KOSTNICA TV FILMY I FILMIKIGALERIANOWOŚCI KSIAŻKOWEFRAGMENTYKINO - ZAPOWIEDZI, PREMIERY          nasz serwis EOPINIER.PL

patronaty.jpg (2614 bytes)
FILMLITERATURATEORIAGRYFORUMLINKI
RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ
OSACZONA - Tess Gerritsen

,,Osaczona’’ autorstwa Tess Gerritsen po raz pierwszy została wydana w 1993 roku. Obecnie dzięki wydawnictwu Mira możemy ponownie ją poznać w wznowionym nakładzie.

Główną bohaterką powieści jest Miranda Wood, młoda kobieta, która wdała się w romans z Richardem Treimainem, żonatym mężczyzną będącym jednocześnie jej szefem. Taki związek zawsze jest bardzo ryzykowny i może przynieść wiele krzywd. Na szczęście Miranda zrywa z Richardem. Niestety kochanek nie zamierza przyjąć tego faktu do wiadomości usilnie namawiając kobietę do powrotu. Sprawa komplikuje się coraz bardziej, gdy pewnego dnia  Miranda wraca ze spaceru do domu i zastaje swojego szefa w łóżku martwego, zaś narzędzie zbrodni (jej nóż kuchenny) leży obok ciała denata. Wszystkie dowody ewidentnie wskazują na winę panny Wood. Dodatkowym szokiem dla rodziny Treimainów jak i domniemanej morderczyni jest fakt, iż była kochanka została uwzględniona w testamencie dziedzicząc po zmarłym jego piękną posiadłość. Osaczona dziewczyna postanawia na własną rękę dowieść prawdy. Pomaga jej w tym Chase, brat zamordowanego, który rozdarty między lojalnością wobec swojej rodziny a narastającym uczuciem do Mirandy nie wie, jak ma się zachować w zaistniałej sytuacji. Im bliżej końca rozwiązania zagadki, tym większe niebezpieczeństwo grozi Mirandzie. Czy uda się jej odnaleźć prawdziwego mordercę jej szefa?

Twórczość Tess Gerritsen miałam już okazje poznać dzięki thrillerowi ,,Labirynt kłamstw’’, który wypadł w moich oczach niezwykle pozytywnie. Autorka potrafi świetnie grać na emocjach czytelnika poprzez doskonałą intrygę kryminalną, ekscytujący wątek miłosny oraz nieustanie potęgujące napięcie. Tak też było w przypadku ,,Osaczonej’’. Od samego początku aż do finałowej mety z nieustanym zainteresowaniem śledziłam losy Mirandy czując wspólnie z nią realne zagrożenie. Wiążąc się z żonatym mężczyzną dziewczyna zyskała wiele wrogów w osobie żony, dzieci i teścia Richarda. Każde z nich miało wiele do zarzucenia perfidnej kochance, lecz kto posunął się do tego by wrobić ją w morderstwo? Doskonale nakreślona intryga kryminalna powoduje, że do samego końca nie wiemy, kim jest sprawca całego zamieszania. Wątek romansowy jest nieco mało oryginalny, ale mimo to, czuć w powietrzu pozytywne wibracje, szaleństwo i narastającą namiętność. Całość książki wieńczy lekki, swobodny styl, co powoduje, że czyta się ją szybko i przyjemnie.

Jeśli pragniesz zaznać przyjemnego dreszczyku emocji, odrobinę adrenaliny i szaleństwa uczuć, śmiało sięgaj po ,,Osaczoną’’. Dostarczy ci ona wiele fascynujących wrażeń i zapewni niezwykłą dawkę różnorodnych emocji. Zapraszam.

 

Osaczona Tess Gerritsen

Tytuł oryginału: Presumed Guilty
Wydawnictwo: Mira
Data wydania: marzec 2012
ISBN: 978-83-238-8478-1
Liczba stron: 304