KOSTNICA TV FILMY I FILMIKIGALERIANOWOŚCI KSIAŻKOWEFRAGMENTYKINO - ZAPOWIEDZI, PREMIERY          nasz serwis EOPINIER.PL

patronaty.jpg (2614 bytes)
WITAJ W SERWISIE KOSTNICA

FILMLITERATURATEORIAGRYFORUMLINKI

RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ

Polowanie na Aurrę Sing

Postać Aurry Sing pojawiła się tylko w jednej sekwencji podczas zawodów ścigaczy w Mrocznym widmie. Mimo tak krótkiej filmowej kariery potencjał tej fascynującej bohaterki dostrzegli twórcy innych mediów – przede wszystkim komiksów – i zaczęli rozwijać jej historię. Później Aurra wystąpiła także w serialu animowanym Wojny klonów. Polskim czytelnikom znana jest między innymi z obrazkowych opowieści Pieśń Aurry („Star Wars Komiks” 3/2011), Jedi: Aayla Secura („Star Wars Komiks 4/2011) i Przybysz („Star Wars Komiks Extra” 2/2011). Co ciekawe, pojawia się również w wizji jednego z bohaterów tomu 11 cyklu Dziedzictwo, który trafi do sprzedaży już w kwietniu. Sing została łowczynią nagród, która specjalizowała się w polowaniu na Jedi. Na trzydzieści dwa lata przed bitwą o Yavin wypełniała zleconą przez Huttów misję na Tatooine, gdzie pierwszy raz zabiła rycerza Jedi – był to Sharad Hett, ojciec A’Sharada, postaci bardzo ważnej w historii uniwersum Star Wars. Historię z Tatooine przedstawiono w komiksie Przybysz. Dwa lata później rozgrywa się akcja komiksu zamieszczonego w tym numerze. Aurra Sing ma nieco ponad 20 lat, a Jedi zaczynają zdawać sobie sprawę, że stanowi ogromne zagrożenie dla zakonu. Łowczyni Jedi sama staje się teraz obiektem polowania, a w akcji bierze udział między innymi jej dawna mistrzyni, Mroczna Kobieta.

Tytuł komiksu: Polowanie na Aurrę Sing, Scenariusz: Timothy Truman
Rysunki: Davide Fabbri Przekład: Maciek Drewnowski
Oprawa: Miękka Liczba stron: 96 Format: 170 x 260
Sugerowana cena detaliczna: 9,99 złISBN: 9772080338168
Data ukazania się: marzec 2013 Tematyka: Science Fiction

STAR WARS RYCERZE REPUBLIKI Tom 8

Kiedy były padawan Zayne Carrick odkrywa, że jego piękna i budząca grozę sojuszniczka Jarael próbowała uciec przed swoją przeszłością handlarki niewolników w grupie zwanej Tyglem, poświęca się jej odkupieniu, pomagając jej zmierzyć się z lękami i zniszczyć tę mroczną organizację, która pochłonęła niezliczone ofiary.

Lecz Zayne i jego załoga, w skład której wchodzą Gryph, Jarael, Slyssk i Mandalorianin Rohlan, wkrótce uświadamiają sobie, że zadanie jest znacznie trudniejsze i niebezpieczniejsze, niż się spodziewali. Tygiel bowiem to nie tylko banda handlarzy niewolników, ale też prastary sekret, który od pokoleń nękał galaktykę – do tej pory zupełnie niepowstrzymywany.

Star Wars: Rycerze Starej Republiki
Niszczycielka, tom 8
Scenariusz: John Jackson Miller
Rysunki: Ron Chan, Brian Ching, Bong Dazo, Michael Atiyeh
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: miękka
Objętość: 120 stron
Format: 150 x 228 mm
Cena: 39,99 zł
ISBN 978-83-237-4766-6
Język oryginału: angielski
Kategoria: komiks amerykański
Podkategoria: science fiction

STAR WARS

STAR WARS RYCERZE REPUBLIKI Tom 6

Ostatnie wydarzenia sprawiły, że zbiegły padawan Zayne Carrick może wreszcie ujawnić istnienie i działalność tajnego Przymierza Jedi. Organizacji, która obarczyła go winą za zamordowanie kolegów.

Wraz z hochsztaplerem Gryphem i zyskanymi podczas ucieczki sojusznikami Zayne przejdzie do ofensywy. Pomoże mu w tym pożegnalny prezent od agentki Przymierza, która wierzy w jego niewinność. Padawan zbierze potrzebne dowody i jeśli nie zginie na terytorium wroga, będzie mógł stawić czoło oskarżycielom i znowu swobodnie żyć w galaktyce.

Star Wars: Rycerze Starej Republiki Oczyszczenie, tom 6 Scenariusz: John Jackson Miller Rysunki: Bong Dazo, Brian Ching, Alan Robinson, Joe Pimentel Przekład: Jacek Drewnowski Oprawa: miękka Objętość: 168 stron Format: 150 x 228 mm Cena: 39,99 zł ISBN 978-83-237-4642-3 Język oryginału: angielski Kategoria: komiks amerykański Podkategoria: science fiction

STARA REPUBLIKA

(25 000-1000 LAT PRZED BITWĄ O YAVIN)

Starą Republiką nazywa się legendarny system rządów, który jednoczył poszczególne części Republiki pod władzą Senatu. W tej epoce jedi byli liczni i pełnili funkcję strażników pokoju i sprawiedliwości. Wtedy też rozgrywa się akcja komiksów z serii "Opowieści Jedi", ukazujących wielkie wojny pomiędzy dawnymi Jedi a Sithami.

Wydarzenia przedstawione w Star Wars: Rycerze Starej Republiki rozgrywają się 3963 lata przed bitwą o Yavin.

STAR WARS STAR WARS KOMIKS

Miesięcznik Star Wars Komiks przedstawia na 48 stronach zamknięte opowieści komiksowe z odległej galaktyki. W numerze 7/2011 znalazły się dwie historie: ATAK Z CIENIA Dalszy ciąg przygód Quinlana Vosa, który przeniknął do najbliższego otoczenia hrabiego Dooku. O wcześniejszych wydarzeniach z udziałem tego szpiega Jedi opowiadają komiksy, które zamieściliśmy w tegorocznych numerach 2, 4 i 5. Quinlan w roli agenta bez przerwy styka się z ciemną stroną Mocy. Ryzyko, że jej ulegnie, staje się coraz większe. ZDOBYCZ Han Solo w młodym wieku wstąpił do imperialnej akademii, po czym rozpoczął służbę w armii. Jego kariera wojskowa skończyła się, gdy wbrew rozkazom uratował niewolnika z rasy Wookieech, Chewbaccę (o czym można przeczytać w Star Wars Komiks 3/2011). Jego niesubordynacja wzbudziła gniew Imperium i Hana ściga nie tylko sam Darth Vader, ale i Boba Fett.


Tytuł komiksu: Zamachowiec Quinlan Vos, Nr 7/11 Scenariusz: Różni autorzy Rysunki: Różni ilustratorzy
Przekład: Różni tłumacze Oprawa: Miękka
Liczba stron: 48 Format: 170 x 260
Sugerowana cena detaliczna: 6,50 zł ISBN: 1899-4881-07
Data ukazania się: lipiec 2011 Tematyka: Science Fiction

 

 

komiksstar3.jpg (193753 bytes)