KOSTNICA TV FILMY I FILMIKIGALERIANOWOŚCI KSIAŻKOWEFRAGMENTYKINO - ZAPOWIEDZI, PREMIERY          nasz serwis EOPINIER.PL
patronaty.jpg (2614 bytes)
FILMLITERATURATEORIAGRYFORUMLINKI
RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ
ODWIECZNA CIEMNOŚC - Alexandra Ivy

Kobieta uwikłana w odwieczną walkę nieśmiertelnych.
Dwóch mężczyzn, z których jeden pożąda jej miłości, drugi - jej krwi.

Są potężni i wieczni. I spragnieni smaku krwi. Lecz przeznaczeniem każdego z nich jest strzec niezwykłej kobiety. W jej obronie Strażnik Wieczności nie zawaha się przed niczym. I nie ulęknie się niczego - poza miłością.
Darcy zawsze wiedziała, że jest inna niż wszyscy inni ludzie - nie wiedziała jednak, jak bardzo inna. I nie przeczuwała, że jej tajemnica uczyni ją pionkiem w morderczej walce i odkryje zupełnie nowy świat przepełniony ekstazą i mroczną namiętnością.

Porwana przez nieśmiertelnego Styxa Darcy ulega grozie. i pożądaniu, jakie wzbudza w niej ów potężny i seksowny przywódca wampirów. Jednak Styx nie jest jedynym niebezpiecznym mężczyzną w jej życiu. Chroni ją przed stokroć bardziej przerażającym swym zbuntowanym poddanym.

Któremu z nich Darcy może zaufać? Pewne jest tylko to, że jeden krwawy pocałunek może ją skazać na życie w wiecznej niewoli - lub w wiecznej rozkoszy.

RECENZJA KOSTNICA:

 

         Seria Aleksandry Ivy jest już trzecią mi dobrze znaną o bardzo zbliżonej, wręcz podobnej tematyce do mojej ulubionej autorstwa J.R.Ward. Niemniej jednak ani Aleksandra Ivy ani Lara Adrian (autorka serii Rasa Środka Nocy) jej nie dorównują i dla mnie są tylko marną kopią. Oczywiście nie ostudziło to mojego zapału i obie te serie czytam w między czasie kolejnych tomów "Bractwa Czarnego Sztyletu".

         Z pierwszym tomem "Kiedy nadciąga ciemność" miałam nie lada problem, gdyż pomimo iż są to dość łatwe i cieniutkie książeczki (kolejny minus) to akcja mnie nie wciągnęła, a główni bohaterowie, żeby się nie wyrazić wulgarnie są według mnie nudni, przewidywalni, a ich tok myślenia i mówienia jest dość ograniczony. Większą uwagę przykuwają bohaterowie poboczni i to właśnie za ich sprawą sięgnęłam po drugi tom "W objęciach ciemności", przez który przebrnęłam w mgnieniu oka. A teraz w końcu po długim oczekiwaniu na fundusze z rozmachu zaopatrzyłam się w tom trzeci "Odwieczna ciemność" i czwarty "Smak ciemności".

         Nie dość, że tytuły są dość żałosne i śmieszne to w środku także nic ambitnego nie znajdziemy. Ale są to książeczki na tyle proste, że w sam raz nadają się na jeden wieczór po ciężkim dniu pracy. A o czym  jest "Odwieczna ciemność"? Cóż. Schemat jest banalny: z jednej strony jest Styx, władca wampirów, niezwykle przystojny i brutalny (bla bla bla), a z drugiej Darcy, samotna dziewczyna z niewiadomą przeszłością i łagodną naturą, która stanowi przyczynę wszystkich akcji i problemów rozwiniętych w tej lekturze. Jak się bowiem okazuje jej narodzinom przyświecał "szczytny" cel - miała zostać wilkiem rozpłodowym, aby zapewnić przetrwanie swojej sfory. Jednak za sprawą zmodyfikowanego DNA i spędzenia dzieciństwa wśród ludzi o swoim wilkołaczym pochodzeniu dowiedziała się po prawie trzydziestu latach, gdy stała się obiektem zainteresowania wiecznych wrogów - wampira i Wilkołaka, czystej krwi - Salvatora. W czyje łapy wpadnie i czy pokaże pazurki dowiecie się sięgając po tę książeczkę.

         Liczyłam na brutalne akcje, pełne krwi i przemocy z jakiej słynie Anasso - Styx - to jednak jak gdyby nigdy nic za machnięciem czarodziejskiej różdżki dosłownie je dziewczynie z ręki. Nie podobało mi się to - zdecydowanie za szybko między nimi zaczęło się coś dziać. Utwierdziłam się w przekonaniu, że ta seria nie wymaga za wiele myślenia. Jednak już zakupiłam czwartą część i nie pozostaje mi nic innego jak tylko po nią sięgnąć i się przekonać czy przypadkiem nie będzie ona już moją ostatnią z tej serii Ciemności.

 

MoNiuRka

z dn. 05/09/2011

 

Tytuł: Odwieczna Ciemność

Autor: Ivy Alexandra

Stron: 381

Wydawca: Amber Wydawnictwo

Data premiery: 2011-03-15