TWITTER BLOGGER  SKULLATOR       PLIKI COOKIES

KOSTNICA TV FILMY I FILMIKIGALERIANOWOŚCI KSIAŻKOWEFRAGMENTYKINO - ZAPOWIEDZI, PREMIERY          nasz serwis EOPINIER.PL

patronaty.jpg (2614 bytes)
KOSTNICA - KOMIKSY

FILMLITERATURATEORIAGRYFORUMLINKI

RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ

DC Comics (założone pierwotnie w 1934 jako National Allied Publications) – jedno z największych amerykańskich wydawnictw komiksowych z siedzibą w Nowym Jorku. Oficjalnie powstało ono w 1937 roku. Obecnie jest częścią koncernu medialnego Time Warner.

Litery DC pochodzą od popularnej serii, Detective Comics, która następnie stała się częścią oficjalnej nazwy firmy. To sprawia, że słowo Comics (Komiksy) w nazwie firmy jest zbędne. DC Comics posiada swoją siedzibę w 1700 Broadway, New York, New York.

Największa firma produkująca zabawki na świecie, Mattel posiada prawa do produkcji i dystrybucji zabawek z uniwersum DC Comics.

Według telewizji CNN, DC Comics oraz jego główny i większy konkurent, Marvel Comics od 2008 roku kontrolują około 80% udziałów rynku amerykańskiego komiksu.
WIKIPEDIA

Action Comics,Batman, Superman, Aquaman, Catwoman, Captain Marvel Detective Comics, The Flash, Green Arrow, Green Lantern, Hawkgirl, Infinite Crisis, Justice League of America, Justice Society of America, Nightwing, Strażnicy, Teen Titans, Wonder Woman.

Marvel Comics – jedno z amerykańskich wydawnictw komiksowych należące do Marvel Entertainment, jednej z filii The Walt Disney Company. Wydawnictwo wydało komiksy o przygodach takich bohaterów jak: Kapitan Ameryka, Iron Man, Spider-Man, Hulk, Punisher, Daredevil, Fantastyczna Czwórka, Avengers, Blade czy też grupa X-Men.

Obecnie bohaterowie ci są coraz bardziej popularni dzięki częstym kinowym ekranizacjom komiksów. Wydawane są też filmy odcinkowe w postaci animowanej lub pełnometrażowe w postaci rzeczywistej.

Poza tym stworzono specjalną wersję gry Hasbro "Zgadnij kto to?" z postaciami z komiksów Marvela. Z kolei Hasbro Enterprises od 2006 roku posiada prawa do produkowania i dystrybucji zabawek z postaciami z uniwersum Marvela. Na podobnej zasadzie działa współpraca również z konkurencją obu firm (Marvel Comics i Hasbro) na linii DC Comics-Mattel.
WIKIPEDIA

Kapitan Ameryka, Iron Man, Spider-Man, Hulk, Punisher, Daredevil, Fantastyczna Czwórka, Avengers, Blade, grupa X-Men.

Vertigo – imprint wydawnictwa DC Comics, specjalizujący się w wydawaniu komiksów dla dorosłych, utrzymanych najczęściej w klimatach fantasy, science-fiction i horroru. Vertigo zostało założone w 1993 roku z inicjatywy Karen Bergner, pracownicy DC Comics, która została szefem Vertigo. Duży wpływ na kształt Vertigo od początku mięli scenarzyści z Wielkiej Brytanii, jak Neil Gaiman, Grant Morrison czy Peter Milligan. Vertigo preferuje wydawanie komiksów bardzo odstających od typowych amerykańskich produkcji. Komiksy tego wydawnictwa nie stronią od kontrowersyjnych tematów, można znaleźć w nich całkowicie poważne podejście do seksu, profanacji czy polityki. Pod szyldem Vertigo wydano też kilka komiksów pierwotnie nie należących do tego wydawnictwa, jak V jak Vendetta, zaś inne, jak Transmetropolitan zostały przeniesione do niego z innych imprintów

Sandman, Lucyfer,Hellblazer, Transmetropolitan, Baśnie ,100 naboi, Animal Man, Sweet Tooth
 

Image Comics – amerykańskie wydawnictwo komiksowe, jedno z czterech największych na amerykańskim rynku. Na tle innych wydawnictw Image wyróżniają dwie zasady. Po pierwsze, wyłącznymi właścicielami praw autorskich do wydawanych komiksów zostają ich twórcy. Po drugie, nikt nie może w jakikolwiek sposób ingerować w pracę innego członka Image, chyba że na jego wyraźna prośbę.

Spawn, Savage Dragon, Witchblade, The Darkness, Invincible, The Walking Dead, Saga, Haunt.

 

Army of Darkness, Battlestar Galactica, The Bionic Man, The Bionic Woman, Black Terror, The Boys, Dark Shadows, Flash Gordon: Zeitgeist, Freddy vs. Jason vs. Ash, Highlander, Kato, Super Zombies, Terminator, Turok, Vampirella, Vampire Huntress, Voltron, Xena: Warrior Princess, Zorro