KOSTNICA TV FILMY I FILMIKIGALERIANOWOŚCI KSIAŻKOWEFRAGMENTYKINO - ZAPOWIEDZI, PREMIERY          nasz serwis EOPINIER.PL

patronaty.jpg (2614 bytes)
FILMLITERATURATEORIAGRYFORUMLINKI
RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ

PRZYGODY SHERLOCKA HOLMESA - Arthur Conan Doyle

Przygody Sherlocka Holmesa to już piąty audiobook o brytyjskim detektywie, wydany przez Bibliotekę Akustyczną. Na płycie dostajemy dwanaście historii z pogranicza kryminału i powieści grozy, co daje nam ponad trzynaście godzin spędzonych w zamglonym Londynie.

W trakcie wspomnianych przygód dzieje się naprawdę dużo. Rozwiązujemy sprawę niewygodnego zdjęcia, stajemy w szranki z Ku-Klux-Klanem, z pomocą kobiety ucieramy nosa Sherlockowi, a także przystępujemy do stowarzyszenia, udaremniamy przestępstwa i stale się dziwimy, jak Watson może być tak ślepo wpatrzony w swojego towarzysza. W ogóle to nasz doktor ma tym razem wiele do powiedzenia, albowiem to z jego perspektywy poznajemy wszystkie perypetie, w których mieli okazję uczestniczyć.

Co się tyczy samego wydania. Jak było w przypadku Doliny Strachu, tak i teraz historie otrzymujemy w interpretacji Janusza Zadury, który według mnie znakomicie wpasowuje się w prezentowaną konwencję. Szczególnie zachęcam do poznania Skandalu w Bohemii, bo fragmenty w których p. Janusz przemawia z niemieckim akcentem są doprawdy ujmujące.  

Słuchając Przygód Sherlocka Holmesa otrzymujemy to, co u Conan Doyle’a najlepsze: słowne potyczki między Holmesem i Watsonem, szerokie spektrum rozwiązywanych spraw oraz klimatyczną Anglię z końca XIX w. Dla miłośników klasyki rzecz z pewnością warta uwagi.

Varia

Arthur Conan Doyle „Przygody Sherlocka Holmesa”

Czas: 13 godz. 10 min.

Wyd. Biblioteka Akustyczna

Ocena: 4,5/6