KOSTNICA TV FILMY I FILMIKIGALERIANOWOŚCI KSIAŻKOWEFRAGMENTYKINO - ZAPOWIEDZI, PREMIERY          nasz serwis EOPINIER.PL

patronaty.jpg (2614 bytes)
WITAJ W SERWISIE KOSTNICA

FILMLITERATURATEORIAGRYFORUMLINKI

RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ

TWÓRCY  POSTACI   RECENZJE   PUBLICYSTYKA  KOMIKSY  OPOWIADANIA  NOWOŚCI

 

HELLBOY Lichwiarz i inne opowieści

Najnowszy tom przygód Hellboya. Czterech wybitnych rysowników (Mike Mignola, Richard Corben, Duncan Fegredo oraz Jason Shawn Alexander) w czterech niezwykłych opowieściach z Hellboyem w roli głównej. Tytułowy Lichwiarz (uhonorowany Nagrodą Eisnera w 2009 roku) czerpie z bogactwa legend Appalachów, wśród których wiele jest opowieści o czarach i wiedźmach. Historia Ci, którzy na statkach ruszyli na morze nawiązuje do dziejów krwawego pirata Czarnobrodego. W świątynii Molocha Mike Mignola powrócił do rysowania, ukazał swojego bohatera na tropie tajemniczych rycerzy świętego Hagana i ujawnił swą fascynację malarstwem Goi. Tom uzupełniają: krótki, zabawny komiks Pieprzyk, szkice oraz interesująca prezentacja twórczości Manly’ego Wade’a Wellmana – pisarza, którego twórczość inspiruje Mignolę.

 

 

HELLBOY - OBUDZIĆ DIABŁA 

Wznowienie po 10 latach drugiego tomu kultowej serii wybitnego rysownika i scenarzysty Mike’a Mignoli.  Cykl wydawany od 1994 roku szybko podbił rynki komiksowe całego świata, zdobywając wiele nagród, m.in. Nagrodę Eisnera w 1997 roku za Obudzić diabła. Niebanalne, często oparte na mitach z różnych części naszego globu, opowieści mają za głównego bohatera istotę z piekła rodem i badacza zjawisk paranormalnych w jednej osobie – Hellboya. Sprowadzony na Ziemię przez Rasputina Hellboy miał pomóc nazistowskim okultystom w zapewnieniu Hitlerowi zwycięstwa. Przez przypadek znalazł się w rękach aliantów. Wychowywał się w bazie wojskowej pod okiem Trevora Bruttenholma, agenta zajmującego się zjawiskami paranormalnymi. Gdy dorósł, został agentem Biura Badań Paranormalnych i Obrony (BBPO). Wykonując misje zlecane przez Biuro, Hellboy nieustannie stara się rozwiązać zagadkę swego pochodzenia i ustalić, w jakim celu on, demon z piekła rodem, znalazł się wśród ludzi.

W drugim tomie serii znów pojawiają się Rasputin i hitlerowscy naukowcy, którzy postanawiają do końca przeprowadzić to, co nie udało im się pół wieku wcześniej. W 1944 roku Heinrich Himmler stworzył projekt Vampir Sturm, do którego zamierzał zwerbować Vladimira Giurescu z Transylwanii. Jednak Hitler, niezadowolony po spotkaniu z Giurescu, rozkazał zamordować go wraz z całą rodziną, a zwłoki spalić. Teraz, po latach, okazuje się, że ciało wampira mogło zostać wykradzione i ktoś próbuje przywrócić go do życia w jego zamku w Rumunii. Agenci B.B.P.O. muszą odnaleźć to miejsce.

Scenariusz i rysunki: Mike Mignola Przekład: Miłosz Brzeziński Oprawa: miękka Objętość: 144 strony Format: 170 x 260 mm Cena: 59,99 zł ISBN 978-83-237-4796-3 Język oryginału: angielski

 

HELLBOY - DZIKI GON

 Kiedy na Wyspach Brytyjskich zaczynają się budzić starożytne olbrzymy, Hellboy staje na czele gromady łowców potworów i tak rozpoczyna się wielkie polowanie – tytułowy dziki gon. Plan zagłady całej ludzkości jest dziełem Królowej Krwi i Hellboy wie, że aby ją pokonać, musi poznać całą prawdę o swoim mrocznym dziedzictwie.
Zdaniem krytyków Dziki gon jest jednym z najważniejszych tomów serii – splata w całość pozornie niepowiązane ze sobą historie, a bohatera stawia na równi z królem Arturem, Herkulesem czy irlandzkim Cúchulainnem. Wszyscy oni, narodzeni w wyniku ingerencji sił nadprzyrodzonych, pozostali ludzcy i walczyli w imię ludzkich wartości.

Numer tomu: 11
Scenariusz: Mike Mignola
Rysunki: Mike Mignola
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 192
Format: 170 x 260 mm
Sugerowana cena detaliczna: 59,99 zł
ISBN: 978-83-237-4706-2
Data ukazania się: maj 2012
Tematyka: Horror

HELLBOY - NASIENIE ZNISZCZENIA

 Wznowiony po latach pierwszy tom kultowej serii wybitnego rysownika Mike’a Mignoli.
Hellboy – wydawany od 1994 roku – podbił rynki komiksowe całego świata. Niebanalne, często oparte na mitach z różnych części naszego globu, opowieści mają za głównego bohatera istotę z piekła rodem i badacza zjawisk paranormalnych w jednej osobie.
Tom pierwszy ukazuje początki „piekielnego chłopca”. Hellboy został sprowadzony na ziemię w 1944 roku przez nazistowskich okultystów, ale przez przypadek znalazł się w rękach aliantów. Wychowywał się w bazie wojskowej pod okiem Trevora Bruttenholma, agenta zajmującego się zjawiskami paranormalnymi. Gdy dorósł, wstąpił do Biura Badań Paranormalnych i Obrony (BBPO), w którym pracuje jako agent i osiąga wielkie sukcesy. Wykonując misje zlecane przez Biuro, Hellboy nieustannie stara się dowiedzieć, w jakim celu znalazł się na ziemi.

Numer tomu: 1
Scenariusz: Mike Mignola
Rysunki: Mike Mignola
Przekład: Miłosz Brzeziński
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 128
Format: 170 x 260 mm
Sugerowana cena detaliczna: 45,00 zł
ISBN: 978-83-237-4764-2
Data ukazania się: maj 2012
Tematyka: Horror

HELLBOY

HELLBOY - CZARNE ZAŚLUBINY

Cykl o Hellboyu podbił z marszu rynek komiksowy całego świata. Niebanalne, często oparte na mitach z różnych części naszego globu opowieści, mają za głównego bohatera Hellboya, istotę z piekła rodem, która na Ziemi służy w Biurze Badań Paranormalnych, badając sprawy uznawane za wykraczające poza obszar ludzkiego rozumienia. Cykl został stworzony w 1994 roku przez Mike'a Mignolę (wyjątkowo scenariusz do pierwszego tomu, "Nasienia zniszczenia", napisał John Byrne), który jak do tej pory narysował cztery albumy.

Teraz Hellboy bohaterem książek - zobacz nowe powieści ilustrowane rysunkami Mike'a Mignoli.

Animated, Czarne zaślubiny i inne opowieści

Kilkanaście lat temu Tad Stones wpadł na pomysł zrealizowania serii filmów animowanych o Hellboyu. Zaprezentował swój projekt producentom, ale - niestety - był on "zbyt różny od Simpsonów". Kolejną próbę wprowadzenia Hellboya na ekrany podjął Guillermo del Toro, który był też wielkim entuzjastą serii animowanej. Po wielu burzliwych perypetiach udało się - i Hellboy ukazał się w formie serii filmów DVD. Stąd był już tylko krok do powstania dziwnego albumu, który trzymasz w rękach, komiksu opartego na kreskówce opartej na komiksie."...Czym są te komiksy? To opowieści ze świata Animowanego Hellboya, z uniwersum, którego ogólna struktura została ustanowiona, kiedy wspólnie z Mikem napisaliśmy historiena pierwsze dwa DVD. Relacje między postaciami i główne akcenty życia Hellboya są takie same jak w oryginale, ale zmieniły się szczegóły. Hellboy nie został jeszcze określony mianem Bestii Apokalipsy, profesor Broom nadal żyje, siedziba B.B.P.O. przeniosła się już do górskiej twierdzy, a Homar Johnson... ale może zostawię jakieś tajemnice doodkrycia..."Tad Stones, sierpień 2006


Tytuł serii: Hellboy Tytuł komiksu: Animated, Czarne zaślubiny i inne opowieści Scenariusz: Różni autorzy Rysunki: Różni ilustratorzy Przekład: Maciek Drewnowski Oprawa: Miękka Liczba stron: 216 Format: 135 x 190 mm
Sugerowana cena detaliczna: 49,00 zł ISBN: 978-83-237-2517-6 Data ukazania się: sierpień 2008 Tematyka: Horror

 

HELLBOY HELLBOY ZEW CIEMNOŚCI

Wielbicielom talentu Mike'a Mignoli Hellboya nie trzeba przedstawiać. Autorska seria tego artysty jest dobrze znana w Ameryce i Europie.Album Zew ciemności jest jednak wyjątkowy. Mignola, pozostając scenarzystą, zaprosił do współpracy rysownika - Duncana Fegredo. Efektem spotkania artystów jest dzieło interesujące i spójne, pełne mrocznej ekspresji. Jane Yolen - autorka wstępu do albumu - napisała, że bohater Mignoli przypomina postaci literatury dark fantasy: silne, cierpiące, samokrytyczne, gotowe do poświęceń, a sama opowieść jest głęboko zakorzeniona w mitologii i scenariuszach końca świata wielu kultur.Na końcu albumu zamieszczono notatki z pracy oraz szkice postaci i detali.


Tytuł serii: Hellboy Tytuł komiksu: Zew Ciemności Numer tomu: 10
Scenariusz: Mike Mignola Rysunki: Mike Mignola Przekład: Maciek Drewnowski
Oprawa: Miękka Liczba stron: 196 Format: 170 x 260 mm
Sugerowana cena detaliczna: 39,00 zł ISBN: 978-83-237-2462-9 Data ukazania się: lipiec 2008 Tematyka: Horror

 

 

 

WYDANIA EGMONT

w serii ukazały się następujące albumy:
Dziki gon, tom 11
Nasienie zniszczenia, tom 1
Animated, Czarne zaślubiny i inne opowieści
Zew Ciemności, tom 10
Wyspa i inne opowieści, tom 9
Trzecie życzenie i inne opowieści, tom 8
Zdobywca czerw, tom 7
Prawa ręka zniszczenia, tom 6
Prawie Kolos, tom 5
Obudzić diabła, tom 4
Spętana trumna, cz. 2, tom 3
Spętana trumna, cz. 1, tom 2
Nasienie zniszczenia, tom 1