KOSTNICA TV FILMY I FILMIKIGALERIANOWOŚCI KSIAŻKOWEFRAGMENTYKINO - ZAPOWIEDZI, PREMIERY          nasz serwis EOPINIER.PL

patronaty.jpg (2614 bytes)
FILMLITERATURATEORIAGRYFORUMLINKI
-RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ
POCAŁUNEK NOCY - Sherrilyn Kenyon

OPIS KIĄŻKI:

Mroczny Łowca - nieśmiertelny wojownik, który zaprzedał duszę Artemidzie w zamian za zemstę na swoich wrogach. W rewanżu przysięga wiecznie chronić rodzaj ludzki przed Daimonami i wampirami, które żerują na ludziach. Mroczny Łowca Wulf jest wikińskim wojownikiem, obdarzonym użyteczną, ale niezwykle irytującą mocą - wywoływania amnezji. Każdy, kto go spotyka, pięć minut później już go nie pamięta. Choć to ułatwia jednorazowe numerki, to uniemożliwia stworzenie trwałego związku, a bez prawdziwej miłości Wulf nigdy nie zdoła odzyskać duszy. Pewnego dnia spotyka Cassandrę, jedyną kobietę potrafiącą go zapamiętać. Tyle że ona jest księżniczką rasy, na którą Wulf przysiągł polować, i w związku z tym jest dla niego zakazanym owocem...

RECENZJA KOSTNICA:

            Czytając jakąkolwiek książkę zawsze staram się wczuć w rolę bohaterów danej historii. Nie wiem czy to dobrze, że aż tak emocjonalnie podchodzę do słowa pisanego, gdyż efekt często jest zdumiewający i przerażający zarazem. Zdarza mi się, że chodzę poirytowana, wkurzona, zdołowana, zamyślona, a czasem po prostu tryskam pozytywną energią i jestem szczęśliwa, albo wszystko naraz. Wszystko zależy od tematyki i tak naprawdę od aktualnego stanu ducha. Ale bądź co bądź czytając żyję podwójnie.

         Tym razem miałam przyjemność wejść w świat wyobraźni w towarzystwie moich "??Mrocznych Łowców" i?? muszę przyznać, że po raz kolejny świetnie się z nimi bawiłam i nieźle się uśmiałam na czym oczywiście wszyscy wokół mojego otoczenia zyskali.

         "Pocałunek nocy" to czwarta część cyklu "Mroczny Łowca" Sherrilyn Kenyon wydany przez wydawnictwo MAG. Okładka pozostawia wiele do życzenia i mi osobiście nie przypadła do gustu,  to jednak zawartość wręcz przeciwnie. Całkowicie się dałam wciągnąć historii Wulfa, który jak do tej pory nie wiedzieć dlaczego umykał mojej uwadze. Jego postać jest bardzo ciekawa, barwa, ale za nic w świecie nie chciałabym znaleźć się na jego miejscu. Zastanawialiście się kiedyś jakby to było, gdyby ciążyła na Was klątwa i każdy, nie związany z Wami więzami krwi czy  mrocznym światkiem, z kim byście mieli styczność zapominał o Was jakbyście nigdy nie istnieli? Nie potrafię i nawet nie chcę wyobrażać sobie samotności i męk przez jakie nasz główny bohater od stuleci musiał przechodzić. I oto porzuciwszy już wszelkie nadzieje na lepsze jutro na jego drodze pojawia się kobieta, która Go . pamięta. Jest nią tak zafascynowany i uradowany, że istnieje choć cień szansy na zbudowanie czegoś nowego i trwałego, że nigdy by mu do głowy nie przyszło, że Cassandra należy do rasy, na którą poprzysiągł polować. Los spłatał mu figla i lód w jego sercu został skruszony, mur jaki wokół siebie wybudował obalony, a wszystko w co wierzył zostało zdeptane. A jaki jest tej historii finał przekonajcie się sami. Cięte i zabawne dialogi tych dwojga zapewnią Wam rozrywkę, a cała historia ukazana głównie z perspektywy Łowcy Was z pewnością zaciekawi.

         Mam nadzieję, że dacie się uwieść nocy i niezrażeni Mrocznym obliczem Łowców wyjdziecie im naprzeciw. Pozbądźcie się wszelkich uprzedzeń i wpuście ich w swe progi, bo choć pierwsze wrażenie może Was odstraszyć to tak naprawdę są to ??dobrzy (choć nieokiełznani) chłopcy??, którzy skoczą za Wami w ogień.

 

MoNiuRka

z dn. 20/12/2011

 

Tytuł: Pocałunek nocy

Autor: Kenyon Sherrilyn

Cykl: Mroczny Łowca

Wydawca: Mag Wydawnictwo

Data premiery: 2011-12-02

Ilość stron: 432

 

Recenzja tomu III "Taniec z diabłem": http://www.kostnica.com.pl/tanieczdiablem.htm