TWITTER BLOGGER  SKULLATOR       PLIKI COOKIES  KANAŁ YOU TUBE    KOSTNICA FACEBOOK

nasz serwis EOPINIER.PL

  RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ

 

07.04

Kanał HISTORY wemitowała własnie 7 odcinek 4 sezonu serialu Wikingowie. Sezon składa się z 20 odcinków, ale stacja wyemituje 10 a kolejne 10 latem. Wiadomo też, ze powstanie 5 sezon, którego premierę zaplanowano na 2017 r. Zdjęcia rozpoczną sie latem a do obsady dołączy Jonathan Rhys Meyers (Dynastia Tudorów).

 

 

Wikingowie 2013


W serialu nie brakuje krwawych scen walki, stanowi on także opowieść o codziennym życiu rodzinnym ówczesnych Skandynawów. Serial został oparty na legendzie o Ragnarze Lodbroku, ciekawym świata wikingu, który stara się przełamywać wszelkie bariery, odkrywać i podbijać nowe ziemie. Ragnar – młody rolnik i głowa rodziny – jest głęboko sfrustrowany zachowawczą polityką swojego wodza, Jarla Haraldsona, który każdego lata wysyła wikińskich najeźdźców na wschód, do krain zamieszkałych przez biednych Bałtów i Słowian. Jarl nie chce zaryzykować nowego kierunku wyprawy.

Vikings jest kanadyjsko-irlandzkim dramatem historycznym, napisanym i stworzonym przez Michaela Hirsta dla kanału telewizyjnego History w Kanadzie. Miał premierę w dniu 3 marca 2013 roku, zaś w Polsce - 21 października 2013

Wikipedia


Pierwszy odcinek: 3 marca 2013


Piosenka przewodnia: If I Had a Heart


Język: Język angielski


Twórca programu: Michael Hirst

Sezon 1 (2013)

1 Rites of Passage
2 Wrath of the Northmen
3 Dispossessed
4 Trial
5 Raid
6 Burial of the Dead
7 A King's Ransom
8 Sacrifice
9 All Change

Sezon 2 (2014)
5 kwietnia stacja History przedłużyła serial o drugi sezon, który będzie się składał z 10 odcinków i jego emisja jest planowana na 6 marca 2014 rok

Serial "Wikingowie" przypatruje się ambitnym planom Ragnara, chcącego odkrywać cywilizacje za wielkim morzem na zachodzie, i nieuchronnym konfliktom przydarzającym mu się po drodze. Z pomocą swojego przyjaciela błazna Flokiego (Gustaf Skarsgård – Niepokonani, Zło) budują nową generację łodzi – szybszych, kunsztownie wykonanych i bardziej opływowych niż cokolwiek, co do tej pory pływało po morzach.

W drugim sezonie „Wikingów" trwa walka o władzę. Przyjrzymy się jak Ragnar Lodbrok (Travis Fimmel) wykorzystuje swoją nowo zdobytą pozycję jarla, by plądrować, grabić i odkrywać nowe królestwa wraz z grupą swoich nieustraszonych wojowników. Dzięki sojuszowi z królem Horikiem (Donal Logue), Ragnar posiada władzę większą niż kiedykolwiek. Okupiona jest ona jednak wielkim kosztem -- zdradą podstępnego brata, Rollo, kłopotami w małżeństwie z Lagerthą (Katheryn Winnick) i pogardą jego ukochanego syna, Björna. Przyjaciele stają się wrogami i tworzą się nieprawdopodobne sojusze. Bohaterowie spiskują, wyrównują rachunki, przelewają krew, a wszystko to pod czujnym okiem bogów.

Sezon 3 (2015)