KOSTNICA TV FILMY I FILMIKIGALERIANOWOŚCI KSIAŻKOWEFRAGMENTYKINO - ZAPOWIEDZI, PREMIERY          nasz serwis EOPINIER.PL

patronaty.jpg (2614 bytes)
FILMLITERATURATEORIAGRYFORUMLINKI
RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OKŁADKI AMERYKAŃSKIE

 

 

 

BRACTWO CZARNEGO SZTYLETU

"Najlepsza seria, jaką czytałam od lat! Napisana z rozmachem, nieprzyzwoicie sexy i po prostu zabawna"

- Lisa Gardner, autorka bestsellerów z list New York Timesa


"Odmienne, twórcze, mrocznie brutalne i fascynujące" - "All About Romance"
"Smakowite, erotyczne i wzruszające!"

- Nicole Jordan, bestsellerowa pisarka amerykańska

Nagrody:
LOVER UNBOUND 2007 -- RT Reviewers' Choice Award for Best Vampire Romance
LOVER REVEALED -- 2008 RITA for Best Paranormal Romance

Prawa zostały sprzedane do 17 krajów:
Wielka Brytania, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Francja, Czechy, Finlandia, Norwegia, Japonia, Portugalia, Bułgaria, Chiny, Tajlandia, Indonezja, Węgry, Brazylia, Polska.

Dane z rynku amerykańskiego dotyczące serii:
DARK LOVER -- #33 New York Times extended bestseller ( 345,500 egz. sprzed. w USA)
LOVER ETERNAL -- #28 New York Times extended bestseller (292,000 egz.)
LOVER AWAKENED -- #12 New York Times bestseller (295,600 egz.)
LOVER REVEALED -- #5 New York Times bestseller ( 272,000 egz.)
LOVER UNBOUND -- #2 New York Times bestseller ( 276,300 egz.)
LOVER ENSHRINED -- #1 New York Times bestseller ( 269,400 egz.)
LOVER AVENGED -- #2 New York Times bestseller ( 125,800 egz. w pierwszym miesiącu sprzedaży)
THE BLACK DAGGER BROTHERHOOD: An Insider's Guide -- #4 New York Times bestseller (trade paperback list)

 


Jessica Rowley Pell Bird (J.R. Ward) jest pisarką, amerykańską pisarką, urodzoną w 1969 roku w Massachusetts. Niektórzy mogą ją znać pod jej panieńskim nazwiskiem – Jessica Bird, pod tą nazwą kryje się pisarka romansów współczesnych, natomiast J.R. Ward, to pseudonim pod którym pisze romanse paranormalne. Już w dzieciństwie, przelewała swoje myśli do pamiętnika oraz wymyślała krótkie historyjki. Zanim poszła do college’u, napisała swój pierwszy romans. Po tym regularnie pisała inne książki ale zostawiała je tylko dla siebie. Oczywiście edukowała się dalej i tak została specjalistką Historii i Historii Sztuki. Ukończyła także studia prawnicze i pracowała w administracji służby zdrowia przez wiele lat. W 2001 roku, świeżo poślubiony mąż zachęcił ją by porozsyłała rękopisy swoich książek po wydawnictwach, i tak rok później znalazła agenta i ukazała się jej pierwsza powieść Leaping Hearts. Kilka lat później Jessicę zafascynował świat wampirów i dzięki temu powstała seria Bractwo Czarnego Sztyletu, opowiadająca o miłości paranormalnej. Romanse te zaczęła (jak już wspomniałam) wydawać, pod pseudonimem J.R. Ward.

W swojej serii paranormalnych książek, lubi ona wracać do tematyki zawartej w poprzednich powieściach. Jak sama twierdzi proces tworzenia serii to spotkanie z przyjaciółmi za pośrednictwem innych przyjaciół. Jej bohaterowie to samce alfa – mężczyźni dominujący, twardzi i aroganccy a kobiety to inteligentne i silne zdobywczynie. Została już raz nagrodzona przez Romance Writers of America nagrodą RITA za najlepszy współczesny romans, miała też sześć nominacji do Romantic Times Reviewer’s Choice Awards, raz wygrała powieścią Lover Awekened.

Fuzja

Bractwo Czarnego Sztyletu - tajna organizacja mistrzów sztuk walki, której zadaniem jest obrona rasy wampirów przed Korporacją Reduktorów. Dzięki właściwemu doborowi genetycznemu członkowie Bractwa obdarzeni są potężnym ciałem i umysłem oraz niecodzienną zdolnością regeneracji. Bractwo wyławia kandydatów na swoich członków, którzy zazwyczaj nie są rodzonymi braćmi. Agresywni, pewni siebie, a przy tym tajemniczy, trzymają się z dala od cywilów i nie utrzymują kontaktów z członkami pozostałych kast, o ile nie potrzebują się dokrwić. W świecie wampirów bracia cieszą się wielkim poważaniem. O ich wyczynach krążą legendy. Giną tylko od bardzo poważnych urazów, takich jak rany postrzałowe, cios w serce itp.

Członkowie Bractwa:

Ghrom
Ostatni czystej krwi wampir na planecie i król wampirzego ludu. Ghrom jest przywódcą, który właściwie nie chce rządzić, póki nie zostanie zmuszony chronić kobiety, w której się zakochuje. Ma czarne długie włosy, proste i błyszczące. Seledynowe oczy ukrywa za okularami, bo źle znosi światło i jest prawie ślepy. Ma arystokratyczne maniery, jednak silna budowa ciała i wyjątkowo potężny wzrost nadają mu sylwetkę wojownika.

Rankohr
Najsilniejszy i najpotężniejszy spośród braci, a także najlepszy wojownik. Obłożony klątwą przez Panią Kronik, ma w sobie demona i kiedy bestia dochodzi do głosu, Rankohr jest niebezpieczny dla wszystkich w jego otoczeniu. Ma wśród wampirów reputację seksualnego ogiera o hollywoodzkiej urodzie. Ostatecznie jednak łagodnieje pod wpływem niezwykłej kobiety ludzkiego rodu. Bardzo przystojny, z zadziwiająco niebieskozielonymi oczami.

Zbihr
Najbardziej zamknięty w sobie spośród braci. Dawny niewolnik, który przez pierwsze sto lat swego życia był okrutnie torturowany, nie ma w sobie ani odrobiny wdzięku. Jednak całkowicie zasługuje na odmianę losu. Ma błyszczące czarne oczy i pooraną bliznami twarz. Ma także wiele zabliźnionych ran na ciele od samookaleczeń. Wokół szyi i na przegubach rąk ma wytatuowane niewolnicze więzy. Zdecydowanie najgroźniejszy spośród członków bractwa. Po tym, co przeszedł, już niczego się nie boi.

Vrhedny
Najbardziej inteligentny spośród barci, obdarzony wyjątkowymi talentami. Spec od elektroniki i komputerów. Jego przekleństwem jest zdolność do przewidywania przyszłości: potrafi zwizualizować zdarzenia, które dopiero nastąpią, chociaż nie umie określić, kiedy to się stanie. Dręczy go myśl, że nie potrafi uchronić przed niebezpieczeństwem tych, których kocha. Jest dobrze zbudowanym żołnierzem o niezwykłych diamentowych oczach. Ma krótkie czarne włosy, kozią bródkę i tatuaż wokół lewego oka. Jest niesamowicie sexy. Fan Red Soxów.

Furiath
Najbardziej lojalny spośród braci i zdolny do poświęceń. Jest bratem bliźniakiem Zbihra, którego uratował z niewoli, choć sam stracił wówczas nogę. Ma jednak wspaniałą kompozytową protezę i prawie nie widać, że utyka. Żyje w narzuconym sobie celibacie, choć ze swoją fantastyczną grzywą wielobarwnych włosów należy do bardzo pożądanych przez kobiety facetów. Przyzwyczajony do tego, by raczej dawać niż brać, potrzebuje jednak miłości, by odzyskać sens życia. Ma oczy o niezwykłym kolorze: głębokim odcieniu kanarkowego. Znany z zamiłowania do pięknych ubrań.

Tohrtur
Przywódca Bractwa Czarnego Sztyletu. Zrównoważony i spokojny, o dużej inteligencji. Jest kimś, kto najbardziej został oszukany przez los. Ma ciemnobłękitne, poważne oczy. Chodzi najczęściej uzbrojony, przypominając komandosa.

Butch
Były policjant, który z czasem dowiaduje się, że w jego żyłach płynie wampirza krew. Dobrze zbudowany i szeroki w ramionach, silny, ma orzechowe oczy, brązowe włosy i krzywy, złamany parokrotnie w bójkach nos. Jest pewny siebie, lubi kobiety, whisky i dobre ciuchy. Fan drużyny Red Soxów.

informacje od

wydawnictwa Videograf