KOSTNICA TV FILMY I FILMIKIGALERIANOWOŚCI KSIAŻKOWEFRAGMENTYKINO - ZAPOWIEDZI, PREMIERY          nasz serwis EOPINIER.PL

patronaty.jpg (2614 bytes)
WITAJ W SERWISIE KOSTNICA

FILMLITERATURATEORIAGRYFORUMLINKI

RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ

TWÓRCY  POSTACI   RECENZJE   PUBLICYSTYKA  KOMIKSY  OPOWIADANIA  NOWOŚCI

VAMPIRELLAVAMPIRELLA
Vampirella jest wampirzycą, ale niezwykłą: przystosowaną do życia we współczesnym świecie. Jest odporna na tradycyjne wampirze słabości: światło słoneczne, czosnek, krzyż, nie ima się jej nawet święcona woda. Posiada nadnaturalną siłę i zręczność. Na dodatek jest zabójczo piękna. Bez reszty poświęciła się jednej sprawie: walczy z wampirami i demonami pragnącymi zawładnąć Ziemią. Rozpoczyna się niekończąca się walka, która trwa do dziś. Klasyczny horror, który powstał w 1969 roku, lecz opowiedziany o narysowany na nowo.Scenariusz do współczesnych przygód Wampirelli pisał między innymi Mark Millar - twórca między innymi serii "Ultimate X-Men". Rysunkiem zajął się Mike Mayhew, którego ilustracje świetnie pasują do klimatu komiksu grozy.

W księgarni napotkaliśmy pierwszy zeszyt kultowego komiksu horror Vampirella. Zeszyt jest zatytułowany "Nowheresville" i stanowi pierwszą część opowiadań o pięknej wampirzycy. Komiks wydany przez Egmont na papierze kredowym składa się z dwóch historii : Nowheresville i Strach przed lustrami. Całość opatrzona jest zanczkiem "tylko dla dorosłych" i kosztuje 29,90,-.

EPIZOD -1- Nowheresville

Kim jest Vampirella ? Takie pytanie stawiają sobie agenci Cyrku sekcjiw FBI. To pytanie nie jest wcale takie trudne dla czytającego komiks. Vampirella jest Blade'm w spudnicy a raczej ekstrawaganckim kostiumem kąpielowym.Po przejrzeniu klku stron zeszytu widzimy, że jest wampirem, który nie jest wrażliwy na światło, czosnek i inne gadżety. Vampirella również tak samo jak Blade poluje na złe wampiry lecz w odróżnieniu od Blade wydaje się być sto razy silniejsza, jedno jest pewne jest ładniejsza. Pierwszy epizod cyklu przdstawia historię kiedy V. poluje na mordercze wampiry i w ten sposób odkrywa miasteczko GENTLE CREEK (Nowheresville) gdzie żyjące wampirystworzyły pokojową społeczność uzyskującrew tylko z martwych ciał. (to jest dobry motyw jak miwiadomo stare podania donosiły o tym, że wampir po wypiciu rwi martwego mógł nawet umrzeć - jest to nawet ujęte w "Wywiad z wampirem" kiedy to lestat wgryza się w szyję martwych dzieci). W komiksie wampir może nawet pić martwioki. Na trop miasteczka wpada jednak nigdy nie poskromiona US ARMY ;) i rozwala je w drobny maczek.

EPIZOD -2- Strach przed lustrami

Wnioski z Vampirelli płyną następujące rysunki są na dobrym poziomie jednak scenariusz płytki jak grób konika polnego. Scenariusz drugiej części jest bardziej ciekawy , lecz mimo to nie broni Vampirelli - nie będę wam streszczał epizodu II bo wtedy wogóle nie będziecie chcieli oglądać V. E.II jest jednak wstępem do jakby mogło się wydawać dalszych przygód wampirzej Pameli Anderson. Nie moge nikomu polecić tego komiksu bo scenariusz zabija prostotą całość broni się tylko rysunkami ale to nie miała być galeria tylko komiks w klimacie horror. Z horroru to w V. mamy tylko motyw wampirzy oraz trochę latających flaków. BLEe. tekst z KOSTNICY 2003

Wydawca: Egmont, 2003 Tytuł oryginalny:  Nowheresville, Fear of Mirrors
Tłumaczenie: Liczba stron: 126 Format: B5 Oprawa: miękka Papier: gładki Druk: kolor

SERIA ZAKOŃCZONA NA PIERWSZYM NUMERZE

OKŁADKI ZAGRANICZNE

v2.jpg (48754 bytes)v3.jpg (49268 bytes)

v4.jpg (39388 bytes)v5.jpg (51691 bytes)