TWITTER BLOGGER  SKULLATOR       PLIKI COOKIES  KANAŁ YOU TUBE    KOSTNICA FACEBOOK
nasz serwis EOPINIER.PL
WITAJ W SERWISIE KOSTNICA

KSIĄŻKIKOMIKSYFILMYGRY

RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ

FOTKI - zapowiedź 7 sezonu

SOOKIE STACKHOUSE - Anna Paquin

Osierocona w dzieciństwie Sookie posiada umiejętność słyszenia myśli innych ludzi. Dla wychowywanej przez babcię dziewczyny, telepatyczny dar jest prawdziwym przekleństwem. Słyszy myśli wszystkich mieszkańców miasteczka i czuje się przy tym jeszcze bardziej samotna. Dar ten odstrasza zarówno kobiety, jak i mężczyzn od Sookie, a w niej samej mroczne myśli obcych ludzi budzą niechęć. Wszystko to sprawia, że dziewczyna jest traktowana jak odmieniec. Na szczęście, obdarzona seksapilem i niewyparzonym językiem Sookie umie radzić sobie nawet w najtrudniejszych sytuacjach.

BILL COMPTON - Stephen Moyer

Spędziwszy 173 lata na ziemi jako wampir, Bill był świadkiem licznych okrucieństw i aktów przemocy, zarówno wśród wampirów, jak i ludzi. Pozbawiony złudzeń Bill wraca do rodzinnego miasta Bon Temps w nadziei, że odnajdzie tam w sobie resztki człowieczeństwa. Nie wie, że jego próby ponownego zintegrowania się ze społeczeństwem sprawią, że uwikła się w romans. I to romans z kobietą na tyle dziwną, że gotową zaakceptować go takim, jaki jest.

SAM MARLOTTE - Sam Trammell

Sam jest właścicielem knajpy w Bon Temps. Prywatnie trzyma się z daleka od osobistych problemów swoich klientów i pracowników. Niemniej jednak instynkt opiekuńczy, jaki budzi w nim Sookie Stackhouse, sprawia, że niejednokrotnie trafia w sam środek dziwnych wydarzeń, które rozgrywają się w jego otoczeniu.

TARA THORNTON - Rutina Wesley

Trudny charakter Tary sprawia, że nie ma ona wielu przyjaciół. Jej najbliższą przyjaciółką jest Sookie. Dziewczyna nie ma lekkiego życia. Musi zajmować się matką, która jest nałogową alkoholiczką. Tara za wszelką cenę stara się chronić swoich najbliższych. Pod maską twardej kobiety kryje się jednak ciepła, a zarazem zagubiona osoba.

JASON STACKHOUSE - Rayan Kwanten

W ciągu dnia Jason buduje drogi, natomiast wieczorem zajmuje się zabawą i kolekcjonowaniem kobiecych serc. W tym małym miasteczku plotki na temat jego wybryków rozchodzą się z prędkością światła, a pracująca w knajpie Merlotte's Sookie słyszy je wszystkie.

ERIC NORTHMAN - Aleksander Skarsgard

Stary i wpływowy wampir Eric wyróżnia się wysoką pozycją w swoim otoczeniu i niezwykłą przebiegłością. Pewność siebie, która pomagała mu przeżyć, gdy był wikingiem, pozwala mu teraz manipulować, a nawet kontrolować innych ludzi i wampiry. Jako właściciel baru dla wampirów Fangtasia ma wiele sposobności, aby robić jedno i drugie.

LAFAYETTE Reynolds - Nelsan Ellis

Ubrany w ekscentryczne ciuchy, z pełnym makijażem na twarzy Lafayette w niczym nie przypomina typowego kucharza z baru szybkiej obsługi. Lafayetta jest dumny i nie pozwoli nikomu z siebie szydzić. Uwikłany w liczne ciemne interesy chłopak wie, jak wybrnąć z prawie każdej opresji. 

 

Już 22 czerwca premiera ostatniego, 7 sezonu True Blood

Wiemy, że kolejny 7 sezon TRUE BLOOD powróci na ekrany w 2014 r. HBO powiadomiło jednak fanów, że będzie to już ostatni sezon serialu.

 

Dzięki wynalezionej w japońskim laboratorium syntetycznej krwi oraz napojowi z jej ekstraktem o nazwie Tru: Blood, w ciągu zaledwie jednej nocy wampiry z legendarnych potworów przeistoczyły się w przykładnych obywateli. I chociaż ludzie nie figurują już w ich jadłospisie, społeczeństwo niepokoi się, co stanie się, gdy wampiry opuszczą mroczne kryjówki. Przywódcy religijni i polityczni na całym świecie wyrazili już na ten temat swoje zdanie i jedynie mieszkańcy Bon Temps, małego miasteczka w Luizjanie, nie mogą zdecydować się, co o tym naprawdę myśleć.

Miejscowa kelnerka, Sookie Stackhouse (Anna Paquin) dobrze wie, jak wygląda życie na marginesie społeczeństwa. Jako osoba posiadająca wątpliwy dar słyszenia myśli innych ludzi, przychylnie patrzy na integrację społeczną wampirów, a w szczególności na pewnego przystojnego 173-latka, Billa Comptona (Stephen Moyer). Niestety seria tajemniczych wydarzeń, które towarzyszą pojawieniu się Billa w Bon Temps wystawi otwartość Sookie na ciężką próbę.

"Czysta krew" to intrygujący i przyprawiający o dreszcz emocji serial, na motywach powieści Charlaine Harris, w reżyserii Alana Balla, zdobywcy nagrody Emmy, Oscara za "American Beauty" i twórcy "Sześciu stóp pod ziemią". Sam Ball określa swoją nową produkcję jako popcorn dla inteligentnych ludzi z udziałem barwnych i nieszablonowych bohaterów.
http://www.czystakrew.hbo.pl

CZYSTA KREW SEZON 3

True Blod KEVIN ALEJANDRO UJAWNIA

True Blood czyli Czysta Krew sezon 4 zostanie wyemitowany w lecie tego roku. Kevin Alejandro grajacy role Jesusa w jednym wywiadów zdradził, ze nowy sezon ma skupić sie miedzy innymi na wiedźmach i czarownikach. Grana przez niego postać ma byc też bardziej wyrazista i występować w znacznej części sezonu.

Nam fanom pozostaje wyczekiwanie na kolejny sezon ale już teraz mozna powiedzieć , że warto gdyż Czysta Krew narazie nie zawodzi. W trakcie oczekiwań można sięgnąć po nowo wydany kolejny tom opowieści o Sookie Definitywnie Martwy od 26 stycznia w ksiegarniach.

 

Martwy jak zimny trup w wydawnictwie MAG

Małomiasteczkowa kelnerka Sookie Stackhouse poznała już wiele istot nadnaturalnych, nigdy jednak nie znalazła się tak blisko magii jak teraz. Jej brat, Jason, który w wyniku ugryzienia został zmiennokształtnym, tej nocy po raz pierwszy przemienia się w pumę. Na szczęście transformacja mu się podoba, wbrew obawom Sookie. Dziewczyna nie może jednak odetchnąć z ulgą i przestać się martwić o brata, w okolicy bowiem zaczyna grasować snajper, który strzela do zmiennokształtnych. W dodatku społeczność pumołaków podejrzewa o to właśnie Jasona. Sookie ma czas do następnej pełni księżyca, by odkryć tożsamość snajpera... Chyba że zabójca dopadnie ją pierwszy...
2.sezon Czystej Krwi na DVD ukazuje się 24 września

WAMPIRY Z TRUE BLOOD NA OKŁADCE ROLLING STONE

Na ostatniej okładce magazynu Rolling Stone uazało się bardzo ciekawe zdjęcie postaci z serialu True Blood. Na zdjęciu nadzy i umazani krwią SOOKIE STACKHOUSE - Anna Paquin BILL COMPTON - Stephen Moyer ERIC NORTHMAN - Aleksander Skarsgard

 ZOBACZ W POWIĘKSZENIU

Tytuł: U Martwych w Dallas
Autor: Charlaine Harris

Dzięki wynalezionej w japońskim laboratorium syntetycznej krwi oraz napojowi z jej ekstraktem o nazwie Tru: Blood, w ciągu zaledwie jednej nocy wampiry z legendarnych potworów przeistoczyły się w przykładnych obywateli. I chociaż ludzie nie figurują już w ich jadłospisie, społeczeństwo niepokoi się, co stanie się, gdy wampiry opuszczą mroczne kryjówki. Jedynie mieszkańcy Bon Temps, małego miasteczka w Luizjanie, nie mogą się zdecydować, co o tym naprawdę myśleć. Miejscowa kelnerka, Sookie Stackhouse dobrze wie, jak wygląda życie na marginesie społeczeństwa. Jako osoba posiadająca wątpliwy dar słyszenia myśli innych ludzi, przychylnie patrzy na integrację społeczną wampirów, a w szczególności na pewnego przystojnego 173-latka, Billa Comptona (Stephen Moyer), który zostaje jej kochankiem. Pewnego dnia Sookie znajduje na parkingu  ciało zamordowanego kucharza z baru, w którym pracuje. Jakby tego było mało, zostaje śmiertelnie poraniona i otruta przez tajemnicza postać z mitów greckich.  Na szczęście, pewne  przyjacielsko usposobione wampiry wysysają jej zatrutą krew.  Kiedy proszą ja o przysługę, Sookie wdzięczna za uratowanie życia nie odmawia. Wkrótce wykorzystuje swoje telepatyczne zdolności aby znaleźć wskazówkę co do zaginięcia pewnego wampira. Wkrótce, jednak Sookie zaczyna żałować swej decyzji.

Sezon 1
s01e01 Preair
s01e02 Strange Love
s01e03 The First Taste
s01e04 Escape From Dragon House
s01e05 Sparks Fly Out 
s01e06 Cold Ground
s01e07 Burning House of Love
s01e08 The Fourth Man in the Fire
s01e09 Plaisir D'Amour
s01e10 I Don't Wanna Know
s01e11 To Love Is to Bury
s01e12 You'll Be the Death of Me

Sezon 2
s02e01 Nothing But the Blood
s02e02 Keep This Party Going
s02e03 Scratch My Back
s02e04 Let's Take a Trip Together
s02e05 Never Let Me Go
s02e06 Friend Is a Four Letter Word
s02e07 Release Me
s02e08 Timebomb
s02e09 I will rise up
s02e10 New World In My View
s02e11 Frenzy
s02e12 Beyond Here Lies Nothin

Sezon 3
s03e01 Bad Blood
s03e02 Beautifully Broken
s03e03 It Hurts Me Too
s03e04 9 Crimes
s03e05 Trouble
s03e06 I Got a Right to Sing the Blues
s03e07 Hitting the Ground
s03e08 Night on the Sun
s03e09 Everything is Broken
s03e10 I Smell a Rat
s03e11 Fresh Blood
s03e12 Evil Is Going On

Sezon 4
s04e01 She's Not There
s04e02 You Smell Like Dinner
s04e03 If You Love Me, Why Am I Dyin'?
s04e04 I'm Alive and on Fire
s04e05 I Hate You, I Love You
s04e06 I Wish I Was the Moon
s04e07 Cold, Grey Light of Dawn
s04e08 Spellbound
s04e09 Let's Get Out of Here
s04e10 Burning Down the House
s04e11 Soul of Fire
s04e12 And When I Die

Sezon 5
12 Save Yourself
11 Song of the Dead Faerie
10 Gone, Gone, Gone
09 Everybody Wants to Rule the World
08 Somebody That I Used to Know
07 In The Beginning
06 Hopeless
05 Boot N' Rally Ally
04 We'll Meet Again
03 Whatever I Am, You Made Me
02 Authority Always Wins
01 Turn! Turn! Turn!

Sezon 6
1 Who Are You, Really?
2 The Sun
3 You're No Good
4 At Last
5 Fuck the Pain Away
6 Don't You Feel Me?
7 In the Evening
8 Dead Meat
9 Life Matters
10 Radioactive