KOSTNICA TV FILMY I FILMIKIGALERIANOWOŚCI KSIAŻKOWEFRAGMENTYKINO - ZAPOWIEDZI, PREMIERY          nasz serwis EOPINIER.PL
patronaty.jpg (2614 bytes)
WITAJ W SERWISIE KOSTNICA

FILMLITERATURATEORIAGRYFORUMLINKI

RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ
Hotel Transylvania
Tytuł oryginału: Hotel Transylvania
CHELSEA QUINN YARBRO
Kod książki: K3816
Pierwszy tom cyklu o hrabim Saint-Germain.

Paryż, rok 1743. Hrabiego Saint-Germain otacza atmosfera tajemniczości. Jest zawsze ubrany na czarno, przystojny i niedostępny. Jaki skrywa sekret i czy jego wizerunek jest prawdziwy?

W tej napisanej z pasją powieści Saint-Germain ratuje przed zakusami satanistycznego kręgu piękną młodą kobietę, którą wprowadza do swego niedostępnego dla innych świata. Wartkie tempo, nagłe zwroty akcji, mroczne sekrety alchemików, znakomicie odmalowany obraz stolicy Francji połowy XVIII wieku oraz przepełniona erotyzmem aura tajemniczego świata wampirów sprawiają, że nie sposób się od tej lektury oderwać.

Chelsea Quinn Yarbro jest jedną z najbardziej znanych autorek horrorów. Wielokrotnie nominowana do prestiżowych nagród Edgar, World Fantasty i Bram Stoker. Jako pierwsza kobieta była przewodniczącą Horror Writers Association. Sławę zyskała dzięki cyklowi o hrabim-wampirze Saint-Germain, stawianemu na równi z "Kronikami wampirów" Anne Rice.
RECENZJA:
Chelsea Quinn Yarbro "Hotel transylwania"
Ilość stron: 336
Wyd. Rebis
Poznań 2009


Hrabia Saint - Germain. Mężczyzna zawsze ubrany na czarno i powściągliwy w kontaktach. Nikt do końca nie wie, kim on właściwie jest. Ma klejnoty i maniery, cieszy się wysoką pozycją, ale otacza go nieprzenikniona aura tajemniczości.

Madelaine Roxanne Bertrande de Montalia. Delikatna, błyskotliwa i bardzo rezolutna młoda dama. Przybywa na dwór swojej ciotki by pod jej opieką nabrać ogłady i wkroczyć w świat wyższych sfer.

Ich drogi krzyżują się na skutek czyhającego na nich niebezpieczeństwa. Spisku sprzed lat, czarnej magii i odradzającego się kultu szatana.

Powieść dogłębnie ukazuje fałszywość dworskiego życia. Sfer, które uważają się za chlubę narodu, a tak naprawdę są mieszaniną podejrzanych i niebezpiecznych ludzi. Przesadnie wystrojeni w najmodniejsze koronki i jedwabie, skupieni tylko na sobie, nie baczą na zło, które dzieje się wokół nich.

Wszystko to, z niemal mistrzowską dbałością o detale, wprowadza nas w świat Francji XVIII wieku. Wnętrza, ubiór, fryzury pełne są barokowego przepychu. Jeśli dodamy do tego gildię czarowników, pojedynki na śmierć i życie oraz alchemiczne sekrety otrzymamy nietuzinkową mieszankę, która porwie nas bez reszty i nie pozwoli o sobie zapomnieć.

Hotel Transylwania jest pierwszym tomem cyklu o Hrabim Sain - Germain. I choć po lekturze tej części nie mogę powiedzieć, by w pełni dorównywała ona atmosferą "Kronikom wampirów". To jednak saga o Hrabim Sain - Germain jest na najlepszej drodze by stać się ich godnym następcą.

 

Varia