KOSTNICA TV FILMY I FILMIKIGALERIANOWOŚCI KSIAŻKOWEFRAGMENTYKINO - ZAPOWIEDZI, PREMIERY          nasz serwis EOPINIER.PL

patronaty.jpg (2614 bytes)
FILMLITERATURATEORIAGRYFORUMLINKI
RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ

W OBJĘCIACH LODU - Nalini Singh

OPIS KSIĄŻKI:

Judd Lauren jako Strzała, oficer w elitarnych oddziałach Rady Psi, był zmuszony robić straszne rzeczy w imię dobra swojej rasy. Teraz jest uciekinierem z Sieci, a jego mroczne talenty czynią z niego najbardziej niebezpiecznego z zabójców – zimnego, bezlitosnego, pozbawionego uczuć. Dopóki nie spotka Brenny… Brenna Shane Kincaid była niewinną dziewczyną, zanim została porwana przez seryjnego mordercę, który pogwałcił jej umysł. Zło porywacza przeniknęło ją tak głęboko, że boi się, że sama zostanie morderczynią. I wtedy pojawia się pierwsze martwe ciało, ofiara tak bardzo jej znajomego szaleństwa. Jedyną nadzieją Brenny jest Judd, jednak jej uczuciowa natura zmiennokształtnej buntuje się przeciw nieludzkiemu zimnu jego osobowości, mimo że między nimi wybucha pożądanie. Ich namiętność, szokująca i pierwotna, naraża na niebezpieczeństwo nie tylko ich serca, lecz także życie.


RECENZJA KOSTNICA:

         W serii o rasie Psi i zmiennokształtnych autorstwa Nalini Singh odnajdziemy bardzo intrygujący i ciekawy opis dwóch rodzai ugrupowań. Społeczeństwu kardynalnych, tzw. Psi wyzbytych wszystkich emocji, kompletnie pozbawionych uczuć przeciwstawiono potrzebujących miłości, czułości i dotyku zmiennych. Kontrast między nimi jest uderzający, a relacje wręcz zdumiewające. W przypadku tak różnych poglądów, podejścia do życia i stylu bycia można się spodziewać, że przedstawiciele obu ras albo się przystosują, albo pozabijają.

         Judd Lauren jako Strzała, były oficer w elitarnych oddziałach Rady Psi w miarę możliwości stara się podporządkować. Jako, że ukrywa się ze swoją rodziną w sforze SnowDancer usiłuje utrzymywać swoje zabójcze zdolności na wodzy. Znosi brak statusu, zaufania i przynależności do grupy, a nawet codzienne rzucane mu wyzwania. Wyspecjalizowany w zabijaniu, perfekcyjny Tk, (telekinetyk) właśnie Ciszy zawdzięcza dyscyplinę i spokój. Jakikolwiek przejaw emocji jest niedopuszczalny bowiem powoduje bolesny dysonans bijący na alarm, aby się opamiętał jeśli nie chce zmienić mózgu w papkę. Z pozoru zimny jak lód, bezpośredni, obojętny i budzący strach wśród innych nie jest jednak aż tak nieczuły jak mogłoby się wydawać. Prawdę o nim jako jedyna, spoza jego rodziny, dostrzega Brenna Shane Kincaid. Wilczyca zmagając się z koszmarnymi wspomnieniami będącymi efektem po porwaniu i torturach jakie zaserwował jej Radny Psi, Santiago Enrique, stara się wrócić do dawnego życia. Nie jest to łatwe, gdy wszyscy obchodzą się z nią jak z jajkiem, a bracia nie odstępują na krok. Jedynym wyzwaniem i szansą na odcięcie się od koszmarów wydaje się właśnie Judd, należący do tej samej grupy co jej oprawca. Choć wydaje się to nielogiczne, wbrew wszystkiemu i na przekór wszystkim staje się jej obsesją i za cel postawiła sobie skruszenie lodu jakim emanuje. Czy tak dwa silne charaktery są w stanie dojść do porozumienia bez uszczerbku na zdrowiu? Nie wspominając już o przynależności do różnych ras. Ta para z pewnością zapewni rozrywkę na wysokim poziomie.

         Oczywiście poza wątkiem miłosnym widzianym z perspektywy obojga, czytelnik może również wejść w głąb umysłu zdrajcy, który pragnie dokończyć to, co Enrique zaczął, a także śledzić przebieg spisku jaki knują Radni Psi. Jest to idealna kombinacja romansu z kryminałem. Polecam!

 

MoNiuRka

z dn. 27/08/2012

 

Wydawca: Prószyński Media

Ilość stron: 512

Data premiery: 09/08/2012

W NIEWOLI ZMYSŁÓW