TWITTER BLOGGER  SKULLATOR       PLIKI COOKIES  KANAŁ YOU TUBE    KOSTNICA FACEBOOK  NAWIEDZONA MAPA

nasz serwis EOPINIER.PL

RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ

TYLKO DLA FANÓW ;) kolekcjonerskie figurki NIE Z TEGO ŚWIATA

SUPERNATURAL GRA PLANSZOWA

 

 

 

 

 

 

SUPERNATURAL BOOK OF MONSTERS, DEMONS, SPIRITS AND GHOULS.

Na ogół tak jest, że im bardziej popularny serial, film tym więcej się produkuje gadżetów z nim związanych, książek, albumów. Najczęściej są to niewiele warte rzeczy, dla najbardziej zagorzałych fanów. Ale tym razem wpadł mi w ręce zupełnie przypadkiem e-book który został napisany na podstawie serialu "Supernatural". I muszę powiedzieć, że bardzo przyjemnie mnie zaskoczył. Nie ma tutaj zdjęć z serialu (jak to bywa w 90% tego typu produkcji) - całe 234 strony zajmuje tekst. Przewodnik po potworach, demonach, duchach i ghoulach występujących w serialu "Supernatural" podzielony jest na cztery części plus dwa dodatki. Po krótkim wstępie mamy rozdział poświęcony duchom.  [czytaj całość]

 

BERBERYJSCY PIRACISUPERNATURAL The Animation

Z końcem lutego Japoński oddział Warner Bros wydał pierwsza część animacji na podstawie serialu Supernatural. Amerykańska wersja animacji ma przedstawiać dwa pierwsze sezony oryginalnego seriali stacji The CW. Dla fanów anime pozycja obowiązkowa, no i może dla części fanów serialu,  ale wątpie by anime mogło konkurować choć w części z oryginałem.

1x01 Alter Ego
1x02 Roadkill
1x03 Home
1x04 Ghost on the Highway
1x05 Savage Blood
1x06 Till Death Do Us Part
1x07 Temptation of the Dragon
1x08 Everlasting Love
1x09 The Spirit of Vegas

SUPERNATURALNIE Z TEGO ŚWIATA (SUPERNATURAL)

GDY BOGA NIE MA, BUDZĄ SIĘ DEMONY

Z tworzeniem seriali jest problem. Pierwsze odcinki mogą być oddzielnymi opowieściami, ale od pewnego momentu musi się zacząć jakaś historia, spajająca całość. Wiele seriali wykłada się właśnie na tej historii. Dziewięć sezonów "X-Files" - a człowiek się do dziś zastanawia "o co kurcze kaman"? "Fringe" - pierwszy sezon super, drugi - dawał radę.... Ale już trzeci sezon powoduje u mnie myśl "odlecieli w kosmos po całości". Można tak wymieniać i wymieniać. Ale nie o tym chcę pisać dziś. Tym razem zajmiemy się serialem który dzięki prostemu zabiegowi nie wyłożył się na opowiadanej historii. "Supernatural" (w Polsce wyświetlany przez TVN pod tytułem "Nie z tego świata") bo o nim mowa zaczyna się naprawdę mocnym akcentem.   [czytaj całość]

"Przystojni bracia, nie z tego świata"

Sam i Dean Winchester to dwaj bracia podróżujący po Stanach Zjednoczonych. Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, iż profesja, jaką parają się chłopaki to walka ze złymi mocami. Mówiąc złe moce mam na myśli nie tylko wysłanników z piekła rodem, czyli demony, ale różne stwory znane lub nieznane nam z legend miejskich bądź mitologii. Praca jak każda inna można by rzec, ktoś przecież wykonywać ją musi, niestety historia chłopaków jest troszkę bardziej dramatyczna. Wbrew pozorom nie mieli oni wyboru i już od dziecka przeznaczone im było zostać łowcami. Ich matka (bardzo ciekawa postać, której rola nabiera znaczenia wraz z rozwojem serialu) zginęła tragiczną śmiercią w pożarze domu. Sama, który miał wtedy kilka miesięcy i Deana (starszego brata) uratował ojciec. Okazuje się jednak, że pożar nie był przypadkiem a Mary Winchester (matka) została zabita przez żółtookiego demona, który miał względem tej rodzinki własne plany. Po tym, kiedy John Winchester (ojciec) przetrawił już fakt istnienia wszelkich strachów, stworów i zła na świecie, postanowił zemścić się na demonie, który odebrał mu ukochaną żonę. Został łowcą, nauczył się wszystkiego, czego potrzebowałby być niesamowitym pogromcą duchów i w takiej tez atmosferze wychowywał swoich synów.

Wstępem do serialu jest zaginięcie Johna Winchestera. Chłopcy są już dorosłymi mężczyznami, których drogi we wcześniejszym etapie życia się rozeszły. Dean został z ojcem a Sam postanowił wyrzec się tułaczego życia łowcy. Dean odnajduje wiec sama i opowiada mu o tym jak ojciec wyruszył na polowanie i o tym, że nie ma z nim kontaktu od kilku dni. Bracia postanawiają więc wyruszyć jego śladem i tak rozpoczyna się przygoda, która prowadzi do niesamowitego finału (a w zasadzie to nawet do kilku ;) ). Fuzja

SUPERNATURAL "Jak to się zaczęło?"

Serial Supernatural powstał w 2005 roku. Pomysł na scenariusz narodził się w głowie Erica Kripke, choć historia różni się nieco od pierwowzoru. Producenci nie zgodzili się na pierwszy pomysł, w którym to dziennikarz miałby przemierzać tereny Stanów i opisywać nadprzyrodzone zjawiska. Narodziła się więc inna wersja tej historii i tak powstali dwaj bracia - łowcy, którzy zachwycili producentów.

Potem odbył się casting, na którym wybrano Jensena Acklesa - który, pierwotnie miał grać postać Sama. Jednak, gdy producenci poznali, Jareda Padeleckiego zrozumieli, że odnaleźli idealnego odtwórcę roli Sama i tak Ackles został Deanem - szczęśliwie dla widzów, gdyż widać, że aktorzy świetnie odnaleźli się w swoich rolach.

Premiera pilotażowego odcinka pierwszej serii odbyła się 13 sierpnia 2005 roku, natomiast finał sezonu odbył się 4 maja 2006. Od 28 sierpnia 2006 roku do 17 maja 2007 roku w Stanach emitowany był drugi sezon serialu. Premiera trzeciego sezonu serialu odbyła się 4 października 2007 roku. Aktualnie emitowany jest już szósty sezon serialu i nie zapowiada się na koniec. W Polsce dotychczas wyemitowano trzy sezony.

Fuzja

 

 

JARED PADALECKI
jako SAM WINCHESTER

JENSEN ACKLES
jako DEAN WINCHESTER

     
 
 

 

MENU

INDEKSY SOCIAL MEDIA NOWOŚCI LINKI
LITERATURA INDEKS KSIĄŻEK FACEBOOK KONKURSY DRUKARNIA
FILM INDEKS FILMÓW TWITTER KINO ZAPOWIEDZI PREMIERY WSZYSTKO DO BIURA
KOMIKS INDEKS KOMIKSÓW BLOG KOSTNICA PROSTO Z PIECA PUKASPER.PL
GRY INDEKS GIER YOU TUBE KOSTNICA NOWOŚCI KSIĄŻKOWE EOPINIER.PL
SERIALE INDEKS FIGUREK SKULLATOR NAPISZ DO NAS DRUKARNIA  NAJTAŃSZE NISZCZARKI
OPOWIADANIA INDEKS GALERII      
DVD i BLU RAY INDEKS OPOWIADAŃ KRWAWNIK    
PUBLICYSTYKA

INDEKS KOSTNICA TVd

WSPÓŁPRACA    
TEORIA INDEKS SERIALI REDAKCJA    
HOBBY INDEKS FRAGMENTÓW LINKI    
GALERIA INDEKS CYTATÓW ZŁOTY KOŚCIEJ    
AUDIOBOOKI