KOSTNICA TV FILMY I FILMIKIGALERIANOWOŚCI KSIAŻKOWEFRAGMENTYKINO - ZAPOWIEDZI, PREMIERY          nasz serwis EOPINIER.PL

patronaty.jpg (2614 bytes)
FILMLITERATURATEORIAGRYFORUMLINKI
RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ

The Walking Dead THE GAME VIDEO


The Walking Dead to gra przygodowa survival horror bazująca na historii znanej z komiksów oraz kultowego już serialu  telewizyjnego. W grze tak jak w historii wcielamy się w jednego z nielicznych ocalałych ludzi i musimy walczyć o przetrwanie w świecie opanowanym przez zombie.

Grafika w grze oparta jest na komiksach serii WD a game play można zaliczyć do przygodówek. Gracz wciela się w rolę Lee Everetta skazanego za morderstwo, który podczas transportu do więzienia ulega wypadkowi. Tak zaczyna się przygoda Lee w świecie opanowanym przez zombie.

Gra składa się z 5 eopizodów które kończą się i zaczynają niczym serialowe odcinki zapowiedziami kolejnego i przypomnieniem poprzednich.

Telltale Games potwierdziło informacje, iż pracują nad kolejnym sezonem gry.

Gra bazuje na serii komiksów autorstwa Roberta Kirkmana. W dniu dzisiejszym pojawia się wyjątkowo bogate wydanie Game of the Year Edition, które po raz pierwszy zawiera wszystkie 5 epizodów oraz DLC 400 Days na jednej płycie. Produkt należy do gatunku gier przygodowych point-and-click. Utrzymany jest w klimacie zombie survival.
Dzieło studia Telltale Games zdobyło ponad 80 nagród Game of the Year oraz dwie BAFTA, w tym za najlepszą historię. Tytuł otrzymuje bardzo wysokie oceny - Metacritic na poziomie ponad 90%! – (http://www.metacritic.com/game/playstation-3/the-walking-dead-a-telltale-games-series).
„The Walking Dead to mroczny, pełen napięcia horror niepodobny do żadnego innego! Telltale Games udało się niesłychanie trudne zadanie, jakim jest oddanie unikalnego charakteru komiksów The Walking Dead autorstwa Roberta Kirkmana. Zachowano ich esencję i klimat, co wyraża się w przerażających dylematach moralnych angażujących gracza w rozgrywkę. Pudełkową wersję The Walking Dead GOTY wraz z DLC 400 Days, wydajemy zaraz przed rozpoczęciem drugiego sezonu tej wyjątkowej gry. Mam nadzieję, że ten "prezent gwiazdkowy" przypadnie naszym graczom do gustu.” – komentuje Tomasz Gawlikowski, Kierownik Marketingu Wydawnictwa Techland.
Gracz ma okazję wcielić się w postać Lee Everetta, skazańca, który otrzymał drugą szansę od życia w świecie zniszczonym przez umarłych. Podczas gdy zwłoki powracają do życia, a ocalali nie cofną się przed niczym, aby przetrwać, tylko ochrona osieroconej dziewczynki imieniem Clementine zapewni mu odkupienie grzechów. Umarli są wszędzie, jednak nie są jedynym zmartwieniem gracza. Świat jaki znamy przepadł i nikomu nie można zaufać. Każda decyzja gracza może być jego ostatnią!

 

 

 

The Walking Dead: 400 Days

The Walking Dead: 400 Days to dodatek DLC opowiadający o pierwszych 400 dniach od wybuchu epidemii, która przeobraziła większość ludzkiej populacji w zombie. Został wydany 3 lipca 2013 roku[.

The Walking Dead: Season 2

17 grudnia 2013 zadebiutował pierwszy odcinek drugiego sezonu gry The Walking Dead. Premiery pozostałych odcinków odbyły się w 2014. Gracz wciela się w towarzyszkę głównego bohatera pierwszego sezonu – Clementine.

The Walking Dead: Season 3
 

14.05 W lipcu 2014 podczas konferencji prasowej na Comic-Con, szef Talle Games Kevin Burner zapowiedział, że powstanie kolejny sezon gry The Walking Dead: Sezon 3. Aktualnie Talltale zapowiedziało, że gra powstanie, ale premiera nie odbędzie sie w 2015 r.

Lee Everett

Clementine

SEZON 1

1: A New Day

Wstęp - The Long Ride Home
- Out of the Frying Pan
- Adventures in Babysitting
- In Your Charge
- Rock and a Hard Place
- It's Just One Bullet
- Hey, Bud
- Two Enter, One Leaves
- Everything's Going to be Okay


2: Starved for Help

- Going Hungry
- Conversation Killer
- Thank you for Shopping at Save Lots
- Guess Who's Coming to Dinner
- Too Much Salt Will Kill You
- Taking Charlotte
- You Fight Like A Dairy Farmer
- It's Not Stealing If You Need It


3: Long Road Ahead

- Goodbye, She Quietly Says
- Bad Blood
- Hit The Road
- What Now?
- Handle It
- Unexpected Delay
- Look Behind You
- Lend Me Your Ears


4: Around Every Corner

- Georgia's First City
- Down By The River
- Support Group
- Bedside Manor
- Georgia's Last City
- For Whom The Bell Tolls
- The Morning After
- Penultimate


5: No Time Left


- Into The Fire
- Twice Sky
- There Ain't No Way
- Mercy
- The Marsh House
- What's In The Bag?
- Stay Close To Me
- What Remains