KOSTNICA TV FILMY I FILMIKIGALERIANOWOŚCI KSIAŻKOWEFRAGMENTYKINO - ZAPOWIEDZI, PREMIERY          nasz serwis EOPINIER.PL

patronaty.jpg (2614 bytes)
WITAJ W SERWISIE KOSTNICA

FILMLITERATURATEORIAGRYFORUMLINKI

RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ

TWÓRCY  POSTACI   RECENZJE   PUBLICYSTYKA  KOMIKSY  OPOWIADANIA  NOWOŚCI

TROLE Z TROY TROLLE Z TROY

Seria fantasy, rozgrywająca się w tym samym świecie, co cykl "Lanfeust z Troy". Stworzył ją w 1997 r. scenarzysta Lanfeusta - Scotch Arleston, zaś rysunkami zajmuje się Jean-Louis Mourier. Inaczej niż w opowieściach o Lanfeuście, głównymi bohaterami "Trolli" są właśnie trolle, śmiertelni wrogowie ludzi, które walczą o zachowanie własnego gatunku w świecie zdominowanym przez człowieka. Mimo tak poważnego tematu, "Trolle" są tworzone jako seria niemal komediowa, choć nie pozbawiona mocnych, a nawet bardzo krwawych akcentów.

Trolle z Troy, Trolle w szkole NOWOŚĆ

Kolejny tom humorystycznej serii fantasy jednego z najbardziej znanych francuskich scenarzystów fantasy, Christophe'a Arlestona (Lanfeust z Troy) i znakomitego rysownika Jean-Louisa Mouriera.

Żyjące w dzikich lasach świata Troy krwiożercze, acz bardzo wesołe, trolle nie cierpią jednego - wody, także pod postacią deszczu. Zaś właśnie magicznym darem sprowadzania deszczu włada lady Giertynda, despotyczna właścicielka sierocińca-szkoły. Ta chciwa kobieta opanowana jest obsesją wyedukowania wszystkich sierot w okolicy, by następnie za duże pieniądze oddać je do adopcji.
Tak właśnie zaczyna się niezwykle śmieszna opowieść, której głównymi bohaterami są małe trolle, zaś ich dorośli krewni pojawiają się tylko epizodycznie. Wrzucenie kilkuletnich trolli w tryby ludzkiej edukacji może wywołać tylko jeden efekt - wielki zamęt!

Troy to fascynujący świat, w którym magia wkracza w codzienne życie mieszkańców. Każdy z nich posiada niezwykłą zdolność - małą lub dużą, mniej lub bardziej przydatną. Jedni potrafią zamieniać wodę w lód, inni wywoływać pragnienie lub spojrzeniem topić metal.

W Troy spotkać można wszystkie rodzaje stworzeń, ale najgorszymi wrogami człowieka są trolle. A jednak te straszne drapieżniki są. sympatyczne. Polują na smoki, zasadzają się na wieśniaków. i wymyśliły niezliczoną ilość przepisów kulinarnych na ich przyrządzanie!

Oto niewiarygodne przygody trolli z Troy, które miały miejsce dwieście lat przed legendarną walką Lanfeusta z Thanosem.


W serii ukazały się następujące albumy:
Trolle w szkole, tom 12
Trollimpiada, tom 11
Rozwścieczeni w Darshanie, tom 10
Uwięzieni w Darshanie, tom 9
Rock'n'Troll, tom 8
Pióra mędrca, tom 7
Trolle we mgle, tom 6
Czary cudotwórczyni, tom 5
Pierwotny ogień, tom 4
Czas latających fetaurów, tom 3
Skalp Czcigodnego, tom 2
Opowieść o trollu, tom 1

komikstrolle2.jpg (152410 bytes)

komikstrolle3.jpg (146406 bytes)