KOSTNICA TV FILMY I FILMIKIGALERIANOWOŚCI KSIAŻKOWEFRAGMENTYKINO - ZAPOWIEDZI, PREMIERY          nasz serwis EOPINIER.PL

patronaty.jpg (2614 bytes)
FILMLITERATURATEORIAGRYFORUMLINKI
RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ

SZALEŃSTWO ELFÓW - Karen Marie Moning  

OPIS KSIĄŻKI:

Kiedy MacKayla Lane dostaje pocztą kartkę wyrwaną z dziennika jej nieżyjącej siostry, zaskakują ją pełne desperacji słowa Aliny. I wie, że zabójca jest blisko. Ale zło jest jeszcze bliżej. Tak oto widząca sidhe wyrusza na poszukiwania. Odpowiedzi. Zemsty. I starożytnej księgi mrocznej magii tak złej, że demoralizuje każdego, kto jej dotknie. Poszukiwania Sinsar Dubh prowadzą Mac na niebezpieczne, zmienne ulice Dublina, a jej śladem wędruje podejrzliwy gliniarz. Jest uwięziona w niebezpiecznym sojuszu z V`lanem, nienasyconym elfim księciem o zabójczych erotycznych gustach z jednej strony, a z drugiej z Jericho Barronsem, mężczyzną kryjącym w sobie pierwotne pragnienia i niewypowiedziane tajemnice. Mac musi rozpocząć walkę o ciało, umysł i duszę.

RECENZJA KOSTNICA:

         Prościej jest ulec wszelkim pokusom, obalić zasady, nie przestrzegać reguł, ograniczeń - hulać ile dusza zapragnie i dać się porwać szaleństwu. Jednak bądź co bądź czasem "lepsze znane piekło niż nieznane niebo". Coś na ten temat wie bohaterka "Kroniki Mac O’Connor", MacKayla Lane.

         Wieść o morderstwie starszej siostry sprowadziła ją do Dublina, a informacje o ich adopcji i nadnaturalnych zdolnościach skutecznie zachwiały jej dotychczas beztroskim światem. Stara się nie tylko dociec prawdy, ale także ocalić świat przez ciemnością i nie utracić swojej tęczowej osobowości. Tylko jak pozostać przy zdrowych zmysłach, gdy każdy czyn, koncepcja prowadzi donikąd? Jak wybrnąć z sytuacji, gdy ma się wrażenie, że tańczy jak jej zagrają? Nie dziwne, że dziewczyna się spina i bierze sprawy w swoje ręce. Robi to, co sama uważa za słuszne, pragnąć odzyskać kontrolę nad własnym życiem. Jednak nie ważne jak bardzo by tego chciała nikt tak jak Jericho Barrons nie potrafi wyprowadzić jej z równowagi i podważyć jej wartość. Skarbnica wiedzy i tajemniczy współlokator doprowadza MacKayle do szewskiej pasji. Zbyt wiele wątpliwości, za dużo pytań, brak konkretnych odpowiedzi i wskazówek z jednej strony odpycha ją od niego, ale z drugiej zaś potrzeba poznania jego tajemnic przeradza się w obsesje. Na próbę zostaje również wystawiona przez V`lan, elfiego księcia, który sprawia, że seks staje się dla ludzkich kobiet uzależnieniem. Oboje rywalizują o jej przychylność, ale kogo dziewczyna ostatecznie wybierze za swojego sojusznika, a kogo uzna za wroga?

         Z pewnością wszechpotężna Mroczna Księga Sinsar Dubh, w której znajduje się klucz do władzy nad światami elfów i ludzi jest przyczyną jej wszelkich trosk. Jakby tego było mało w dalszym ciągu znajdując się w pobliżu odczuwa niewyobrażalne męki. Nic więc dziwnego, że mimo iż jest do niej lepiej dostrojona oraz odnalazła sposób, żeby ją zlokalizować to obawia się jej jak nigdy dotąd i stara się trzymać od niej z daleka. Niestety granica między dwoma światami jest coraz cieńsza, mury obronne coraz słabsze, a konfrontacja jest nieunikniona...

         Książkę czyta się jednym tchem. Wartka akcja, cięte riposty, spora dawka adrenaliny, humoru i tajemniczości pochłaniają czytelnika bez reszty. A zakończenie jest wręcz bezlitosne, dlatego mam ogromną nadzieję, że wydawnictwo MAG szybko wyda kolejną część, czego sobie jak i Wam, drodzy czytelnicy, życzę. Polecam!

 

MoNiuRka

z dn. 13/08/2012

Wydawnictwo: MAG

Liczba stron: 414

Data wydania: 27/07/2012

 

MROCZNE SZALEŃSTWO
KRWAWE SZALEŃSTWO
SZALEŃSTWO ELFÓW
 

Karen Marie Moning - amerykańska pisarka. 12 z powiesci Moning zdobyło pierwsze miejsce na liście New York Times. Jej książki zostały przetłumaczone na 24 języki. Mieszka w południowej Florydzie.

www.karenmoning.com