TWITTER BLOGGER  SKULLATOR       PLIKI COOKIES  KANAŁ YOU TUBE    KOSTNICA FACEBOOK

nasz serwis EOPINIER.PL

RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ

ahs0001.jpg (36558 bytes)

 

kubek inspirowany nowym sezonem AHS

PODSTAWOWA OBSADA

ahsp50001.jpg (49958 bytes)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapowiedź szóstego sezonu serialu American Horror Story, premiera pierwszego odcinka zaplanowano na 14 września 2016.

 

07.08.2015 Premiera najnowszego sezonu American Horror Story HOTEL zaplanowana jest na 7 października.

08.03.2015 Wysoka popularność American Horror Story: Freak Show przyczyniła się do decyzji o powstaniu 5 sezonu serialu AHS HOTEL. Emisja 5 sezonu przewidziana jest na październik 2015 r. i jak poprzednie części składać sie będzie z 13 odcinków. Jednocześnie z zamówieniem AHS wystartowały prace nad American Crime Story - serial ma pojawić sie na antenie latem. Z pierwszych wiadomości na temat AHS s5 wiadomo, że akcja będzie dziać sie współcześnie a jedną z głównych ról zagra Lady Gaga.

       

13.10 Po premierze American Horror Story: Freak Show stacja FX zapowiedziała powstanie piątego sezonu serialu. GALERIA zdjęć

American Horror Story: Freak Show 09.10.2014

"American Horror Story: Freak Show" swoją opowieść rozpoczyna w cichej, sennej wiosce Jupiter w stanie Floryda. Jest rok 1952. Niemiecka emigrantka i była gwiazda kabaretu Elsa Mars (Jessica Lange "Błękit nieba") prowadzi jeden z ostatnich gabinetów osobliwości w kraju. Gdy popularność jej widowiska zaczyna drastycznie spadać kobieta postanawia odnaleźć i zrekrutować bliźniaczki syjamskie Bette oraz Dot (Sarah Paulson "Zniewolony. 12 Years a Slave") – dwie różne osobowości dzielące to samo ciało.

Wśród unikatowej trupy Elsy oglądać można m.in. Jimmy’ego (Evan Peters "Amerykańska zbrodnia") chłopca o dziwacznych dłoniach oraz jego brodatą matkę Ethel (Kathy Bates "Misery"), upadłą gwiazdę cyrkową, która przechodząc załamanie nerwowe po urodzeniu syna, od dna odbiła się wyłącznie dzięki pomocy Mars. Ale życie przewidziało dla Ethel znacznie więcej dramatów, bowiem do miasta powraca ukrywający się przed wymiarem sprawiedliwości jej były mąż i ojciec Jimmy’ego, mężczyzna o niezwykłej sile – Dell Toledo (Michael Chiklis "Fantastyczna czwórka"). "American Horror Story: Freak Show" pełne jest dziwacznych postaci, ale jedna z nich jest wyjątkowo przerażająca. Klaun morderca, w którego wciela się John Caroll Lynch ("Zawód: Amerykanin") na pewno spędzi sen z powiek wielu fanom serialu.

ZNAMY PSYCHOPATĘ z AHS

W poprzednich sezonach American Horror Story, występował główny czarny charakter, szaleniec. Byli to Człowiek guma ( the Rubber Man), Krwawa twarz (Bloody Face) i Człowiek z toporem (Axe Man). Wiemy już, że American Horror Story: Freak Show też dostanie swojego mordercę a będzie nim Morderczy klown (Killer Clown).

GALERIA American Horror Story: Freak Show

24.03 NOWY SEZON AMERICAN HORROR STORY

Znamy już nazwę czwartego sezonu American Horror Story. Na swoim Twitterze producent serialu Ryan Murphy napisał, że kolejny podtytuł to Freak Show. Kolejny raz potwierdzono, ze będzie to ostatni sezon, w którym zagra Jessica Lange. Premiera zapowiadana jest na październik a sezon, tak jak poprzednio będzie składał się z trzynastu odcinków.

06.XI Stacja FX oficjalnie zapowiedziała produkcję 4 sezonu American Horror Story – będzie to ostatni sezon, w którym zobaczymy Jessicę Lang.

05.08.2013 W trzecim sezonie AHS pot. American Horror Story: Coven w roli głównej zobaczymy Jessice Lange, która tym razem wcieli się w czarownicę Fionę. Kathy Bates znana z ekranizacji Misery wciela się w rolę Madame LaLurie urodzoną w Luizjanie socjopatkę i seryjną morderczyni.  W Coven  zobaczymy także Emmę Roberts córkę Erica. Potwierdzony jest także występ aktorów z poprzednich sezonów: Taissa Farmiga, Frances Conroy, Lily Rabe, Evan Peters, Denis O’Hare, Alexandra Breckenridge, i Jamie Brewer.

AMERICAN HORROR STORY COVEN

Potwierdzono oficjalnie tytuł trzeciego sezonu AMERICAN HORROR STORY: COVEN - wcześniejsze informacje mówiły o podtytule SALEM. Większość zdjęć trzeciego sezonu zostanie nakreconych w Nowym Orleanie.

AMERICAN HORROR STORY SALEM

AMERICAN HORROR STORY SALEM - trzeci sezon już jesienią 2013 - a będzie o czarownicach i wiedźmach :)

Twórcy ujawnili też, że jedna z głównych ról zagra Kathy Bates, a grana przez nią postać bedzie przyjaciółką bohaterki kreowanej przez Jessicę Lang. Premiera trzeciego sezonu zaplanowana jest na październik a sezon ma składać sie z 13 odcinków.

AMERICAN HORROR STORY ASYLUM

Drugi sezon AHS Asylum już w październiku, w sieci ukazały się plakaty promocyjne oraz pierwsze filmowe zapowiedzi - sprawdzcie sami. Asylum będzie miał miejsce w szpitalu psychiatrycznym.  W drugim sezonie wystąpi Jessica Lange oraz Adam Levine, wokalista grupy Maroon 5.

PLAKATY FILMY

AHS

AMERICAN HORROR STORY I

UWAGA SPOILERY

Akcja skupia się na rodzinie Harmonów (Britton, McDermott i ich nastoletnia córka, grana przez Taissę Farmigę), którzy kupują duży, stary dom w Los Angeles. Mówi się, że posiadłość była miejscem mordu. Rodzina ma problemy - Ben jest psychiatrą, który zdradził żonę z jedną ze swoich studentek. Wciąż pracują nad zaufaniem. Niedawno Vivien poroniła, co także jest kluczowe w jej wewnętrznych problemach.

Rozpoczęcie emisji: 6.10.2011 r.   Gatunek: Dramat/Horror/Thriller   Stacja telewizyjna: FX Czas trwania: 60 minut

Główni aktorzy:
Dylan McDermott - jako doktor Benjamin "Ben" Harmon, Connie Britton - jako Vivien Harmon, Taissa Farmiga - jako Violet Harmon, Evan Peters - jako Tate Langdon, Denis O'Hare - jako Larry Harvey, Jessica Lange - jako Constance Langdon Twórcy: Brad Falchuk, Ryan Murphy

15.01.2012 ZŁOTY GLOB DLA AHS

Serial American Horror Story zdobył Złoty Glob a dokładniej Jessica Lange(Constance) za rolę najlepszej aktorki drugoplanowej w kategorii serialu, miniserialu lub filmie telewizyjnym.

AHS W NOWYM DOMU

Na konferencji prasowej po zakończeniu pierwszego sezonu, twórca AHS Ryan Murphy zonajmił, że sezon drugi serii to nowy nawiedzony dom i nowe postaci. Niektórzy aktorzy maja pojawić sie ponoć w innych rolach. Już w lutym mamy poznać obsadę i więcej szczegółów na temat scenariusza kolejnego sezonu.

FINAŁ i SEZON 2

Finał pierwszego sezonu American Horror Story został zaplanowany na 90 minut emisji razem z reklamami - pierwotnie ten odcinek miał trwać dwie godziny. Mimo to fani, których ciagle przybywa mogą czuć sie pocieszeni gdyż rozpoczynaja sie prace nad drugą serią. Zakończyła się pierwsza seria AHS - wiemy już wiele: rodzinka Harmon'ów nie zyje i wszyscy są duchami w morderczym domu, Vivien rodzi bliźniaki, z ktorych jeden umiera i zostaje duchem a drugiego przygarnia Constance. Dziecko przygarniete przez Constance jest jej wnukiem gdyż ojcem jest Tate syn C.

 

Sezon 1 2011-10-06

1 Pilot
2 Home Invasion
 3 Murder House
4 Halloween (1)
5 Halloween (2)
 6 Piggy Piggy

7 Open House
8 Rubber Man
9 Spooky Little Girl
10 Smoldering Children
11 Birth
 12 Afterbirth

Sezon 2 2012-10-18

11. Spilt Milk
10. The Name Game
9. The Coat Hanger
8. Unholy Night
7. Dark Cousin
6. The Origins of Monstrosity
5. I Am Anne Frank: Part 2
4. I Am Anne Frank: Part 1
3. Nor'easter
2. Tricks and Treats
1. Welcome to Briarcliff

Sezon 3 2013-10-10

1 Bitchcraft
2 Boy Parts
3 Replacements, The
4 Episode 4
5 Episode 5
6 The Axeman Cometh
7 The Dead
8 The Sacred Taking
9 Head
10 The Magical Delights of Stevie Nicks
11 Protect the Coven
12 Go to Hell
13 The Seven Wonders

Sezon 4 2014-10-09

1. Monsters Among Us
2. Massacres and Matiness
3. Edward Mondrake - Part 1
4. Edward Mondrake - Part 2
5. Pink Cupcakes
6. Bullseye
7. Test of Strength
8. Blood Bath
9. Tupperware Party Massacre
10. Orphans
11. Magical Thinking
12. Show Stoppers
13. Curtain Call

Sezon 5

1. Checking In
2. Chutes and Ladders
3. Mommy
4. Devil's Night
5. Room Service
6. Room 33
7. Flicker
8. The Ten Commandments Killer
9. She Wants Revenge
10. She Gets Revenge
11. Battle Royale
12. Be Our Guest

Sezon 6

ahsp60001.jpg (44486 bytes)