gospodarcze i wywiadowcze – na całym świecie.

  Lissa Price - Ender (2015) 09.09.2015 Albatros

Kontynuacja powieści "Starter".
Los Angeles po wojnie bakteriologicznej, którą przeżyli dzięki szczepieniom jedynie Enderzy, ludzie w wieku od kilkudziesięciu do nawet dwustu lat, oraz Starterzy, czyli dzieci i młodzież. Dla Midlerów, czyli średniej generacji, bardziej odpornej, zabrakło szczepionki.
Callie, dawniej bezdomna, mieszka teraz z Tylerem i Michaelem w okazałej rezydencji zapisanej jej przez bogatą renterkę Helenę. Pomimo zburzenia i zdelegalizowania przez rząd banku ciał, nosiciele chipów, w tym Callie, są tropieni i porywani przez nieznanych prześladowców, zainteresowanych dokonywaniem na nich eksperymentów. Callie długo unika uprowadzenia, w końcu jednak i ona zostaje uwięziona przez rządowego agenta, który poddaje ją i jej przyjaciela brutalnym testom. Po wydostaniu się z więzienia jadą na pustynię, do nowej siedziby Brockmana. Callie ma nadzieję odnaleźć tam swojego ojca i uwięzionych przyjaciół. Zdemaskowanie Brockmana okazuje się trudniejsze niż się spodziewała...
 

Jørn Lier Horst - Zagadka salamandry (2015) 09.09.2015 Smak Słowa

"Clue" to seria minipowieści kryminalnych dla młodych czytelników. "Clue" to angielskie słowo oznaczające wskazówkę lub trop prowadzący d rozwiązania zagadki. "Clue" to również pierwsze litery imion czworga bohaterów serii: Cecilii, Leo, Une i psa Egona.
Cecilia Gaathe mieszka w pensjonacie Perła nad idylliczną zatoką Skutebukta. Razem ze swoimi przyjaciółmi, Leo, Une i psem Egonem, odkrywa, że w szacownym pensjonacie, którego właścicielem i zarządcą jest jej ojciec, zatrzymało się kilku podejrzanych typów. Czy mają oni jakiś związek z mężczyzną, którego ciało woda wyrzuciła na pobliską plażę?

 

 

 

 

  Julie Kagawa - Buntownik (2015) 09.09.2015 Harpercollins

Samotnie upadną, razem powstaną. Od wieków członkowie Zakonu Świętego Jerzego polowali na smoki. Ukrywając się pod ludzką postacią, smoki przetrwały. Stworzyły Talon, potężną organizację, w której każdy smok ma wyznaczone miejsce i służy wspólnej sprawie. Z czasem stały się silne i przebiegłe, gotowe przejąć władzę nad światem. Ale są wśród nich buntownicy, którzy pragną żyć w zgodzie z ludźmi. Należy do nich Ember. Dotąd posłuszna organizacji, opuszcza Talon, by wspierać przywódcę buntu, Rileya. Najpierw jednak chce spłacić dług wdzięczności wobec Garreta, żołnierza Zakonu, który uratował jej życie. Ember i Riley uwalniają Garreta z celi śmierci i uciekają do Las Vegas, by wśród tłumu turystów ukryć się przed pogonią. Ale potężni wrogowie nie dają za wygraną. To tylko kwestia czasu, kto dopadnie ich pierwszy – agenci Talonu czy żołnierze Zakonu Świętego Jerzego.
 
  Jørn Lier Horst - Zagadka zegara maltańskiego (2015) 09.09.2015 Smak Słowa

"Clue" to seria minipowieści kryminalnych dla młodych czytelników. "Clue" to angielskie słowo oznaczające wskazówkę lub trop prowadzący do rozwiązania zagadki. "Clue" to również pierwsze litery imion czworga bohaterów serii: Cecilii, Leo, Une i psa Egona.
Jeden z największych sklepów jubilerskich w Oslo zostaje obrabowany. Sprawcy kradną niemal 20 kilogramów czystego złota, dużo cennej biżuterii oraz unikatowy zegar Zakonu Maltańskiego, który sam wart jest ponad 5 milionów koron. Złodzieje zostają zatrzymani, ale nie udaje się odzyskać całego łupu, między innymi słynnego zegara maltańskiego. Trop prowadzi do odrażającego Leviego Hildonena i zatoki Skutebukta.

 


 

  John Brunner - Na fali szoku (2015) Mag

Był najbardziej niebezpiecznym z żyjących zbiegów, ale nie istniał! Nickie Haflinger żył życiem dwudziestu różnych ludzi... ale, formalnie rzecz biorąc, w ogóle go nie było! Uciekł z Tarnover, zaawansowanego rządowego think tanku, w którym go wykształcono. Najpierw złamał swój kod tożsamości, a potem zwiał. Następnie rozpoczął poszukiwania czegoś, co pozwoli przywrócić zdrowy rozum oraz wolność osobistą zniewolonym przez komputery masom, i uratować stojący na skraju katastrofy świat. Nie dbał o to, jak to zrobi... ale rząd był tym bardzo zainteresowany. Dlatego nauczyciele z Tarnover sprowadzili go z powrotem do swych laboratoriów... gdzie Nickiego Hallingera czekał zupełnie nowy rodzaj edukacji!
  Peter Kerr - Incydent na Kanarach (2015) 09.09.2015 Dolnośląskie

Trzecia część pełnej humoru serii kryminalnej z detektywem Bobem Burnsem.
Szkocki detektyw Bob Burns po raz kolejny korzysta z pomocy doktor Julie Bryson, atrakcyjnej specjalistki od kryminalistyki, oraz początkującego policjanta, Andy'ego Greena.
Tym razem cała trójka prowadzi tajne śledztwo na wycieczkowcu płynącym na Wyspy Kanaryjskie. W czasie kolacji jedna z pasażerek odkryła w swojej porcji placka lotaryńskiego... odcięty palec. Czy należał on do człowieka, który rzekomo wypadł za burtę? Czy ofiara popełniła samobójstwo, czy też została wypchnięta? Czy jest to tylko sprytnie pomyślana sztuczka mająca na celu wyłudzenie pieniędzy z ubezpieczenia?
 
 
 
 

MENU

INDEKSY SOCIAL MEDIA NOWOŚCI LINKI
LITERATURA INDEKS KSIĄŻEK FACEBOOK KONKURSY PUKASPER.PL
FILM INDEKS FILMÓW TWITTER KINO ZAPOWIEDZI PREMIERY EOPINIER.PL
KOMIKS INDEKS KOMIKSÓW BLOG KOSTNICA PROSTO Z PIECA WSZYSTKO DO BIURA
GRY INDEKS GIER YOU TUBE KOSTNICA NOWOŚCI KSIĄŻKOWE DRUKARNIA
SERIALE INDEKS FIGUREK SKULLATOR NAPISZ DO NAS  
OPOWIADANIA INDEKS GALERII      
DVD i BLU RAY INDEKS OPOWIADAŃ KRWAWNIK    
PUBLICYSTYKA

INDEKS KOSTNICA TVd

WSPÓŁPRACA    
TEORIA INDEKS SERIALI REDAKCJA    
HOBBY INDEKS FRAGMENTÓW ZŁOTY KOŚCIEJ    
GALERIA INDEKS CYTATÓW      
AUDIOBOOKI