KOSTNICA TV FILMY I FILMIKIGALERIANOWOŚCI KSIAŻKOWEFRAGMENTYKINO - ZAPOWIEDZI, PREMIERY          nasz serwis EOPINIER.PL

patronaty.jpg (2614 bytes)
FILMLITERATURATEORIAGRYFORUMLINKI
RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ
 

ZŁOTOUSTA DIABLICA - Jaye Wells

Czwarty tom cyklu o Sabinie KaneWidmo wojny zniknęło i Sabina Kane nareszcie ma szansę skupić się na przyszłości. Jej związek z Adamem Lazarusem zmierza we właściwym kierunku, a siostra Maisie zaczyna sobie radzić z traumą po zniewoleniu w Nowym Orleanie. Jakby tego było mało, Sabina pije krew już tylko z paczki, a dzięki zbawiennej obecności Pussy Willow nawet Giguhl zdaje się trzymać z dala od kłopotów.Jednak pewnego dnia, gdy spaceruje wygłodniała, jej uwagę przyciąga słodki aromat miejsca zbrodni. Dowiaduje się, że w mieście grasuje seryjny morderca, którego „działalność” zagraża pokojowi pomiędzy magami i wampirami. Sabina zamierza (a raczej – zostaje zmuszona) dotrzeć do prawdy, jednak gdy jest już blisko, zaczyna podejrzewać, że mordercą jest jedyna osoba, której nie będzie w stanie zabić…

Jaye Wells, po kilku latach pracy na stanowisku redaktora czasopisma i kilku kolejnych, kiedy była niezależną dziennikarką, tak zwanym „wolnym strzelcem”, zdecydowała się opuścić świat faktów i stworzyć własną rzeczywistość. Obecnie mieszka w Teksasie, gdzie w towarzystwie anielsko cierpliwego męża i syna, małego chochlika, pisze kolejne powieści wchodzące w skład cyklu o Sabinie Kane.

Wydawnictwo: Rebis


11.09.2012

RECENZJA

Czwarty tom przygód wampirzej zabójczyni nosi miano „Złotousta diablica”. Dotychczas na polskim rynku ukazały się jeszcze trzy inne pozycje wchodzące w skład cyklu „Sabina Kane”. Jednak za granicą ukazał się już piąty tom opowiadający o walkach między mrocznymi rasami wampirów, magów, wróżów i wilkołaków. Jednak my skupimy się na „Złotoustej…”

Wydawać by się mogło, że konflikt między mrocznymi rasami wreszcie został zażegnany a widmo rychłej wojny odeszło w zapomnienie. Niedługo ma zostać podpisana pokojowa umowa między przedstawicielami ras, a Sabina zyskała ogromną grupę przyjaciół wśród jednostek należących do każdego gatunku. Bohaterka wiedzie teraz „normalne” życie u boku swojego ukochanego nekromanty Adama Lazarusa, posiada też domowego pupilka, którym jest jej przyjaciel i sługa – demon o imieniu Giguhl. Stara się pomóc siostrze powrócić do równowagi psychicznej, którą Maisie utraciła w czasie gdy była więźniem własnej babki. Wydaje się, że nic nie jest w stanie zakłócić tej sielanki. Jednak pewnego dnia Sabina, wiedziona instynktem nocnego łowcy trafia na miejsce zbrodni. Wszystkie poszlaki wskazują na to, że na terenie Nowego Yorku grasuje jakiś wampir nie posiadający autoryzacji na zabójstwa. Czy zagrozi to tak długo oczekiwanemu pokojowi? Sabina, Adam, Gigul oraz szalenie porywcza, niebezpieczna i seksowna zabójczyni dokooptowana im przez samą Dominię rozpoczynają śledztwo, które okaże się bardzo trudne i skomplikowane.

Jaye Wells posiada ogromną wyobraźnię i choć nie jestem fanką jej pisarstwa, to jej powieści czyta mi się dosyć dobrze i lekko. Rzeczywiście jej historiom brakuje czegoś tu i ówdzie, ale musze przyznać, że dosyć szybko i gładko przebrnęłam przez wszystkie dostępne na polskim rynku tomy cyklu o Sabinie Kane.

Wydaje mi się, że ze wszystkich części przygód magopirzycy, ta – czwarta – jest najbardziej brutalna i wulgarna. Być może nie pod względem fabularnym ale z pewnością pod względem językowym. To co różni tę pozycję od poprzedniej jest też fakt, że w „Złotoustej diablicy” znów występuje przyspieszenie akcji. Teraz już śmiało mogę powiedzieć, że choć pierwszy tom można było polecić nastoletnim czytelnikom, to ta pozycja jest przeznaczona zdecydowanie dla tych starszych i dojrzalszych moli książkowych. Choć z całą pewnością mogę też ocenić, że cały cykl „Sabina Kane” był wyraźnie napisany dla specyficznej grupy odbiorców. Zatem sprawdźcie czy do niej należycie. ;)

Ocena: 4+/6

Fuzja

 

Tytuł: Zielonooki demon

Autor: Jaye Wells

Cykl: Sabina Kane tom 3

Ilość stron: 393

Wydawnictwo: Rebis 2012