TWITTER BLOGGER  SKULLATOR       PLIKI COOKIES  KANAŁ YOU TUBE    KOSTNICA FACEBOOK  NAWIEDZONA MAPA

nasz serwis EOPINIER.PL

RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ

Dean Koontz

Dean Koontz

Dean urodził się w Pensylwanii w 1945. Jego dzieciństwo nie należało do najlepszych - ojciec ył alkoholikiem i znęcał się nad nim fizycznie natomiast matka była słabowita i chorowita. Po tym kiedy ojca zabrano do zakładu zamkniętego to na chłopca spadły wszelkie "dorosłe" obowiązki. Jednak taki wychowanie nie wpłynęło negatywnie na chłopca, choć znalazło ono odzwierciedlenie w jego późniejszej twórczości. Koontz ukończył studia na obecnie nazywanym - Shippersburg University. W 1965 roku ukazało się jego pierwsze opowiadanie a wkrótce po ukończeniu studiów rozpoczął on pracę nad "Programem ubóstwa", czyli programem pomocy dla upośledzonych dzieci. Wtedy też postanowił on dążyć do urzeczywistnienia swoich pisarskich marzeń - poświęcał na to każde wolne chwile. Później opuścił program pomocy na rzecz stanowiska nauczyciela języka angielskiego w szkole podmiejskiej. Nie przerywając pracy nauczycielskiej pisał on ciągle "pisadła" i tak w końcu udało mu się wydać aż 3 powieści, które otworzyły mu drogę do wymarzonej kariery. Jednak dopiero powieść Szepty, która ukazała się na początku lat 80 sprawiła, iż umiejętności literackie Koontza zaczęły być traktowane jako niesamowite zjawisko. Dużą zasługę w rozwoju kariery Deana miałą jego żona Gerda, która zaoferowała mu pewien układ: otóż przez 2 lata miał on pracować w szkole potem miał się zwolnić i zająć tylko pisaniem, natomiast przez kolejne 5 lat jego żona zgodziła się wspierać go finansowo, Dean Koontz przystał na tę propozycję i okazała się ona sluszna. Po kilku latach dochody ze sprzedaży jego książek okazały się tak wysokie, że Greta także mogła zrezygnować z pracy i zająć się śledzeniem kariery swego ukochanego.


Dean Koontz zajmuje się głównie tematyką grozy i fantastyki jednak niejednokrotnie mówi się, iż jego powieści zawierają w sobie niespotykaną dotąd niesamowitość i tajemnice. Jest on autorem ponad 50 powieści wydanych w około 38 językach i jak na razie bije rekordy popularności a rzesze jego fanów poszerza się z każdą wydaną książką. Co ciekawe zdarzyło mu się wraz z żoną napisać kilka erotyków oraz parę . bajek dla dzieci! Zajął się także pisaniem scenariuszy, jego dziełem są np. scenariusze do filmowych adaptacji książek Północ i Odwieczny wróg. Oprócz filmów powstało także szereg seriali na podstawie jego powieści. Wydawał on wiele książek pod różnymi pseudonimami, między innymi: David Axton, Anthony North, Owen West. Koontz jest uznawany do tej pory za pisarza, którego wszystkie powieści sięgają najwyższych ocen pisarskich. Jego pisarstwo zmienia się tylko na lepsze, a wszystkie jego książki posiadają niesamowicie nakreślone postaci i są dokładnie przemyślane. Oby tak dalej!

DEAN KOONTZ, jeden z najpopularniejszych współczesnych autorów amerykańskich, legitymujący się imponującą liczbą 450 milionów sprzedanych egzemplarzy książek. Karierę literacką rozpoczął w wieku 20 lat, startując w konkursie na opowiadanie zorganizowanym przez „Atlantic Monthly”. Po ukończeniu studiów pracował jako nauczyciel, jednocześnie sporo publikował, głównie science fiction i horrory. Należy do pisarzy niezwykle płodnych: jego dorobek to kilkadziesiąt powieści oraz liczne opowiadania wydane pod własnym nazwiskiem i paroma pseudonimami. Do najpopularniejszych powieści Koontza należą: Opiekunowie, Intensywność, Przepowiednia, Odd Thomas, Dobry zabójca, Prędkość, Mąż, Recenzja, Bez tchu, Co wie noc, Dom śmierci, Apokalipsa Odda. Wiele z nich zostało przeniesionych na ekran telewizyjny lub kinowy.
Strona WWW: www.deankoontz.com

 

W ŚWIETLE KSIĘŻYCA - Dean Koontz
KĄTEM OKA - Dean Koontz
APOKALIPSA ODDA - Dean Koontz
DOM ŚMIERCI - Dean Koontz
TWOJE SERCE NALEŻY DO MNIE - Dean Koontz
MASKA - Dean Koontz
WIELKIE MAŁE ŻYCIE. WSPOMNIENIA O RADOSNYM PSIE - Dean Koontz
FRANKENSTEIN MIASTO NOCY - Dean Koontz
FRANKENSTEIN SYN MARNOTRAWNY - Dean Koontz
NOCNE DRESZCZE - Dean Koontz
APOKALIPSA - Dean Koontz 
FAŁSZYWA PAMIĘĆ - Dean Koontz
CO WIE NOC - Dean Koontz


 

 

 

 

 

MENU

INDEKSY SOCIAL MEDIA NOWOŚCI LINKI
LITERATURA INDEKS KSIĄŻEK FACEBOOK KONKURSY DRUKARNIA
FILM INDEKS FILMÓW TWITTER KINO ZAPOWIEDZI PREMIERY WSZYSTKO DO BIURA
KOMIKS INDEKS KOMIKSÓW BLOG KOSTNICA PROSTO Z PIECA PUKASPER.PL
GRY INDEKS GIER YOU TUBE KOSTNICA NOWOŚCI KSIĄŻKOWE EOPINIER.PL
SERIALE INDEKS FIGUREK SKULLATOR NAPISZ DO NAS DRUKARNIA  NAJTAŃSZE NISZCZARKI
OPOWIADANIA INDEKS GALERII      
DVD i BLU RAY INDEKS OPOWIADAŃ KRWAWNIK    
PUBLICYSTYKA

INDEKS KOSTNICA TVd

WSPÓŁPRACA    
TEORIA INDEKS SERIALI REDAKCJA    
HOBBY INDEKS FRAGMENTÓW LINKI    
GALERIA INDEKS CYTATÓW ZŁOTY KOŚCIEJ    
AUDIOBOOKI