KOSTNICA TV FILMY I FILMIKIGALERIANOWOŚCI KSIAŻKOWEFRAGMENTYKINO - ZAPOWIEDZI, PREMIERY          nasz serwis EOPINIER.PL

patronaty.jpg (2614 bytes)
FILMLITERATURATEORIAGRYFORUMLINKI
RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ
UWIĘZIONA - Kelley Armstrong

Kontynuacja bestsellerowej "Ugryzionej"

Elena Michaels jest kobietą poszukiwaną. Nie zrobiła nic złego. A przynajmniej w ostatnim czasie. Ale dziesięć lat temu jej kochanek przemienił ją w wilkołaka, a konkretnie w jedynego wilkołaka płci żeńskiej na świecie.

Teraz, gdy w końcu pogodziła się ze swoim losem, o jej istnieniu dowiaduje się grupa naukowców. Ścigana jak dzikie zwierzę, Elena wpada w zastawioną na nią pułapkę. Jednak ludzie, którzy ją porwali, nie wzięli pod uwagę przybranej rodziny Eleny, Watahy, która nie zawaha się przed niczym, aby ją odzyskać. Nie podejrzewają również, jak pomysłowa i bezwzględna jest sama Elena, a to błąd, który może kosztować ich życie…

„Hipnotyzujący, zmysłowy thriller, którego bohaterka, Elena Michaels, zarazem bezczelna i sympatyczna, wyraźnie pokazuje, iż współczesna kobieta potrafi się nieźle odgryźć”.

Karin Slaughter, autorka "Zaślepienia"


FRAGMENT KSIĄŻKI:


Fascynująca historia. I absolutnie prawdziwa. Jeremy był odpowiedzialny za sprawdzenie doniesień w prasie o przypadkach ataków i innych przejawach potencjalnej działalności wilkołaków. W „Arizona Republic” natknął się na artykuł opisujący drugą zbrodnię. Pierwsza nie trafiła na łamy gazet – martwy bezdomny to żadna pożywka dla prasy. Postanowiłam to zbadać, przybyłam na miejsce za późno, by ocalić trzecią ofiarę, ale na tyle szybko, że czwartej już nie będzie. Kundel odpowiedzialny za te zbrodnie znalazł wieczny spoczynek w piaszczystym dole głębokim na sześć stóp. Wataha nie była pobłażliwa dla zabójców ludzi. (…) Nie przejmowaliśmy się policyjnym dochodzeniem. Z mego doświadczenia wynikało, że śledczy są na tyle bystrzy, by wiedzieć, że wilkołaki nie istnieją…


Kelley Armstrong (ur. w 1968 r.) pisarka kanadyjska zaliczana do grona najoryginalniejszych współczesnych twórców powieści z gatunku thrillera nadnaturalnego i kryminału; zanim poświęciła się pisaniu, ukończyła studia psychologiczne i informatyczne. Autorka dwudziestu powieści, w tym m.in. "Ugryzionej", "Uwięzionej", trylogii Najmroczniejsze moce ("Przebudzenie", "Wezwanie", "Odwet") czy kryminały "Na emeryturze". Z trójką dzieci i mężem mieszka na wsi w prowincji Ontario.

 

 

RECENZJA KOSTNICA:

         Wszyscy Ci, którzy w przeciwieństwie do mnie nie zwlekali do ostatniej chwili z „Ugryzioną” wydawnictwa Zysk i S-ka i byli na bieżąco musieli uzbroić się w cierpliwość w oczekiwaniu na kontynuację. Pomiędzy pierwszą a drugą częścią przygód Eleny i jej Watahy bowiem jest aż prawie roczna przerwa. Z jednej strony przetrzymanie jakie sama sobie z własnej woli zafundowałam oszczędziło mi tych niedogodności to jednak z drugiej obawiam się, że teraz będąc na świeżo z obiema odsłonami i oczekując na trzecią niecierpliwość uderzy we mnie ze zdwojoną siłą.

         O ile „Ugryziona” przedstawiła zbuntowaną naturę Eleny i ukazała nam historię jej przeszłości stopniowo objaśniając i wprowadzając odbiorcę do jej wilczego światka, to o tyle „Uwięziona” skupiła się na kobiecie, choć nadal nieokiełznanej i z bojowym nastawieniem to jednak pogodzonej ze swoją naturę. Miła odmiana po rozterkach z jakimi mogłoby się wydawać musiała się od zawsze borykać, ale niestety ukojenie nie trwało długo. Jej odmienność zaintrygowała grupę szalonych i bogatych naukowców polujących na takich jak ona. Jako jeden z wielu obiektów ich badań, z czarownicami, szamanami, demonami, wampirami i innymi niezidentyfikowanymi istotami nadprzyrodzonymi, została pojmana i odizolowana od tego co w końcu przyznała się przez samą sobą było jej kotwicą, zapewniało jej poczucie bezpieczeństwa, wsparcia i miłości. Czy wobec kryzysowej sytuacji zachowa rozsądek, odwagę i spryt, aby się uwolnić z rąk oprawców? Zdradzę tylko tyle, że akcja goni akcję i z pewnością porwie Was wir wydarzeń, ale jak potoczą się jej dalsze losy i czy wyjdzie z tego cało musicie się przekonać sami.

         Historia owiana tajemnicą wzbudza emocje i stawia kolejne wyzwania nie tylko przed głównymi bohaterami, ale z pewnością zadowoli również niejednego czytelnika. A biorąc pod uwagę objętość lektury zapewni rozrywkę na dłuższą chwilę. Mam nadzieję, że na kolejną część nie przyjdzie nam czekać zbyt długo.

 

MoNiuRka

z dn. 13/03/2012

 

Tytuł: Uwięziona

Autor: Armstrong Kelley

Wydawca: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Data premiery: 2012-02-07

Ilość stron: 596

 

Recenzja części I - „Ugryziona”.