TWITTER BLOGGER  SKULLATOR       PLIKI COOKIES  KANAŁ YOU TUBE    KOSTNICA FACEBOOK

nasz serwis EOPINIER.PL

RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ

SALEM

„Salem” to niezwykle mroczna, osadzona w siedemnastowiecznym Massachusetts, produkcja opowiadająca historie jednego z najbardziej okrutnych okresów amerykańskiej historii – polowania na czarownice. W Salem czarownice istnieją naprawdę, ale nie są tym, czym wydają się być. Serial, który w samym centrum opowieści umieszcza gorący romans Mary Sibley (Janet Montgomery, „Czarny łabędź”, „Szpiedzy w Warszawie”) oraz weterana wojennego Johna Aldena (Shane West, „Szkoła uczuć”, „Liga niezwykłych dżentelmenów”) przedstawia widzom zupełnie nową, śmiałą wizję Salem i jeszcze odważniejszy obraz czarownic.
Pierwszy sezon serialu obfitował w podstępne oszustwa i szokujące rewelacje. John zdecydował się zaryzykować własnym życiem, by ocalić swą jedyną prawdziwą miłość – Mary. Nie zniechęca go nawet fakt, iż kobieta, której powierzył serce, na co dzień zajmuje się czarną magią. Sezon drugi to kontynuacja wydarzeń z sezonu pierwszego. Mary Sibley w dalszym ciągu znajduje się w samym środku panującego w Salem chaosu, gdzie starzy oraz zupełnie nowi wrogowie pragną pozbawić ją piastowanego stanowiska. W najnowszej odsłonie „Salem” gościnnie ujrzymy m.in. Lucy Lawless, znaną widzom z roli w serialu „Xena: wojownicza księżniczka”, która wcieli się w postać ostatniej potomkini niemieckiej linii czarownic oraz Stuarta Townsenda („24 godziny”) w roli dociekliwego doktora, próbującego za wszelką cenę rozwiązać tajemnicę, którą owiane jest Salem.

  

Sezon 1

Przysięga
Dziecko z kamienia
Na próżno
Ocaleńcy
Kłamstwa
Czerwona róża i wrzosiec
Nasza własna prywatna Ameryka
Odejścia
Bójcie się boże dzieci
Dom tortur
Kot i mysz
Popioły
Ogólny upadek

 

 

Sezon 2

Godzina czarów
Spustoszenie
Krwawy pocałunek
Prosto z wnętrza
Księga cieni
Morze ciemne jak wino
W świetle księżyca
Kusicielka
Martwe ptaki
Zapłata za grzech
Póki nas śmierć nie rozłączy
Jak na ziemi tak w piekle
Północ nigdy nie nadejdzie
Godzina czarów

Sezon 3 - w produkcji

 

     

 

 

 

  

Galeria serialu salem

15.07 Podczas Comic-Con w San Diego producenci serialu z WGN America "Salem" potwierdzili powstanie 3. sezonu. Premiera 3. sezonu "Salem" zaplanowana została na 2016 rok (kwiecień). Zdjęcia do nowych odcinków rozpoczną się pod koniec tego roku w Shreveport.

 

OBSADA

Janet Montgomery jako Mary Sibley
Shane West jako
kapitan John Alden
Stephen Lang jako
wielebny Increase Mather
Seth Gabel jako
wielebny Cotton Mather
Tamzin Merchant jako
Anne Hale
Ashley Madekwe jako
Tituba
Elise Eberle jako
Mercy Lewis
Iddo Goldberg jako
Isaac Walton
Xander Berkeley jako
Sędzia Hale
Joe Doyle jako
Sebastian Marburg, baron
Oliver Bell syn Mary i Johna

 

 

Mary Sibley - Janet Montgomery
 Najważniejsza czarownica w Salem, potężna i bezwzględna Mary Sibley właśnie zakończyła legendarny Wielki Rytuał – dokonanie, które sprowadziło spustoszenie na ludzi w Salem i zwróciło uwagę żądnych władzy rywali. W miarę jak Mary boryka się z nagłym powrotem syna, którego oddała w zamian za nadprzyrodzone moce, musi zmierzyć się z wrogami – starymi i nowymi, którzy współzawodniczą o jej tron w wojnie o Salem.

John Alden - Shane WestPozostawiony na śmierć, fizyczną i emocjonalną, były bohater wojenny John Alden powraca do Salem, by zgładzić kobietę, którą kocha, Mary, zanim ona zniszczy wszystko i wszystkich wokół siebie.

Tituba - Ashley MadekweTajemnicza i w tajemniczy sposób nie starzejąca się Tituba jest niezastąpioną pomocnicą Mary Sibley, najpotężniejszej czarownicy w Salem. Piękna i egzotyczna, Tituba posiada moce i sekrety, wiadome tylko jej samej.

Anne Hale - Tamzin MerchantZmagając się z nowo odkrytą tożsamością czarownicy, Anne walczy o zachowanie swojego człowieczeństwa

Cotton Mather - Seth GabelTargany poczuciem winy, Cotton Mather znajduje się na ścieżce odkupienia, zdeterminowany, by naprawić złe uczynki z przeszłości, które pozostawił za sobą w Salem.