KOSTNICA TV FILMY I FILMIKIGALERIANOWOŚCI KSIAŻKOWEFRAGMENTYKINO - ZAPOWIEDZI, PREMIERY          nasz serwis EOPINIER.PL

patronaty.jpg (2614 bytes)
FILMLITERATURATEORIAGRYFORUMLINKI
RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ
ANIOŁ STRÓŻ - Robert Muchamore

Agent służb specjalny to nie tylko rosły mężczyzna z dwudziestoletnim stażem, ale również pospolicie wyglądający dzieciak, stojący koło budki z lodami. Sądzicie, że to dziwne? Właśnie takich kadetów poszukuje CHERUB – supertajna komórka brytyjskiego wywiadu. Jej członkowie to młodzież w wieku od dziesięciu do siedemnastu lat, która nie boi się wyzwań i ukończy specjalne studniowe szkolenie.

Jednym agentów CHERUBa jest Ryan Brasker. To on w trakcie powierzonego mu zadania, zaprzyjaźnił się z Ethanem Aramow, a nawet dwukrotnie uratował mu życie. Niestety po miesiącach rozłąki chłopak znowu wpada w tarapaty. Rodzina Aramowów rządzi imperium przestępczym specjalizującym się w przemycie broni oraz handlem żywym towarem. Ryan musi zniszczyć tę organizację, ale tak żeby przyjacielowi nie stała się krzywda. Czy nadany mu przydomek „anioła stróża” okaże się być w tym przypadku proroczym? Co będzie dla niego ważniejsze: dobro kolegi czy posłuszność wobec organizacji?

Seria Roberta Muchamore liczy sobie już czternaście części, ale po lekturze śmiało mogę powiedzieć, że brak znajomości wcześniejszych tomów w niczym nie przeszkadza. Nawet moja początkowa nieufność, co do pomysłu z małoletnimi agentami została utemperowana, i z książką naprawdę dobrze się bawiłam. Obawiałam się bajki rodem z Disney’a, a dostałam mieszankę przygody z akcją na całkiem rozsądnym poziomie. Mamy tu sceny walki, tortury, jest napięcie i misja zakrojona na międzynarodową skalę.

Anioł stróż to uniwersalna historia o przyjaźni, którą młodsi odbiorcy przeczytają na jednym oddechu, a starsi będą nią mile zaskoczeni. Jednym słowem – książka dla całej rodziny.

Varia

 

Robert Muchamore „Anioł Stróż”

Ilość stron: 320

Wyd. Egmont

Ocena: 4/6

Premiera: 17.04.2013