KOSTNICA TV FILMY I FILMIKIGALERIANOWOŚCI KSIAŻKOWEFRAGMENTYKINO - ZAPOWIEDZI, PREMIERY          nasz serwis EOPINIER.PL

patronaty.jpg (2614 bytes)
FILMLITERATURATEORIAGRYFORUMLINKI
RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ
Jessica Rowley Pell Bird / J.R. Ward

Jessica jest pisarką, amerykańską pisarką, urodzoną w 1969 roku w Massachusetts. Niektórzy mogą ją znać pod jej panieńskim nazwiskiem – Jessica Bird, pod tą nazwą kryje się pisarka romansów współczesnych, natomiast J.R. Ward, to pseudonim pod którym pisze romanse paranormalne. Już w dzieciństwie, przelewała swoje myśli do pamiętnika oraz wymyślała krótkie historyjki. Zanim poszła do college’u, napisała swój pierwszy romans. Po tym regularnie pisała inne książki ale zostawiała je tylko dla siebie. Oczywiście edukowała się dalej i tak została specjalistką Historii i Historii Sztuki. Ukończyła także studia prawnicze i pracowała w administracji służby zdrowia przez wiele lat. W 2001 roku, świeżo poślubiony mąż zachęcił ją by porozsyłała rękopisy swoich książek po wydawnictwach, i tak rok później znalazła agenta i ukazała się jej pierwsza powieść Leaping Hearts. Kilka lat później Jessicę zafascynował świat wampirów i dzięki temu powstała seria Bractwo Czarnego Sztyletu, opowiadająca o miłości paranormalnej. Romanse te zaczęła (jak już wspomniałam) wydawać, pod pseudonimem J.R. Ward.

W swojej serii paranormalnych książek, lubi ona wracać do tematyki zawartej w poprzednich powieściach. Jak sama twierdzi proces tworzenia serii to spotkanie z przyjaciółmi za pośrednictwem innych przyjaciół. Jej bohaterowie to samce alfa – mężczyźni dominujący, twardzi i aroganccy a kobiety to inteligentne i silne zdobywczynie. Została już raz nagrodzona przez Romance Writers of America nagrodą RITA za najlepszy współczesny romans, miała też sześć nominacji do Romantic Times Reviewer’s Choice Awards, raz wygrała powieścią Lover Awekened.

Fuzja