KOSTNICA TV FILMY I FILMIKIGALERIANOWOŚCI KSIAŻKOWEFRAGMENTYKINO - ZAPOWIEDZI, PREMIERY          nasz serwis EOPINIER.PL

patronaty.jpg (2614 bytes)
FILMLITERATURATEORIAGRYFORUMLINKI
RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ

W OGNIU UCZUĆ - Nalini Singh

OPIS KSIĄŻKI:

 

Przyzwyczajona do zimnej Ciszy, Faith NightStar nagle zaczyna być torturowana mrocznymi wizjami krwi i morderstwa. To zły znak dla każdego, ale jeszcze gorszy dla Faith, J-Psi z wysoce pożądaną umiejętnością przewidywania przyszłości. Wizje ukazują jej coś jeszcze bardziej niepokojącego – bolesną potrzebę… rozkoszną przyjemność. Lecz tak jak one są potężne, tak kruchy jest jej umysł i emocje, których pragnie doświadczyć. Mogą oznaczać jej koniec.


RECENZJA KOSTNICA:

 

         Czy w zależności od tematyki tego co dana osoba czyta można określić jej charakter? Czy sprawdza się powiedzenie "powiedz co czytasz, a powiem Ci kim jesteś"? Niekoniecznie. Wychodziło by na to, że osoby gustujące w mrocznych klimatach z sadystycznymi oprawcami są psychopatami, którzy mają destrukcyjne zapędy, zaś osoby gustujące w romansidłach tudzież w paranormal romansach są uwstecznione i płytkie, a tylko te zaczytane w historycznych oraz naukowych utworach są inteligentne. Otóż nic bardziej mylnego. Każdy czyta to co lubi i nie należy dokonywać selekcji tylko po tytułach, które można znaleźć na półkach danej osoby.

         Jednak inną sprawą są skojarzenia, pierwsza reakcja na daną pozycję książkową. Choć jak zapewne wiecie nie należy oceniać książki ani po okładce, ani po tytule to nie sposób je od siebie odegnać. Co bowiem pomyślelibyście widząc na czyjejś półce serię Psi "W niewoli zmysłów" i najnowszy tom "W ogniu uczuć"? Może by Wam przyszła do głowy myśl, że jest to jakaś tandeta, romans dla ckliwych i prawdopodobnie niedowartościowanych nastolatek, albo wręcz przeciwnie, że będzie to ciekawe fantasy o nadprzyrodzonych jednostkach oprawione w klimat grozy i szatę miłości? Dla mnie osobiście tak właśnie jest.

         Kolejny tom autorstwa Nalini Singh jest kontynuacją zmiennokształtnych i Rasy Psi, których losy coraz częściej się ze sobą przeplatają. Tym razem miejsce alfy Lucasa i jego partnerki Saschy zajął jaguar Vaughn D'Angelo i kardynalna Faith NightStar. Bardzo różnią się od swoich poprzedników, którzy na szczęście dalej nam towarzyszą. Mężczyzna jest najmniej cywilizowany ze wszystkich z jego sfory, zaś kobieta potrafi przewidywać przyszłość (jest tzw. J-Psi), która popycha ją nie tyle w jego ramiona ile w ciemność i wizje przytłaczających ją morderstw. Czy osoba pozbawiona głębszych uczuć i wzbraniająca się przed jakimkolwiek dotykiem będzie w stanie ujarzmić czyhającą pod powierzchnią skóry bestię gwardzisty i sprostać mrocznym wizjom? Choć zapewne ani jedno, ani drugie nie będzie łatwe nie oznacza, że jest niemożliwe.

         Przygody ukazane z perspektywy zarówno głównych bohaterów jak i ich rywali wciągają czytelnika, który wraz z nimi stara się rozwikłać zagadkę. Polecam! W tej książce każdy znajdzie coś dla siebie niezależnie od preferowanych gatunków.

 

MoNiuRka

z dn. 22/03/2012

 

Tytuł: W ogniu uczuć

Autor: Singh Nalini

Wydawca: Prószyński Media

Ilość stron: 440

Data premiery: 13/03/2012

 

Recenzja I tomu „W niewoli zmysłów