KOSTNICA TV FILMY I FILMIKIGALERIANOWOŚCI KSIAŻKOWEFRAGMENTYKINO - ZAPOWIEDZI, PREMIERY          nasz serwis EOPINIER.PL

patronaty.jpg (2614 bytes)
FILMLITERATURATEORIAGRYFORUMLINKI
RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ
ODKRYCIE SUKUBA - Richelle Mead

OPIS KSIĄŻKI:

Przybierają postać nieziemsko pięknych kobiet.

Wabią mężczyzn i budzą w nich pożądanie.

Sukuby – uwodzicielskie i mordercze demony…

 

Georgina Kincaid miała całą wieczność na to, by odkryć sekrety płci przeciwnej, a wciąż jeszcze daje się zaskoczyć. Na przykład takiemu Sethowi: facet zaryzykował duszę, żeby zostać jej chłopakiem. Jednak Georgina jako podwładna samego Lucyfera nie może tak łatwo odwiesić do szafy służbowego mundurka mrocznego demona i oddać się miłosnej sielance. Przeciwnie: zostaje wysłana do Las Vegas. Miasto grzechu to wymarzona baza operacyjna dla każdego sukuba, ale… Czemu ciemne moce tak bardzo starają się odciągnąć ją od Seattle – i od Setha? I to teraz, gdy ma szansę na prawdziwą miłość. Szatan jeden wie... Georgina zamierza użyć wszelkich sposobów, żeby odkryć, o co w tym wszystkim chodzi i w końcu skończyć z ta robotą – choćby po trupach. Ma tylko nadzieję, że jednym z nich nie będzie jej wymarzony mężczyzna...

RECENZJA KOSTNICA:

         Czytając o wampirach, wilkołakach, aniołach i innych istotach nadprzyrodzonych zastanawiałam się nie raz jakby to było znaleźć się w ich skórze i posiadać siłę, moc, wyostrzone zmysły, ale i tym samym przejąć na siebie ich przekleństwo. Jednak nie potrafię, a raczej nie chcę wyobrazić siebie w roli sukuba, nałożnicy zmuszonej regularnie kusić i sypiać z mężczyznami wysysając z nich życiową energię, aby spełnić swą powinność wobec piekła i przetrwać.       

         Georgina Kincaid dobrowolnie zaprzedała duszę diabłu i choć minęło kilkaset lat to raczej nic nie wskazuje na możliwość unieważnienia podpisanego paktu z Piekłem i szansę na rozpoczęcie porządnego życia. Pomimo iż jej postać nie należy do moich ulubionych to jednak nie zniechęciła mnie swoją osobą na tyle, aby ostudzić potrzebę poznania finału jej przygód. Seria składa się aż sześciu części i według mnie historia została niepotrzebnie przeciągnięta, bo śmiało wszystko można było streścić i poprzestać na jednym grubszy tomie. Ponadto oczekiwanie na zakończenie jakie autorka i wydawnictwo zaserwowało czytelnikom również nie sprzyjało powiązywaniu faktów ze sobą ściśle powiązanych. Nie ukrywam, że czasem musiałam się nagłowić o co chodzi w danym momencie i odetchnęłam z ulg na myśl, że to już ostatnia część. Seria ani mnie nie porwała, ani nie powaliła aczkolwiek nie jest powiedziane, że nie umili komuś czasu. Georgina jak dla mnie jest zdecydowanie słabą i niezdecydowaną kobietą, która potrafi się pyszczyć, gdy czuje pewny grunt pod nogami natomiast jak coś nie idzie według jej myśli traci pewność siebie i najzwyczajniej na świecie się nad sobą użala. Szlag mnie trafiał jak czytałam po raz kolejny jak przeżywa i rozczula się nad swoim związkiem z Sethem, który od pierwszego tomu burzliwie przechodzi i powtarza przeróżne stadia od zauroczenia, pożądania, rozstania aż po zdradę i pojednanie. Na szczęście pomijając te wszystkie momenty zostaje nam dość spory kawałek dynamicznej, ciekawej i nieprzewidywalnej akcji. Jeśli jesteście ciekawi jakie tym razem niespodzianki Piekło zgotowało Thetis dowiecie się sięgając po "Odkrycia sukuba" i razem z główną bohaterką i jej przyjaciółmi  poznacie największy spisek wszech czasów?

         Podsumowując książka przedstawia lekką i tajemniczą historię przeplataną intrygami, sercowymi rozterkami z odrobiną seksu w tle.

MoNiuRka

z dn. 31/01/2012

 

Tytuł: Odkrycie sukuba

Tytuł oryginalny: Georgina Kincaid #6 Succubus Revealed

Autor: Mead Richelle

Wydawca: Amber Wydawnictwo

Ilość stron: 303

Data premiery: 2012-01-12