TWITTER BLOGGER  SKULLATOR       PLIKI COOKIES  KANAŁ YOU TUBE    KOSTNICA FACEBOOK  NAWIEDZONA MAPA

nasz serwis EOPINIER.PL

RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ

WATAHA  2014

Bieszczady to miejsce magiczne, wciąż jeszcze dzikie, nie do końca odkryte. To zapierające dech w piersiach widoki, mgła unosząca się nad połoninami, małe wioski, cerkwie zatopione w krajobrazie. To także ludzie, którzy żyją tu od pokoleń, ale również ci, którzy dotarli tu w poszukiwaniu spokoju i harmonii. Właśnie tutaj toczy się akcja nowego serialu HBO Wataha. Większość zdjęć do serialu została zrealizowana właśnie w Bieszczadach.

Serial Wataha rozpoczyna się od zamachu bombowego, w którym giną oficerowie jednej z jednostek straży granicznej w Bieszczadach. Tylko jednemu z nich uda się przeżyć. Kapitan SG Wiktor Rebrow (Leszek Lichota) w wyniku zamachu traci nie tylko swoich przyjaciół, ale przede wszystkim ukochaną Ewę. Zagubiony, próbuje dociec, co się wydarzyło i kto za tym wszystkim stoi. Oficjalne śledztwo prowadzi prokuratura. Poznaniem prawdy są zainteresowani również jego przełożeni.


Sześcioodcinkowy serial HBO Wataha wyreżyserowali Michał Gazda i Kasia Adamik. W produkcji występują Leszek Lichota, Bartłomiej Topa, Magdalena Popławska, Aleksandra Popławska, Andrzej Zieliński, Marian Dziędziel, Julia Pogrebińska, Dagmara Bąk i Maciej Mikołajczyk. Za zdjęcia odpowiada Tomasz Augustynek, za muzykę Łukasz Targosz. W serialu wykorzystano również utwory bieszczadzkiego zespołu „Tołhaje”. Producentem wykonawczym jest ATM Grupa – Artur Kowalewski. Producentem serialu ze strony HBO Polska jest Izabela Łopuch. Producent nadzorujący HBO Europe – Antony Root.

REBROW - LESZEK LICHOTA
OFICER BIESZCZADZKIEGO OKRĘGU STRAŻY GRANICZNEJ W STOPNIU KAPITANA. W WYNIKU ZAMACHU TRACI NIE TYLKO SWOICH PRZYJACIÓŁ, ALE PRZEDE WSZYSTKIM UKOCHANĄ EWĘ. ZAGUBIONY, PRÓBUJE DOCIEC, CO SIĘ WYDARZYŁO I KTO ZA TYM WSZYSTKIM STOI.

DOBOSZ - ALEKSANDRA POPŁAWSKA
PROKURATOR PRZENIESIONA Z WYDZIAŁU ŚLEDCZEGO PROKURATURY OKRĘGOWEJ W KROŚNIE DO PROKURATURY REJONOWEJ W LESKU. PROWADZI ŚLEDZTWO W SPRAWIE ZAMACHU NA PLACÓWKĘ STRAŻY GRANICZNEJ. DOBOSZ NIE WIERZY W PROSTE ROZWIĄZANIA.

GRZYWA - BARTŁOMIEJ TOPA
OFICER BIESZCZADZKIEGO OKRĘGU STRAŻY GRANICZNEJ W STOPNIU KAPITANA. NAJBLIŻSZY PRZYJACIEL GŁÓWNEGO BOHATERA – REBROWA. PO ZAMACHU WRACA W BIESZCZADY I ZOSTAJE NOWYM DOWÓDCĄ WATAHY. GRZYWA SKRYWA WIELE TAJEMNIC, KTÓRE GO PRZYTŁACZAJĄ.

NATALIA - MAGDALENA POPŁAWSKA
OFICER BIESZCZADZKIEGO OKRĘGU STRAŻY GRANICZNEJ W STOPNIU STARSZEGO CHORĄŻEGO SZTABOWEGO. NATALIA PRZYJEŻDŻA W BIESZCZADY Z MAJOREM MARKOWSKIM. MA BYĆ NOWĄ KANDYDATKĄ DO PRACY „POD PRZYKRYCIEM”. NA MIEJSCU KONFRONTUJE WYOBRAŻENIA Z RZECZYWISTOŚCIĄ.

MARKOWSKI - ANDRZEJ ZIELIŃSKI
OFICER BIESZCZADZKIEGO OKRĘGU STRAŻY GRANICZNEJ W STOPNIU MAJORA. PRZYJEŻDŻA W BIESZCZADY, ABY UPORZĄDKOWAĆ SPRAWY PO ZAMACHU. MA STWORZYĆ NOWĄ WATAHĘ. STAJE W OBRONIE SWOICH LUDZI, GDY PROKURATURA PROWADZĄCA ŚLEDZTWO CORAZ BARDZIEJ NACISKA NA JEGO PODWŁADNYCH.

AGA - DAGMARA BĄK
OFICER BIESZCZADZKIEGO OKRĘGU STRAŻY GRANICZNEJ W STOPNIU MŁODSZEGO CHORĄŻEGO. AGA JEST ŚWIEŻO PO STUDIACH I WSTĘPNYM SZKOLENIU. MUSI WALCZYĆ Z WIZERUNKIEM PANIENKI Z POLAKIEROWANYMI PAZNOKCIAMI. JEJ CZARNO-BIAŁA WIZJA ŚWIATA SZYBKO ZACZYNA TONĄĆ W ODCIENIACH SZAROŚCI.

RAMBO - MACIEJ MIKOŁAJCZYK
PODOFICER BIESZCZADZKIEGO OKRĘGU STRAŻY GRANICZNEJ W STOPNIU PLUTONOWEGO. RAMBO JAKO AMBITNY I OTWARTY NA NOWE WYZWANIA. MŁODY FUNKCJONARIUSZ CHCE ZA WSZELKĄ CENĘ DOŁĄCZYĆ DO BARDZIEJ DOŚWIADCZONEJ EKIPY.

 

Twórca:
Michał Gazda, Marek Lechki

Producent:
HBO
 

2014

 

 

MENU

INDEKSY SOCIAL MEDIA NOWOŚCI LINKI
LITERATURA INDEKS KSIĄŻEK FACEBOOK KONKURSY DRUKARNIA
FILM INDEKS FILMÓW TWITTER KINO ZAPOWIEDZI PREMIERY WSZYSTKO DO BIURA
KOMIKS INDEKS KOMIKSÓW BLOG KOSTNICA PROSTO Z PIECA PUKASPER.PL
GRY INDEKS GIER YOU TUBE KOSTNICA NOWOŚCI KSIĄŻKOWE EOPINIER.PL
SERIALE INDEKS FIGUREK SKULLATOR NAPISZ DO NAS  
OPOWIADANIA INDEKS GALERII      
DVD i BLU RAY INDEKS OPOWIADAŃ KRWAWNIK    
PUBLICYSTYKA

INDEKS KOSTNICA TVd

WSPÓŁPRACA    
TEORIA INDEKS SERIALI REDAKCJA    
HOBBY INDEKS FRAGMENTÓW LINKI    
GALERIA INDEKS CYTATÓW ZŁOTY KOŚCIEJ    
AUDIOBOOKI