TWITTER BLOGGER  SKULLATOR       PLIKI COOKIES  KANAŁ YOU TUBE    KOSTNICA FACEBOOK NAWIEDZONA MAPA

nasz serwis EOPINIER.PL
RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ

 

 
2015
KWIECIEŃ
MARZEC
LUTY
STYCZEŃ
 
2014
GRUDZIEŃ
LISTOPAD
PAŹDZIERNIK
WRZESIEŃ
SIERPIEŃ
LIPIEC
CZERWIEC
MAJ
KWIECIEŃ
MARZEC
LUTY
STYCZEŃ

PREMIERY MAJ 2015

Jørn Lier Horst - Psy gończe (2015)
Alexander Soderberg - Drugi syn (2015)
Mitch Cullin - Pan Holmes (2015)
Gillian Anderson, Jeff Rovin - Saga końca ziemi. Tom 1. Nadchodzi ogień (2014)
Asa Larsson, Ingela Korsell - PAX. Tom 1. Pal przekleństwa (2015)
Jaume Cabré - Jaśnie pan (2015)
Asa Larsson, Ingela Korsell - PAX. Tom 2. Grim (2015)
Cinda Williams Chima - Kroniki dziedziców. Tom 5. Dziedziczka guślarzy(2015)
Sophie Hannah - Błąd w zeznaniach (2015)
Jean Hanff Korelitz - Nie chciałaś wiedzieć (2015)
Jeff Jensen, Jonathan Case - Kraina jutra. Początek (2015)
 

PREMIERY KWIECIEŃ 2015

Joe Abercrombie - Pół króla (2015)
Mariusz Zielke - Człowiek, który musiał umrzeć (2015)
Kimberly McCreight - Zrozumieć Amelię (2015)
Viveca Sten - Właściwie bez winy (2015)
Ryszard Modelewski, Aleksander Majewski - Odwet gliny. W imię sprawiedliwości(2015)
Sergej Antonow - Uniwersum Metro 2033. Ciemne tunele (2015)
Ian Ogilvy - Lichotek Stubbs. Tom 2. Lichotek i Dragodon (2015)
Orson Scott Card - Saga Cienia. Tom 4. Cień olbrzyma (2015)
Kristina Ohlsson - Fredrika Bergman. Tom 5. Papierowy Chłopiec (2015)
Jacek Piekara - Ja, inkwizytor. Kościany galeon (2015)
Neil Gaiman - Drażliwe tematy (2015)
John Brunner - Wszyscy na Zanzibarze (2015)
Sidney Sheldon - Czy boisz się ciemności? (2015)

PLAN IDEALNY - Michael Crichton jako John Lange 10.04.2015 Albatros

Doskonała komedia kryminalna. Pierwszy tom smakowitej serii pulp fiction!
Powiedzieć, że Steve, Miguel i Bryan są przyjaciółmi to zdecydowanie za dużo. Są jedynie znajomymi, którzy postanawiają przeprowadzić napad doskonały. Za swój cel obierają ekskluzywny hotel Reina, położony na wyspie w hiszpańskim Costa Brava.

Plan jest doskonały – w całości opiera się na obliczeniach komputerowych i statystykach. Steve, który jest mózgiem całej operacji, zaplanował wszystko w najdrobniejszych szczegółach – łącznie z tym, jak pod nieobecność gości dostać się do pokoi, okraść hotelowy sejf i wysadzić most łączący wyspę z lądem. Pozostaje jedynie wcielić ten dokonały plan w życie – mężczyźni przyjeżdżają więc do hotelu jako goście, nawiązują nowe znajomości i badają teren.

Joe Abercrombie - Pół króla (2015) 07.04.2015 Rebis
Joe Abercrombie - Half a King


Książę Yarvi poprzysiągł zemstę zabójcom ojca. Chce odzyskać czarny tron. Najpierw jednak jako sprzedany w niewolę galernik musi stawić czoło okrucieństwu i srogiemu morzu. I to mając tylko jedną sprawną rękę. W oczach świata jest słaby. Nie utrzyma tarczy ani nie chwyci za topór, dlatego musi z umysłu uczynić zabójczą broń. W osobliwej kompanii wyrzutków znajduje wsparcie, na jakie nie mógłby liczyć wśród szlachetnie urodzonych. Yarvi ma u boku lojalnych przyjaciół, lecz zawiła ścieżka, którą kroczy, może się zakończyć tym, czym się rozpoczęła – niespodziewanym zwrotem, zasadzką i śmiercią króla.


Viveca Sten - Właściwie bez winy (2015) 08.04.2015 Czarna Owca

Pewnego jesiennego wieczoru na Sandhamn znika młoda dziewczyna. Inspektor policji kryminalnej Thomas Andreasson uczestniczy w poszukiwaniach, które utrudnia sztorm. Wielogodzinna akcja poszukiwawcza kończy się fiaskiem. Policjanci uznają, że dziewczyna utonęła.
Kilka miesięcy później okolicę pokrywa śnieg i lód. Nora Linde, przyjaciółka Thomasa z dzieciństwa, przypadkiem dowiaduje się o zdradach męża. Zrozpaczona wyjeżdża na wyspę ze swoimi synami, by wszystko spokojnie przemyśleć. W trakcie zabawy w lesie jej dzieci dokonują makabrycznego odkrycia. . .
Ian Ogilvy - Lichotek Stubbs. Tom 2. Lichotek i Dragodon (2015) 08.04.2015 Literackie
Ian Ogilvy - Measle and the Dragodon


Po mrożących krew w żyłach przygodach na makiecie elektrycznej kolejki, Lichotek Stubbs jest chyba najszczęśliwszym dzieckiem na świecie. Wiedzie mu się wprost znakomicie! Odkąd odzyskał rodziców, wspólnie – jak najlepiej i jak się da najfajniej – nadrabiają stracony czas. Obchodzą nie odbyte urodziny, odwiedzają nie odwiedzone dotąd miejsca, do których należy choćby Wyspa Śmiechów. Niespodziewanie w radosne życie rodziny Stubbsów wkracza jednak tajemniczy i potężny Dragodon, wraz z całą bandą paskudnych czarnoKsiężników. Lichotek musi podjąć wyzwanie i zmierzyć się z wrogami oraz własnym, dziecięcym strachem przed mrokiem, deszczem i opustoszałym wesołym miasteczkiem... Wszyscy lubimy się trochę bać, a bać się razem z Lichotkiem, to dopiero zabawa! Książki Iana Ogilvy'ego klimatem przypominają filmy Tima Burtona. Brytyjski pisarz umie straszyć, bawić i uwodzić młodych czytelników tak, jak reżyser „Soku z żuka” i „Gnijącej Panny Młodej” uwodzi ich rodziców.

9 kwietnia do księgarń trafi najnowszy kryminał Kristiny Ohlsson pt. "Papierowy Chłopiec". Autorka - uznana przez „Expressen” za najlepszą skandynawską autorkę powieści kryminalnych - powraca z kolejną odsłoną przygód Fredriki Bergman i jej ekipy śledczej.

PAPIEROWY CHŁOPIEC - Kristina Ohlsson 09.04.2015 Prószyński

Do księgarń trafił najnowszy kryminał Kristiny Ohlsson pt. "Papierowy Chłopiec". Autorka - uznana przez „Expressen” za najlepszą skandynawską autorkę powieści kryminalnych - powraca z kolejną odsłoną przygód Fredriki Bergman i jej ekipy śledczej.

Stara żydowska legenda opowiada o Papierowym Chłopcu, który przychodzi nocą i porywa dzieci. Dziś już prawie nikt nie pamięta tej legendy…

Sergej Antonow - Uniwersum Metro 2033. Ciemne tunele (2015) 08.04.2015 Insignis

W "Ciemnych tunelach" Siergieja Antonowa wracamy do moskiewskiego metra, do jego tajemniczej i złowieszczej atmosfery. Bohaterem jest młody anarchistyczny bojownik ze stacji Hulaj Pole, który wszczyna walkę z systemem, odbywając jednocześnie niewiarygodną odyseję przez metro.
Szereg zagadek i niedokończonych wątków z "Metra 2033" Glukhovsky'ego znalazł niespodziewane rozwiązanie i kontynuację w "Ciemnych tunelach".
Kimberly McCreight - Zrozumieć Amelię (2015) 08.04.2015 Czarna Owca
Kimberly McCreight - Reconstructing Amelia


Kate Baron, prawniczka i samotna matka, odbiera telefon ze szkoły swojej córki. Amelia – inteligentna, zdolna piętnastolatka – została przyłapana na ściąganiu.
Gdy kobieta dociera do Grace Hall, dowiaduje się, że córka nie żyje – skoczyła z dachu. Zrozpaczona matka wierzy w policyjną wersję zdarzeń aż do chwili, gdy dostaje anonimowego SMS-a: Amelia nie skoczyła.
Kate zamierza poznać prawdę – bez względu na konsekwencje. Przegląda maile córki, jej SMS-y i wpisy na Facebooku, rekonstruuje urywki życia dziewczynki i ludzi, którzy byli dla niej ważni. Odkrywa, dlaczego feralnego dnia znalazła się na dachu Grace Hall i jak naprawdę zginęła. . .
Wspaniała mieszanka Tany French i Jodi Picoult. „Zrozumieć Amelię” to historia o sekretach i kłamstwach, przyjaciołach i prześladowcach. Opowiada o tym, jak dobrze rodzic może poznać własne dziecko i jak daleko posunie się matka, by zrehabilitować córkę, której życia nie była w stanie ocalić.

Mariusz Zielke - Człowiek, który musiał umrzeć (2015) 08.04.2015 Czarna Owca

Fascynująca, świetnie skonstruowana i trzymająca w napięciu powieść sensacyjna!
Roman Wolak jest draniem, który dzięki kontaktom z dawną esbecją, układom i łapówkom dorobił się fortuny na państwowych kontraktach. Podejrzany o zabójstwo dziennikarza, który ośmielił się opisać jego machlojki. Sprawą zajmuje się szwedzki publicysta Sven Olsson, jednak zaraz po przyjeździe do Polski pada ofiarą zamachu terrorystycznego.
Czy mordercy działali na zlecenie biznesmena i stojących za nim służb specjalnych? Kilka dni później do Polski przyjeżdża przyjaciółka Olssona, zbuntowana agentka szwedzkich służb specjalnych, Rose Friedman, utalentowana hakerka, bezlitosna dla swoich wrogów, która wraz z byłym reporterem śledczym, Kubą Zimnym, bada zagadkę śmierci dziennikarza i zamachu na przyjaciela, ujawniając przy okazji kulisy polskiej polityki i mediów.
 

MENU

INDEKSY SOCIAL MEDIA NOWOŚCI LINKI
LITERATURA INDEKS KSIĄŻEK FACEBOOK KONKURSY PUKASPER.PL
FILM INDEKS FILMÓW TWITTER KINO ZAPOWIEDZI PREMIERY EOPINIER.PL
KOMIKS INDEKS KOMIKSÓW BLOG KOSTNICA PROSTO Z PIECA WSZYSTKO DO BIURA
GRY INDEKS GIER YOU TUBE KOSTNICA NOWOŚCI KSIĄŻKOWE DRUKARNIA
SERIALE INDEKS FIGUREK SKULLATOR NAPISZ DO NAS  
OPOWIADANIA INDEKS GALERII      
DVD i BLU RAY INDEKS OPOWIADAŃ KRWAWNIK    
PUBLICYSTYKA

INDEKS KOSTNICA TVd

WSPÓŁPRACA    
TEORIA INDEKS SERIALI REDAKCJA    
HOBBY INDEKS FRAGMENTÓW ZŁOTY KOŚCIEJ    
GALERIA INDEKS CYTATÓW      
AUDIOBOOKI