KOSTNICA TV FILMY I FILMIKIGALERIANOWOŚCI KSIAŻKOWEFRAGMENTYKINO - ZAPOWIEDZI, PREMIERY          nasz serwis EOPINIER.PL

patronaty.jpg (2614 bytes)
FILMLITERATURATEORIAGRYFORUMLINKI
RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ

PRZERAŻACZE

W pewnym małym miasteczku mają miejsce niesamowite zdarzenia. Mieszkańcy nawiedzani są przez duchy, które dewastują ich domy, przy okazji nieźle strasząc. Na szczęście jest detektyw-parapsycholog Frank Bannister, którego wizytówki jakimś dziwnym trafem same wpadają w ręce udręczonych.
A dzieje się to z prostej przyczyny, iż widzi on duchy zmarłych. Trzy niefrasobliwe duchy współpracują z Frankiem, napędzając prowadzony przez niego biznes.
Szybko okazuje się jednak, że coś złego zakradło się do miasteczka, zabijając jego mieszkańców. Ale od czego mamy detektywa?

Peter Jackson, najbardziej znany z filmowej adaptacji prozy Tolkiena stworzył doskonały komediowy horror, który świetnie się ogląda. Obsadzony w roli głównej Michael J. Fox, którego niektórzy pamiętają pewnie ze znanej serii: Powrót do przyszłości, stworzył doskonałą kreację aktorską i sprawił, że film ogląda się bardzo przyjemnie. Całości doskonale dopełnia zabawna rola Jeffreya Combsa, znanego głównie z ekranizacji dzieł H. P. Lovecrafta.

Przerażacze są jednym z najciekawszych filmów w dorobku reżysera z Nowej Zelandii. Połączenie konwencji kina grozy z elementami komediowymi sprawiło, że śmiało można pozycję tą polecić nawet osobom, nie będącym wielbicielami gatunku, jakim jest horror.

Artur Kuchta

Moje ocena 8/10

 

 

Tytuł: Przerażacze (The Frighteners)
Reżyseria: Peter Jackson
Rok produkcji: 1996