KOSTNICA TV FILMY I FILMIKIGALERIANOWOŚCI KSIAŻKOWEFRAGMENTYKINO - ZAPOWIEDZI, PREMIERY          nasz serwis EOPINIER.PL

patronaty.jpg (2614 bytes)
FILMLITERATURATEORIAGRYFORUMLINKI
RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ
POTWORY BESTIARIUSZ - Christopher Dell

Potwory. Bestiariusz
Autor: Christopher Dell
Tłumaczenie: Zbigniew Kościuk

Wydawnictwo: Albatros
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 2/2012
Tytuł oryginalny: Monsters. A bestiary of the bizzare
Rok wydania oryginału: 2010
Liczba stron: 192
Oprawa: twarda
ISBN-13: 9788376595580
Wydanie: I


Jeśli chcesz mieć kompendium wiedzy o potworach istniejących w ludzkiej wyobraźni do XIX wieku to Bestiariusz Christopher’a Dell’a jest dla ciebie. Albatros pokusił się o wydanie pięknego albumu z mnóstwem ilustracji przedstawiających potwory pojawiające się w sztuce od czasów starożytnych, twarda okładka imitująca fakturą skórę węża lub innego gada dodaje dodatkowego uroku wydaniu. Na 192 stronach znajdziecie opisy potworów prześladujących ludzkość od niepamiętnych czasów i ich przedstawienia w postaci obrazów i rzeźb. Album warto nabyć nie tylko za zestawienie oryginalnych ilustracji przedstawiających potwory ale za opisy wyjaśniające powstanie poszczególnych ” bohaterów” bestiariusza.
Autor przedstawia każdego z potworów w tle filozoficznym i historycznym co bardziej pozwala zrozumieć ich formę lub naturę. Album Christophera Della to świetna pozycja dla chcących dowiedzieć się czegoś więcej na temat demonów, smoków, ghuli i innych potworów w różnych kulturach, których istnienie w ludzkiej wyobraźni ma wpływ na rodzące się od XX wieku nowe wcielenia złego.

KK+