TWITTER BLOGGER  SKULLATOR       PLIKI COOKIES  KANAŁ YOU TUBE    KOSTNICA FACEBOOK

nasz serwis EOPINIER.PL
RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ

 

LISTOPAD - GRUDZIEŃ 2013   STYCZEŃ  - LUTY - MARZEC - KWIECIEŃ - MAJ 2014

--- LUTY ---

Maureen F. McHugh - Po apokalipsie (2014)
Tim Willocks - Dwanaścioro z Paryża (2014)
Tim Willocks - Religia (2014)
Charlaine Harris - Trzy sypialnie, jeden trup. Aurora Teagarden (2014)
Solomon Northup -
Zniewolony. 12 Years a Slave (2014)
Peter Grimsdale - Battlefield 4. Odliczanie do wojny (2014)
Andrzej Ziemiański - Pomnik Cesarzowej Achai. Tom 3 (2014)
Samantha Young - Wszystkie odcienie pożądania (2014)
Karen Miller - Odzyskana magia. Tom 2 (2014)
Pittacus Lore - Przegrana numeru piątego (2014)
Kiera Cass - Rywalki (2014)
Ismail Kadare - Kolacja dla wroga (2014)
Chanon Dulce - Uśpiony głos (2014)
Robert W. Greene - Amerykański przekręt (2014)
Philippa Gregory - Krucjata. Zakon Ciemności (2014)
Hakan Nesser - Sprawa Munstera (2014)
Mark Billingham - Impuls śmierci (2014)
Lena Mukhina - Dziennik czasu blokady (2014)
Jack Lance - Płomień strachu (2014)
Marta Kisiel - Nomen omen(2014)
P.D. James - Przedsmak śmierci(2014)
Emily Bronte - Wichrowe wzgórza (2014)
Mark Frost - Paladyn. Tom 1. Proroctwo (2014)
Robert E. Howard - Kull: Banita z Atlantydy (2014)
Camilla Grebe, Asa Traff - Bardziej Gorzka Niż Śmierć (2014)
Mirosław Salski - Wielbłąd przy bramie (2014)
John Le Carre - Ludzie Smileya (2014)
Katarzyna Michalak - Kroniki Ferrinu. Tom 2. Powrót do Ferrinu (2014)

Neil Gaiman - Chłopaki
Anansiego (2014)
Janet Evanovich - Wystrzałowa dziewiątka (2014)
Kevin Carossley-Holland - Bransoletka z kości (2014)
Sam Eastland - Czerwona trumna (2014)
Pekka Hiltunen - Szczerze oddana (2014)
Thomas Enger - Żądza krwi (2014)
Tad Williams - Brudne ulice Nieba (2014)
Suren Cormudian - Dziedzictwo przodków. Tod mit uns. Uniwersum Metro 2033 (2014)
PM Nowak - Na pokuszenie (2014)
Unni Lindell - Człowiek Mroku (2014)
Anderas Eschbach - Black Out (2014)
Stephen Miller - Wysłanniczka (2014)
P.C. Cast, Kristin Cast - Ślubowanie Lenobii(2014)
Harlan Coben - Sześć lat później (2013)
Félix J. Palma - Mapa czasu (2014)
Dan Simmons - Trupia otucha (2014)
I żywy stąd nie wyjdzie nikt (2014)
Licia Troisi - Królestwa Nashiry. Tom 2. Miecze buntowników (2014)
Marie Lu - Legenda. Patriota (2014)
Nadia Szagdaj - Kroniki Klary Schulz. Zniknięcie Sary (2014)
J.D. Robb - Wyrachowanie i śmierć (2014)
Neil Gordon - Reguła milczenia (2014)
Henning Mankell - Niespokojny człowiek (2014)
Juan Gomez-Jurado - Legenda o złodzieju (2014)
Jacek Piekara - Ja inkwizytor. Głód i pragnienie (2014)

 

 

LUTY 2014

Charlaine Harris - Trzy sypialnie, jeden trup. Aurora Teagarden (2014) 04.02.2014 Replika

Bystra detektyw amator znowu na tropie zagadki kryminalnej i. . . własnych marzeń!
Aurora Teagarden – sympatyczna okularnica i była bibliotekarka z niewielkiego miasteczka Lawrenceton w stanie Georgia – właśnie próbuje swoich sił w handlu nieruchomościami. Jej debiut w branży spokojnie można nazwać spektakularnym: kiedy oprowadza klientów swojej matki po zjawiskowym domu Andertonów, w jednej z trzech mieszczących się na piętrze sypialni odkrywa półnagie zwłoki kobiety. W kręgu podejrzanych o morderstwo nagle znajdują się wszyscy pośrednicy w Lawrenceton. . . i nie tylko.
Peter Grimsdale - Battlefield 4. Odliczanie do wojny (2014) 05.02.2014 Insignis


Bohaterem powieści Petera Grimsdayle'a Battlefield 4: Odliczanie do wojny jest agent CIA Lazlo Kovic. Po powrocie z misji w Korei Północnej jako jedyny ocalały staje się podejrzany w oczach własnych przełożonych. Ale Kovic szuka zemsty. Zbiera zespół – członków chińskiego podziemia – i zaczyna docierać do kolejnych warstw spisku, który sięga najwyższych szczebli rządowych, zarówno Chin, jak i Stanów Zjednoczonych.

Andrzej Ziemiański - Pomnik Cesarzowej Achai. Tom 3 (2014) 05.02.2014 Fabryka SłówAchaja już ponad 10 lat udowadnia, że jest jedyną słuszną cesarzową w świecie fantastyki. Rozmach i tempo prozy Ziemiańskiego powodują, że kolejne powieści z Achaja w tle zdobywają coraz większe rzesze sympatyków.

NAPISZ DO NAS

 

Karen Miller - Odzyskana magia. Tom 2 (2014) 05.02.2014 Galeria Książki

Upłynęło wiele miesięcy, odkąd Rafel wyprawił się przez Barlskie Góry w desperackiej próbie znalezienia pomocy. Gdy magia pogody jego ojca wyczerpała się, a Lur pustoszyły zatruwające je zaklęcia, wydawało się, że to jedyna nadzieja. Teraz i ona umarła. Tylko Deenie wierzy, że Rafel wciąż żyje, wyczuwając brata w swoich koszmarnych snach. Wie również, że musi spróbować go odnaleźć, ponieważ jedynie zdolności Rafela mogłyby uleczyć ich krainę. Podczas wyprawy Deenie i towarzysząca jej Charis dowiadują się o istnieniu groźnej, nowej potęgi. Deenie nabiera podejrzeń, że nie tylko ma to związek z jej jedynym bratem, lecz również że zło, które zniszczył ich ojciec, odrodziło się. A jeżeli ona nie zdoła ocalić Rafela, to poprzez niego ogromna moc Morga może jeszcze raz zawładnąć ich światem.

 

 

.

LUTY 2014

Robert W. Greene - Amerykański przekręt (2014) 05.02.2014 Znak
Robert W. Greene - American Hustle

Robert W. Greene American Hustle„Nie jestem większym złodziejem niż gość, który zabrał ćwierćdolarówkę zostawioną w budce telefonicznej. On ukradł ćwierć dolara, ja ukradłem parę milionów”. Mel WeinbergZ zasmarkanego dzieciaka biegającego po ulicach Bronxu wyrósł na jednego z największych oszustów Ameryki. U szczytu swojej „kariery” Mel Weinberg obracał milionami dolarów i zatrudniał kilkaset osób, ale, jak chętnie podkreślał, robił to nie dla zysku, ale dla frajdy. To Weinberg pomógł FBI wymyślić i przeprowadzić najgłośniejszą akcję w historii biura: na jej potrzeby udawał przedstawiciela niewyobrażalnie bogatych arabskich szejków, którzy chcieli zainwestować w Stanach Zjednoczonych. Wkrótce „szejkowie” dotarli do urzędników i polityków, którzy ułatwili im zakładanie kasyn, kupowanie nielegalnej broni i handel narkotykami. W wyniku tych operacji dwóch senatorów i pięciu kongresmenów straciło swoje posady. Wkrótce na ekranach kin film twórcy Poradnika pozytywnego myślenia, w rolach głównych: Christian Bale, Bradley Cooper, Jennifer Lawrence, Amy Adams i Robert De Niro.

Hakan Nesser - Sprawa Munstera (2014) 05.02.2014 Czarna Owca

Szósta książka w serii kryminalnej Håkana Nessera o komisarzu Van Veeterenie i jednostce policyjnej w MaardamCzterech zaprzyjaźnionych ze sobą emerytów świętuje wspólną wygraną w lotto. Niebawem jeden z nich zostaje zadźgany w swoim domu. Kilkadziesiąt ciosów zadanych nożem pozbawia go życia, zanim zdążył choćby tknąć swoją część wygranej. W tym czasie komisarz Van Veeteren jest na urlopie. Pod jego nieobecność inspektor Münster podejmuje się rozwiązać zagadkę zamordowanego emeryta. Lecz gdy kolejny szczęściarz z grupy emerytowanych przyjaciół znika, Münster postanawia zwrócić się o pomoc do Van Veeterena. Rodzinne sekrety i zaskakujące odkrycia nie tylko coraz bardziej komplikują dochodzenie, ale też narażają Münstera na coraz większe niebezpieczeństwo...

Mark Billingham - Impuls śmierci (2014) 05.02.2014 G+J Gruner&Jahr
Mark Billingham - Rush of Blood

W Pelican Palms na Florydzie spotykają się trzy pary Brytyjczyków. Zaprzyjaźniają się, ale ostatniego dnia ich doskonałe wakacje zmieniają się w koszmar: znika trzynastoletnia córka jednej z wczasowiczek kurortu.
Podejrzany może być każdy z powyższej szóstki, bo wszyscy mają swoje mroczne tajemnice. Po powrocie do Anglii trzy pary kontynuują znajomość, ale mroczny cień na ich przyjaźń rzuca sprawa zaginionej– a jak się wkrótce okazuje, zamordowanej dziewczynki.
Kto jest kim w tej pokrętnej grze kłamstw i zwodniczego udawania? Kim jest morderca, seryjny zabójca, dla którego nieletnie dziewczynki o pewnych szczególnych cechach są czymś więcej niż tylko ofiarami?Policyjna stażystka z Londynu łączy siły z detektywem z wydziału zabójstw na Florydzie. Ale czy to oni odnajdą prawdziwego zabójcę, czy może dokona tego Tom Thorne, niepokorny inspektor z niezwykłym talentem do pakowania się w najgorsze kłopoty? Czy zdążą dopaść mordercę, zanim uderzy ponownie?
Zwroty akcji i niespodzianki są oryginalne i zaskakujące. Billinghama cechuje niezwykła lekkość pióra. Sunday Express Wyśmienita rozrywka i zapierające dech napięcie. The Times Mark Billingham należy do czołówki autorów powieści kryminalnych. Od kilku lat otrzymuje najważniejsze brytyjskie nagrody literackie. Za postać inspektora Toma Thorne'a, uznanego za najciekawszego detektywa, został uhonorowany nagrodą Sherlocka. Wszystkie thrillery Billinghama trafiają na najwyższe miejsca bestsellerów "Sunday Timesa", m. in. Kokon, Mięczak, Ofiary, Podpalona, Zapomniani, Uprowadzony, Tajemnica, Naśladowca, Pułapka i Presja. Na podstawie powieści z Thorne'em nakręcono serial filmowy.

Marta Kisiel - Nomen omen (2014) 05.02.2014 Uroboros

Przygoda czai się za rogiem. A imię jej Salomea! Salomea Przygoda ucieka od zwariowanej rodziny, chcąc rozpocząć samodzielne życie. Gdy okazuje się, że jej stancja przypomina posiadłość z filmów grozy klasy B, prowadzona jest przez trzy siostry w dość podeszłym wieku i papugę, a w telefonie słychać głosy, Salka zaczyna zastanawiać się, czy to aby na pewno był dobry pomysł. Pojawienie się młodszego brata jedynie komplikuje i tak niełatwą już sytuację – zwłaszcza, gdy pewnego dnia próbuje utopić siostrę w Odrze.

MENU

INDEKSY SOCIAL MEDIA NOWOŚCI LINKI
LITERATURA INDEKS KSIĄŻEK FACEBOOK KONKURSY PUKASPER.PL
FILM INDEKS FILMÓW TWITTER KINO ZAPOWIEDZI PREMIERY EOPINIER.PL
KOMIKS INDEKS KOMIKSÓW BLOG KOSTNICA PROSTO Z PIECA WSZYSTKO DO BIURA
GRY INDEKS GIER YOU TUBE KOSTNICA NOWOŚCI KSIĄŻKOWE DRUKARNIA
SERIALE INDEKS FIGUREK SKULLATOR NAPISZ DO NAS  
OPOWIADANIA INDEKS GALERII      
DVD i BLU RAY INDEKS OPOWIADAŃ KRWAWNIK    
PUBLICYSTYKA

INDEKS KOSTNICA TVd

WSPÓŁPRACA    
TEORIA INDEKS SERIALI REDAKCJA    
HOBBY INDEKS FRAGMENTÓW ZŁOTY KOŚCIEJ    
GALERIA INDEKS CYTATÓW      
AUDIOBOOKI