KOSTNICA TV FILMY I FILMIKIGALERIANOWOŚCI KSIAŻKOWEFRAGMENTYKINO - ZAPOWIEDZI, PREMIERY          nasz serwis EOPINIER.PL

patronaty.jpg (2614 bytes)
FILMLITERATURATEORIAGRYFORUMLINKI
RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ

WSZYSTKO MA SWOJĄ CENĘ - Lotte & Soren Hammer

Na skutej lodem Grenlandii, grupa polityków otoczona dziennikarzami z całego świata, rozważa następstwa efektu cieplarnianego. Ich wizyta bez wątpienia ma w sobie więcej marketingu niż troski o środowisko, jednak mimo to, nie są w stanie wszystkiego przewidzieć. W trakcie lotu helikopterem natrafiają na makabryczne znalezisko, które na zawsze zmienia znaczenie tej eskapady.

Na miejsce przybywa inspektor Konrad Simonsen. Pochylając się nad ciałem atrakcyjnej kobiety odkrywa, że ułożenie zwłok i wygląd zmarłej do złudzenia przypominają inną sprawę sprzed lat. Wówczas winnego zbrodni osadzono w więzieniu, ale czy aby na pewno? Co jeśli policja popełniła błąd, a morderca wciąż jest na wolności?

Powieść Hammerów to opasłe tomiszcze, które w pełni zasłużyło na miano „wciągającej lektury na długie wieczory”. Tutejszy morderca jest bardzo wybredny. Podąża za konkretnym wzorem, przy którym nawet najmniejsze odstępstwo eliminuje ofiarę. I mogłoby się wydawać, że taki sposób działania ułatwi policji robotę, jednak nic bardziej mylnego. Chociaż tożsamość przestępcy jest teoretycznie znana, to udowodnienie mu winy staje się szalenie trudne.

Wszystko ma swoją cenę to ten rodzaju kryminału, który przekonuje mnie do siebie najszybciej. Bez przydługich opisów, czy męczących szczegółów, wykłada kawę na ławę nadając wszystkiemu żwawe tempo. Jest akcja, rys społeczny i oni – zespół dochodzeniowy. Osobliwa zbieranina ludzi, w której nikt nie jest doskonały (choć Hrabianka pretenduje do tego tytułu), a jednak razem potrafią zdziałać cuda.

Po wyjątkowo nieudanym, pierwszym spotkaniu z serią „Ze strachem” w końcu mogę stwierdzić, że „to jest to”. Znakomicie bawiłam się z inspektorem Simonsenen i wciąż liczę na więcej.


Ocena: 4,5/6

VARIA
 

 

Lotte i Soren Hammer „Wszystko ma swoją cenę”
Ilość stron: 504
Wyd. Czarne