TWITTER BLOGGER  SKULLATOR       PLIKI COOKIES  KANAŁ YOU TUBE    KOSTNICA FACEBOOK

nasz serwis EOPINIER.PL

RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ

THE ORIGINALS

- spinoff o rodzinie pierwotnych

The Originals – amerykański spin-off serialu Pamiętniki wampirów. Opowiada o losach pierwotnej rodziny wampirów, żyjącej na przestrzeni wieków. Mikaelsonowie przenoszą się do Nowego Orleanu - stolicy istot nadprzyrodzonych. Wkrótce napotykają problemy, z którymi muszą sobie poradzić.

Rodzina to siła. Pierwotna rodzina wampirów przysięgła to sobie tysiąc lat temu. Zadeklarowali, że będą razem zawsze i po wsze czasy. Minęły stulecia i więzy rodzinne zostały zerwane. Czas, tragedia i żądza władzy rozdzieliła Pierwotną Rodzinę. Gdy Klaus Mikaelson, pierwotna hybryda wampira i wilołaka, otrzymuje tajemniczą wskazówkę, że w kolebce paranormalnego świata, jakim jest Francuska Dzielnica Nowego Orleanu, jest knuta intryga przeciwko niemu, Klaus powraca do miasta, które jego rodzina pomogła zbudować. Pytania Klausa doprowadzają do ponownego spotkania z diabolicznym byłym protegowanym, Marcelem, charyzmatycznym wampirem mającym całkowitą kontrolę nad ludźmi i nadnaturalnymi mieszkańcami Nowego Orleanu. Elijah, zdeterminowany by pomóc swojemu bratu odnaleźć odkupienie, podąża za Klausem i wkrótce dowiaduje się, że wilkołaczyca Hayley również przybyła do Francuskiej Dzielnicy w poszukiwaniu wskazówek dotyczących jej rodziny, i wpadła w ręce potężnej czarownicy Sophie. Napięcie między dwoma stronnictwami w mieście zbliża się do punktu krytycznego, ponieważ Marcel przewodzi swoim oddanym zwolennikom oraz sprawuje całkowitą władzę. Dla Klausa sama myśl, że miałby odpowiadać przed swoim protegowanym, jest nie do pomyślenia i przysięga, że odzyska to, co kiedyś należało do niego – władzę, miasto i rodzinę. Podczas oczekiwania na to, czy ich siostra Rebekah opuści Mystic Falls i dołączy do nich, Klaus i Elijah zawiązują niełatwe przymierze z czarownicami by mieć pewność, że Nowy Orlean będzie znów rządzony przez Pierwotnych.Joseph Morgan jako Niklaus Mikaelson - nazywany również Nickiem oraz Klausem, jeden z trójki wciąż żyjących członków rodziny pierwotnych wampirów, przyrodni brat Elijah i Rebeki. Ma obsesję na punkcie władzy. Jest nieobliczalny i okrutny, swoje słabości i poczucie samotności ukrywa poprzez zadawanie innym bólu. Ma nienarodzone jeszcze dziecko z wilkołaczycą Hayley i uczyni wszystko by nie stała się krzywda ani matce jego dziecka, ani dziecku.


Daniel Gillies jako Elijah Mikaelson - najstarszy z żyjącego rodzeństwa pierwotnych wampirów. Opanowany i zrównoważony. Zawsze dotrzymuje danych obietnic. Jego miłością jest Katherine Pierce, ale porzucił ją na rzecz brata.


Claire Holt jako Rebekah Mikaelson - jedyna siostra Elijah i Klausa, pierwotny wampir. Jest wredna i arogancka, ma temperament swojego przyrodniego brata. Łatwo się zakochuje, mimo, że większość jej poprzednich chłopaków zabił Klaus.


Phoebe Tonkin jako Hayley Marshall - osierocona wilkołaczyca, nosi dziecko Niklausa. Nawiązała przyjaźń z Rebeką. Nigdy nie poznała swoich biologicznych rodziców, a jej zastępczy wyrzucili ją z domu, gdy klątwa wilkołactwa się uruchomiła. Jest osobą bardzo samodzielną, choć czuje się nieswojo w sytuacji w której się znalazła, jako że nie przywykła, że inni o nią dbają. Stara się także odnaleźć w roli przyszłej matki.


Charles Michael Davis jako Marcel - około 200-letni wampir, obecny władca francuskiej dzielnicy Nowego Orleanu. Wychował go Klaus, który go adoptował ponieważ widział w nim młodszego siebie. To właśnie on nadał mu imię - Marcellus. Rebekah nauczała Marcela walki, z czasem również zakochali się w sobie. Ale gdy rozzłoszczony Klaus postawił mu ultimatum: Rebekah czy upragnione marzenie zostania wampirem, wybrał to drugie. Kiedy pierwotni musieli uciekać z Nowego Orleanu on został i zbudował sobie własne królestwo w Nowym Orleanie. Jest odpowiedzialny za wypędzenie z terenów miasta wilkołaków, oraz dzięki sekretnej broni trzyma lokalne czarownice w garści. Zakochany w barmance o imieniu Camille, ale bez wzajemności.


Daniella Pineda jako Sophie Devereux - czarownica, która pracuje w barze Rousseau's. Pomogła sprowadzić Pierwotnych z powrotem do miasta i zawarła z nimi pakt, by pomogły pozbyć się reżimu Marcela. Miała siostrę Jane-Anne, która została zabita przez Marcela.


Leah Pipes jako Camille „Cami” - barmanka, która studiuje psychologię. Jest wykorzystywana przez pierwotnych jako słaby punkt Marcela.


Danielle Campbell jako Davina - około szesnastoletnia czarownica o niebywałej mocy. Jest tajną bronią Marcela i zrobi dla niego wszystko.

http://pl.wikipedia.org/wiki/The_Originals


 

 

SPINOFF VAMPIRE DIARIES :
Telewizja CW produkuje nowy serial pod tytułem The Originals, który bedzie spinoffem The Vampire Diaries. Serial będzie  przedstawiał losy rodziny pierwotnych - a główna postacią będzie Klaus. Autorką projektu jest współtwórczyni "Pamiętników..." Julie Plec. Wprowadzeniem do nowej serii będzie odcinek oryginalnego serialu, który został wyemitowany 25 kwietnia i posłuży jako  pilot.  Premiera pierwszego odcinka została zaplanowana na marzec.

Główne postacie

Joseph Morgan – Klaus Mikaelson
Daniel Gillies – Elijah Mikaelson
Claire Holt – Rebekah Mikaelson
Phoebe Tonkin – Hayley
Charles Michael Davis – Marcel
Daniella Pineda – Sophie Devereux
Leah Pipes – Camile
Danielle Campbell – Davina

20 odcinek 4 sezonu TVD jest jednocześnie pierwszym odcinkiem spin-offu -„The Originals”.