KOSTNICA TV FILMY I FILMIKIGALERIANOWOŚCI KSIAŻKOWEFRAGMENTYKINO - ZAPOWIEDZI, PREMIERY          nasz serwis EOPINIER.PL

patronaty.jpg (2614 bytes)
WITAJ W SERWISIE KOSTNICA

FILMLITERATURATEORIAGRYFORUMLINKI

RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ

TWÓRCY  POSTACI   RECENZJE   PUBLICYSTYKA  KOMIKSY  OPOWIADANIA  NOWOŚCI

HELLBLAZER HELLBLAZER WYDAWNICTWO: EGMONTWspółczesna opowieść, łącząca elementy czarnego kryminału z horrorem i fantasy, napisana przez twórcę Kaznodziei - Gartha Ennisa, a narysowana przez kilku znanych amerykańskich grafików.
To historia o Johnie Constantinie - bardzo niebezpiecznym człowieku: groźnym zarówno dla demonów, które zwalcza, jak i dla samego siebie. John jest postacią znaną ze znakomitej serii Sandman Neila Gaimana oraz z Sagi o Potworze z Bagien.


Łajdak u piekła bram


Diabeł zawsze odbiera swoje długi...
...a John Constantine, który najbardziej go upokorzył, musi je spłacić.
Po tym jak dwukrotnie przechytrzył i pokonał Księcia Ciemności Constantine nie ma wcale ochoty na trzecie podejście ale Diabeł nie zostawia mu wyboru. Rozwiązawszy piekielny impas, przybywa po swoje i nic na świecie nie może go powstrzymać. Rzecz jasna, Constantine nie podda się bez walki, wie jednak lepiej niż ktokolwiek inny, że dobra passa nigdy nie trwa wiecznie. W końcu trzeba nastawić się na najgorsze, pożegnać z bliskimi i pojednać z losem.
Niestety, kiedy w mieście zjawia się Diabeł, nie jest bynajmniej w pojednawczym nastroju.
HELLBLAZER: Łajdak u piekła bram to ostatnia dłuższa historia autorstwa twórców Kaznodziei, Gartha Ennisa i Steve'a Dillona, z czasów ich pracy nad legendarną serią wydawnictwa Vertigo. W tomie tym zamieszczono także Kraj ojców, opowieść o ukochanej Constantine'a Kit Ryan i jej rodzinnym Belfaście.

Tytuł serii: Hellblazer Tytuł komiksu: Łajdak u piekła bram Numer tomu: 5
Scenariusz: Garth Ennis Rysunki: Steve Dillon Przekład: Paulina Braiter
Oprawa: Miękka Liczba stron: 224 Format: 170 x 260 mm
Sugerowana cena detaliczna: 69,90 zł ISBN: 978-83-237-3633-2
Data ukazania się: czerwiec 2010 Tematyka: Horror

HELLBLAZER Płomień potępienia

Palący jak smok mag w prochowcu, obdarzony ostrym językiem i skłonnością do pojawiania się w złym miejscu o właściwej porze, stał się jedną z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych postaci współczesnego komiksu.
Cierpiący po stracie ukochanej Kit i pokonany przez ulice Londynu, Constantine ucieka do Nowego Jorku, by odpocząć i odzyskać siły. Podróż ta zaprowadzi go w najdziwniejsze miejsca - do Ameryki, Irlandii, a nawet na własny pogrzeb. John zmierzy się też z najboleśniejszymi epizodami własnej przeszłości.
W Płomieniu potępienia Ennis i Dillon, twórcy nagradzanego Kaznodziei, uznanego przez magazyn Spin za "najbardziej porywający komiks dla dorosłych", zaprosili do współpracy rysowników Williama Simpsona i Petera Snejbjerga.
Oto trzeci zbiór ukazujący ich wersję Johna Constantine'a - Hellblazera.

Tytuł serii: Hellblazer Tytuł komiksu: Płomień potępienia Numer tomu: 4
Scenariusz: Garth Ennis Rysunki: Steve Dillon, William Simpson, Peter Snejbjerg Przekład: Paulina Braiter
Oprawa: Miękka Liczba stron: 176 Format: 170 x 260 mm
Sugerowana cena detaliczna: 59,00 zł ISBN: 978-83-237-2558-9 Data ukazania się: październik 2009
Tematyka: Horror

HELLBLAZER Chora miłość

Trzeci tom serii grozy o Johnie Constantinie, współczesnym magu, którego wymyślił Neil Gaiman. Autorami cyklu są Garth Ennis i Steve Dillon, którzy sławę zdobyli znakomitą sagą Kaznodzieja.
Constatine'a opuszcza ukochana, Kit. Dłużej nie może wytrzymać z człowiekiem, którego tajemnicze, związane z magią i demonami działania sprowadzają na otaczających go ludzi, także na nią, same niebezpieczeństwa. Kit opuszcza Londyn i wraca do Irlandii. Tam odszukuje starych znajomych i próbuje ułożyć sobie życie od nowa.Bez mieszkania i grosza przy duszy John tuła się po ulicach, nie mogąc pogodzić się z odejściem ukochanej. Rozpamiętuje przeszłość, nie jest w stanie nic robić, stacza się. Mieszka w ruderach z bezdomnymi, pije. Nie chce nawet używać magii, bo to przecież ona jest winna jego nieszczęściom.
W tym samym Londynie żyją wampiry. Beztrosko polują na ludzi, nie gardząc też krwią kloszardów. Niektóre są naprawdę stare, a jeden z nich, prawdziwy książę, ma dawne porachunki z Constantine'em. Teraz znów wpada na jego ślad, co dla maga oznacza same kłopoty. Ale być może Johnowi potrzeba właśnie kłopotów, by wziął się w garść, przestał się roztkliwiać nad samym sobą i znów podjął walkę z siłami ciemności?

Tytuł serii: Hellblazer Tytuł komiksu: Chora miłość Numer tomu: 3
Scenariusz: Garth Ennis Rysunki: Steve Dillon Przekład: Paulina Braiter
Oprawa: Miękka Liczba stron: 176 Format: 170 x 260 mm
Sugerowana cena detaliczna: 59,00 zł ISBN: 978-83-237-2550-3 Data ukazania się: kwiecień 2009
Tematyka: Horror

HELLBLAZER Strach i wstręt

Siostrzenica Johna Constantine'a postanawia pójść w ślady wuja i zgłębiać tajniki magii. John nie zamierza biernie czekać na rozwój wydarzeń. Tak rozpoczyna się seria przygód zebranych w tym tomie Hellblazera. Bohater będzie musiał stawić czoło szalonym nazistom, doświadczyć zdrady bliskich i... przeżyć jakoś własne czterdzieste urodziny.Najgorsze jednak zdarzy się na końcu - John dowie się, jak głębokie może być osobiste piekło Hellblazera.Garth Ennis i Steve Dillon - twórcy wielkiego przeboju - Kaznodziei - nadali nowe oblicze serii Hellblazer. Ostre dialogi i sceny przemocy, charakterystyczne dla Ennisa, w połączeniu z pełną brutalnej siły grafiką Dillona zapewniają emocjonującą lekturę.

Tytuł serii: Hellblazer Tytuł komiksu: Strach i wstręt Numer tomu: 2
Scenariusz: Garth Ennis Rysunki: Steve Dillon Przekład: Paulina Braiter
Oprawa: Miękka Liczba stron: 160 Format: 170 x 260 mm
Sugerowana cena detaliczna: 49,00 zł ISBN: 978-83-237-2468-1 Data ukazania się: listopad 2008 Tematyka: Horror

HELLBLAZER Niebezpieczne nawyki

Współczesna opowieść, łącząca elementy czarnego kryminału z horrorem i fantasy, napisana przez twórcę Kaznodziei - Gartha Ennisa, a narysowana przez kilku znanych amerykańskich grafików.To historia o Johnie Constantinie - bardzo niebezpiecznym człowieku: groźnym zarówno dla demonów, które zwalcza, jak i dla samego siebie... John jest postacią znaną ze znakomitej serii Sandman Neila Gaimana oraz z Sagi o Potworze z Bagien.To pijak, nałogowy palacz, mężczyzna zaniedbany, który nie jest w stanie na dłużej związać się z żadną kobietą. Ale to jeden z niewielu ludzi, którzy wiedzą, jak unicestwiać potwory. Tyle tylko, że sam John ma problem. Po wielu latach palenia papierosów dowiaduje się, że ma raka płuc. Nieuleczalnego. A skoro nie mogą mu pomóc lekarze, postanawia zwrócić się do innych mocy, które być może będą w stanie przedłużyć mu życie. Sprawa wcale nie jest taka prosta...Przedstawiamy komiks, który stał się inspiracją do stworzenia hitowego filmu pt.: Constantine.Tytuł serii: Hellblazer Tytuł komiksu: Niebezpieczne nawyki Numer tomu: 1
Scenariusz: Garth Ennis Rysunki: William Simpson Przekład: Paulina Braiter
Oprawa: Miękka Liczba stron: 160 Format: 170 x 260 mm
Sugerowana cena detaliczna: 49,00 zł ISBN: 978-83-237-2450-6 Data ukazania się: czerwiec 2008
Tematyka: Horror

hellblazerp1.jpg (170681 bytes)

hellblazerp2.jpg (184383 bytes)

hellblazerp3.jpg (281262 bytes)

hellblazerp4.jpg (267148 bytes)