KOSTNICA TV FILMY I FILMIKIGALERIANOWOŚCI KSIAŻKOWEFRAGMENTYKINO - ZAPOWIEDZI, PREMIERY          nasz serwis EOPINIER.PL

patronaty.jpg (2614 bytes)
FILMLITERATURATEORIAGRYFORUMLINKI
RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ
LEGENDY ŚWIATA WYNURZONEGO - TOM 1 Przeznaczenie Adhary - Licia Troisi

OPIS KSIĄŻKI:

 

Kontynuacja bestsellerowych trylogii Licii Troisi o losach Świata Wynurzonego.

Po latach walk zapanował pokój. Niestety od pewnego czasu jakaś dziwna choroba dziesiątkuje mieszkańców krainy. Jedynie nimfy i istoty z nimi spokrewnione zdają się być odporne na zarazę. W atmosferze nieufności i strachu dochodzą do głosu różne religijne sekty. Właśnie wtedy na łące pojawia się nieznajoma dziewczyna. Nie wie kim jest i skąd się tu wzięła, ale to w jej rękach leżą losy Świata Wynurzonego.

 

RECENZJA KOSTNICA:

 

         Najpierw były "Kroniki Świata Wynurzonego", które mnie zachwyciły i całkowicie porwały w wir wydarzeń wykreowanego świata i ich mieszkańców. Potem przyszła pora na stawienie czoła "Wojnom Świata Wynurzonego", podczas których przyszło mi zetknąć się nie tyle, co z duchami przeszłości, ile wraz z bohaterami przejść kolejną wyboistą drogę ku wolności i pokojowi. Jednak na tym nie koniec. Po dłuższej przerwie zabrałam się za "Legendy Świata Wynurzonego" i po przeczytaniu siódmego tomu mam mieszane uczucia. Nie wiem czy jest to bardziej spowodowane znużeniem dalszą kontynuacją podróży po tych samych krainach czy raczej zaskoczeniem, iż autorka mimo wszystko nadal potrafi wywrzeć piorunujące wrażenie na czytelniku.

         Choć temat przewodni jest za każdym razem ten sam - zagłada - to sposób w jaki został przedstawiony czytelnikowi tchnie świeżością i intryguje. Wojna, strach, ludzie walczący i wierzący w wolność są ujmujący, a ich perypetie zapierające dech w piersi. „Mijały lata, pokój się ustabilizował, lecz zło nie zostało pokonane”. Tym razem główną rolę powierzono Adharze, tajemniczej dziewczynie bez przeszłości, którą wraz z nią stopniowo odkrywamy przemierzając niezliczone podróże i przygody. Jednak czy warto dążyć ku czemuś, co jak się okazuje jest tylko przejściowym stanem z góry skazanym na niepowodzenie i zmierzającym ku nieuniknionemu przeznaczeniu? Kibicuje dziewczynie i mam nadzieję, że weźmie sprawy w swoje ręce i na przekór wszystkim i wszystkiemu sama pokieruje swoim życiem i cóż zdziała ... cud - ocali nie tylko świat przed siejącym spustoszenie Niszczycielem, ale także wyrwie z rąk zła i furii swojego ukochanego, Amhala. Jestem bardzo ciekawa jak potoczą się ich dalsze losy w „Córce krwi”.

         Jeśli Was również zaciekawiła przedstawiona historia nie zwlekajcie dłużej i zapraszam do zapoznania się z całym Światem Wynurzonym, a raczej Wynaturzonym, który jest godny uwagi. Choć chronologia jest wskazana nie koniecznie trzeba jej przestrzegać, bo wszystko prędzej czy później i tak wskoczy na swoje miejsce tworząc spójną całość. Jak widać jest to kawał obszernej i rozbudowanej serii, która z pewnością zaspokoi apetyt niejednego miłośnika fantasy.

MoNiuRka

z dn. 01/04/2012

 

Tytuł: Legendy Świata wynurzonego. Tom 1. Przeznaczenie Adhary

Autor: Troisi Licia

Wydawca: Videograf II

Data premiery: 2011-02-23

Ilość stron: 432

 

Recenzje "Wojen Świata Wynurzonego”:

I. "Sekta zabójców"

II. "Dwie wojowniczki

III. „Nowe królestwo

 

Recenzje "Kronik Świata Wynurzonego":

I. "Nihal z Krainy Wiatru

II. "Misja Sennara"

III. "Talizman mocy"