KOSTNICA TV FILMY I FILMIKIGALERIANOWOŚCI KSIAŻKOWEFRAGMENTYKINO - ZAPOWIEDZI, PREMIERY          nasz serwis EOPINIER.PL

patronaty.jpg (2614 bytes)
WITAJ W SERWISIE KOSTNICA

FILMLITERATURATEORIAGRYFORUMLINKI

RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ

TWÓRCY  POSTACI   RECENZJE   PUBLICYSTYKA  KOMIKSY  OPOWIADANIA  NOWOŚCI

JULIA I ROEM JULIA I ROEM

 

Awangardowa adaptacja tragedii Williama Shakespeare'a Romeo i Julia

 

Najnowszy album legendy europejskiego komiksu - Enkiego Bilala, twórcy Trylogii Nikopola, Tetralogii Potwora, Polowania. Kontynuacja Animal'z.

 

 

"Są takie miejsca jak to, gdzie niebo i ziemia ze sobą rozmawiają; ośmielę się powiedzieć, że nawet wiem, w jakim języku do siebie mówią. Chmury i ziemia wymieniają się materią, mieszają swoje cząsteczki, otwierają i przekształcają ich fragmenty pamięci. Słowa spadają jak niewidoczny deszcz, formują zdania, igrają z losem. To miejsce ma mikroklimat, który wypowiada się słowami Shakespeare'a. Niebo i ziemia mówią tu Shakespearem. Wiem o tym, bo jestem szalony".

H.G. Lawrence

 

Po serii katastrof, które nawiedziły Ziemię, niewiele pozostało z naszej cywilizacji. Ludzie za wszelką cenę starają się przetrwać. Wędrują w poszukiwaniu wody i jedzenia. Przeszłość przestała mieć jakiekolwiek znaczenie, liczy się tylko to, co pozwoli przeżyć kolejną dobę.

 

Na pustynnej drodze pewien mężczyzna spotyka dwóch młodych ludzi. Razem docierają do pozostałości hotelu, w którym schronienie znalazła inna grupa ocaleńców. Stopniowo zaczynają się tworzyć pomiędzy nimi relacje. Dwaj mężczyźni popadają w gwałtowny, irracjonalny konflikt, chłopak i dziewczyna nagle się w sobie zakochują, a wielowyznaniowy duchowny zaczyna dostrzegać w tym wszystkim paralele do historii Romea i Julii... i ogarnia go pragnienie, by ten związek nie zakończył się tak samo jak w Szekspirowskiej tragedii.

 

".KRWOTOK - tak nazwano gwałtowne rozregulowanie klimatu, które ogarnęło Ziemię. Planeta jest straszliwie niszczona przez potężne katastrofy naturalne.

W kilka tygodni świat utracił wszelkie pozory spójności. Przyroda eksplodowała gniewem.

Bardziej niż kiedykolwiek wcześniej przetrwanie stało się indywidualną sprawą każdego człowieka.

Najważniejszym zajęciem ludzi jest poszukiwanie słodkiej, zdatnej do picia wody.

Istnieją jeszcze nieliczne eldorada, gdzie panują warunki umożliwiające przeżycie (są to obszary, jakimś cudem oszczędzone przez kataklizmy). Tylko tam ludzie próbują na nowo zorganizować struktury społeczne.

 

Komunikację ogarnął chaos, transport morski jest niebezpieczny, a lotniczy - sporadyczny; tylko twardy, stały ląd stwarza wybrańcom możliwość dotarcia do tych enklaw.

 

Opowieść zaczyna się na Drodze."


komiksroem2.jpg (108559 bytes)

komiksroem1.jpg (282105 bytes)

komiksroem3.jpg (310368 bytes)

 

Mistrzowie Komiksu

Julia & Roem

Scenariusz i rysunki: Enki Bilal

Przekład: Wojciech Birek

Oprawa: twarda

Objętość: 96 stron

Format: 240 x 320 mm

Cena: 79,99 zł

ISBN 978-83-237-4612-6

Język oryginału: francuski

Kategoria: komiks francuski