KOSTNICA TV FILMY I FILMIKIGALERIANOWOŚCI KSIAŻKOWEFRAGMENTYKINO - ZAPOWIEDZI, PREMIERY          nasz serwis EOPINIER.PL

patronaty.jpg (2614 bytes)
FILMLITERATURATEORIAGRYFORUMLINKI
RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ
LEGENDY ŚWIATA WYNURZONEGO - TOM 2 Przeznaczenie Adhary - Licia Troisi

OPIS KSIĄŻKI:

 

Dzielna Adhara postanawia sprowadzić ratunek dla swego ludu dziesiątkowanego przez groźną zarazę, jednak wkrótce i ona zapadła na tajemniczą chorobę. Młody ksiądz Adrass wierzy, że jest w stanie jej pomóc. Potrzebuje jednak do tego Księgę Zakazanych Czarów, która znajduje się w tajnej bibliotece elfów. Adhara musi mu zaufać i  przez wrogie terytorium ruszyć wraz z nim do królewskiego miasta Makrat.

 

RECENZJA KOSTNICA:

 

         Niektórym wszystko przychodzi z łatwością, mają kochającą rodzinę, przyjaciół, mnóstwo pieniędzy i zero trosk. Innym z kolei los nie szczędzi ani problemów, ani zmartwień przekreślając tym samym szansę na spokojne i beztroskie życie. Ale są też tacy, którzy zostali poczęci tylko po to, aby spełnić czyjeś oczekiwania i odegrać wyznaczoną przez innych rolę. Do tej właśnie grupy należy Adhara, bowiem nasza bohaterka została wskrzeszona z martwego ciała i wpojono jej wszelką potrzebną wiedzę tworząc tym samym broń mającą pokonać śmiertelnego wroga Marvasha „istoty spragnionej śmierci i zniszczenia (…) tylko w rzezi doznającej zaspokojenia”.

         Smutne, brutalne, nieludzkie, ale tak właśnie można określić proces jej narodzin, za sprawą których stoi jeden z Czuwających, wyznawców kultu Thenaara, niejaki Adrass. Czy Szósta (Chandra), Sheireen, czyli Poświęcona (jak kto woli), stłumi w sobie rodzący się bunt i pójdzie swoją ścieżką albo jednak pogodzi się ze swoim przeznaczeniem? Cokolwiek by nie podjęła konsekwencje jej czynu nie będą dla niej łatwe, a niestety to właśnie od jej decyzji uwarunkowana jest przyszłość Krain borykających się z siejącą spustoszenie zarazą i natarciem mściwych i bezlitosnych Elfów. Na domiar złego natura upomina się o to, co zostało jej odebrane i ciało dziewczyny zaczyna się rozkładać. Aby za wszelką cenę przedłużyć jej istnienie razem ze swoim Stwórcą udają się do miasta Makrat, gdzie w zaginionej bibliotece Elfów poszukują Zakazanych Ksiąg, mając nadzieje odnaleźć w nich recepturę na uleczenie Sheireen oraz antidotum na rozprzestrzeniającą się zarazę. Podróż uświadamia dziewczynie wiele rzeczy, w tym zdaje sobie sprawę z poczucia własnej wartości, człowieczeństwa, a także odnajduje siłę, aby samej decydować o swoim losie zgodnie z tym, co nakazuje jej serce. Jednak jak pokierują nią instynkty, gdy przed jej obliczem pojawi się owładnięty furią Amhal? Oj, krew się poleje.

         Przygody, jakie miałam okazję przeżyć wspólnie z bohaterami są wciągające i tak jak po siódmej części "Przeznaczeniu Adhary" moje uczucia były dość mieszane, to teraz ten tom, ósmy, mnie zupełnie oczarował i z niecierpliwością czekam na finał historii.

MoNiuRka

z dn. 05/04/2012

 

Tytuł: Legendy świata wynurzonego. Tom 2. Córka krwi

Tytuł oryginalny: Leggende del Mondo Emerso. Figlia del sangue

Autor: Troisi Licia

Wydawca: Videograf II

Data premiery: 2011-04-26

Ilość stron: 272

 

Recenzje "Wojen Świata Wynurzonego”:

I. "Sekta zabójców"

II. "Dwie wojowniczki

III. „Nowe królestwo

 

Recenzje "Kronik Świata Wynurzonego":

I. "Nihal z Krainy Wiatru

II. "Misja Sennara"

III. "Talizman mocy"

 

Recenzje "Legend Świata Wynurzonego”:

I. „Przeznaczenie Adhary