KOSTNICA TV FILMY I FILMIKIGALERIANOWOŚCI KSIAŻKOWEFRAGMENTYKINO - ZAPOWIEDZI, PREMIERY          nasz serwis EOPINIER.PL

patronaty.jpg (2614 bytes)
FILMLITERATURATEORIAGRYFORUMLINKI
RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ

PRAWO KRWI - Tess Gerritsen

     ,,Prawo krwi’’ Tess Gerritsen, współczesnej, amerykańskiej pisarki, to kolejna powieść z dreszczykiem, która niedawno miała swoją premierę nakładem wydawnictwa Mira. Jest to jednak wznowione wydanie, które wcześniej znane było pod tytułem ,,Nigdy nie mów żegnaj’’.

Zgodnie z prośbą nieuleczalnie chorej mamy, Willy Maitland leci do Azji w poszukiwaniu prawdy o dramatycznych wydarzeniach z Wietnamu z przed ponad dwudziestu lat, kiedy to jej ojciec "Dziki Bill", znakomity pilot organizacji Air America, lecąc samolotem został ostrzelany przez wroga i rozbił się w dżungli. Ciała nigdy nie odnaleziono i brak jakiejkolwiek informacji na temat feralnego lotu. W międzyczasie dziewczyna spotyka Guya Barnarda, antropologa pracującego dla armii Stanów Zjednoczonych, który ofiaruje jej swoją pomoc. Mimo początkowych obaw wspólnie z nowym znajomym Willy rozpoczyna śledztwo. Oboje wkraczają na niebezpieczny obszar budząc śpiące od lat smoki. Dlaczego córce ,,Dzikiego Billa’’ grozi śmiertelne niebezpieczeństwo? Komu, po tylu latach od katastrofy samolotu Air America 5410 zależy na tym, żeby wszystko pozostało tak, jak dawniej, w konspiracyjnej tajemnicy?

Moje kolejne spotkanie z twórczością Tess Gerritsen przebiegło nader sprawnie i w bardzo emocjonującej atmosferze. Akcja od niemal pierwszej sceny mknie z zawrotną prędkością nie dając czasu na chwilę wytchnienia. Jest to zapewne dużą zaletą, ale niekiedy brakowało mi wolniejszych momentów, w których mogłabym na spokojnie zweryfikować zagrożenie czyhające na głównych bohaterów. Narracja jest nadzwyczaj przystępna, zaś dialogi naturalne i dynamiczne. Autorka świetnie buduje napięcie bawiąc się emocjami czytelnika. Wątek miłosny i kryminalny w bardzo pomysłowy sposób został spleciony ze sobą, dzięki czemu historia do końca jest nieprzewidywalna. Pośród strachu i śmierci rodzi się pożądanie a nawet może i coś więcej, ale to już musicie sprawdzić sami.

Wszystkim osobom szukającym emocjonującej literatury sensacyjnej z wątkiem romantycznym w roli główniej polecam ,,Prawo krwi’’. To ciekawa, pełna tajemnic historia, która wciąga od samego początku i trzyma w napięciu do samego końca. Tutaj nie ma czasu na nudę. Od razu wejdziemy w samo meritum tajemniczej intrygi czując strach, adrenalinę i  gorące szaleństwo uczuć. Zapraszam do lektury.

Cyrysia

Prawo krwi
Tess Gerritsen
 
tytuł oryginalny: Never Say Die
tłumaczenie: Maria Świderska
wydawnictwo: Mira
data wydania: luty 2013r.
ilość stron: 300

 


ocena: 5/6