KOSTNICA TV FILMY I FILMIKIGALERIANOWOŚCI KSIAŻKOWEFRAGMENTYKINO - ZAPOWIEDZI, PREMIERY          nasz serwis EOPINIER.PL

patronaty.jpg (2614 bytes)
FILMLITERATURATEORIAGRYFORUMLINKI
RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ
NIE MÓW NIKOMU - Harlan Coben

OPIS KSIĄŻKI:

 

Od śmierci Elizabeth z rąk seryjnego zabójcy minęło 8 lat, ale młody lekarz David Beck nie potrafi o niej zapomnieć. Wiadomość, jaka pocztą elektroniczną przesyła mu anonimowy nadawca, zawiera niezbity dowód, że jego żona nadal żyje. Jak to możliwe, skoro jej ciało zostało zidentyfikowane? Beck ignoruje ostrzeżenie "nie mów nikomu" i próbuje dotrzeć do sedna mrocznej tajemnicy, której ślady wiodą w przeszłość. Padają następne ofiary, zagadka goni zagadkę...

 

RECENZJA KOSTNICA:

 

            Potraficie sobie wyobrazić świat pełen sprawiedliwych, szczerych, życzliwych, uprzejmych ludzi, w którym nie ma miejsca na zdeprawowane jednostki? Ja szczerze nie potrafię. Według mnie mając wszystko klarowne, podane jak na tacy nie stanowi żadnego wyzwania i umniejsza radość z osiągnięć. Nawet kiedy z każdej strony jesteśmy bombardowani kłamstwami, wykorzystywani przez innych, otoczeni niesprawiedliwością, to właśnie dzięki rodzinie i przyjaciołom potrafimy brnąć do przodu stawiając czoła przeciwnościom losu czerpiąc nie raz z tego satysfakcję. Co jednak w sytuacjach, które zmuszają nas abyśmy wypięli się na najbliższych? Czy można komuś wybaczyć zdradę, kłamstwo? Jest to sprawa indywidualna, ale każdy (raczej) zasługuje na drugą szansę, bo co jak co, ale wszyscy mamy jakieś tajemnice, które prędzej czy później mogą ujrzeć światło dzienne.

         Jak wobec tego zachowa się bohater powieści Harlana Cobena „Nie mów nikomu” doktor David Beck, który w ósmą rocznicę śmierci żony, Elizabeth, dostaje tajemnicze i zakodowane wiadomości pochodzące najprawdopodobniej od niej? Przeszłość powraca uruchamiając lawinę wydarzeń. Mężczyzna, który cudem nie podzielił losu ukochanej stara się zachować trzeźwość umysłu i rozwikłać zagadkę, która okazuje się być bardziej zagmatwana i niebezpieczna niż mogłoby się wydawać. Kto tak naprawdę jest nadawcą wiadomości i dlaczego wszyscy nagle nabierają wody w usta? Na domiar złego zdesperowany i zdeterminowany lekarz nagle staje się głównym podejrzanym o zabójstwo nie tylko żony, ale i innych zbrodni. Nie mając za wielkiego wyboru ucieka przed wymiarem sprawiedliwości, aby na własną rękę odkryć prawdę. Komu i dlaczego zależy za wszelką cenę na zachowaniu tajemnicy dowiecie się dobrnąwszy do ostatniej strony powieści „Nie mów nikomu”.

         Jest po pozycja, od której rozpoczęła się pisarska kariera Harlana Cobena i choć zebrała bardzo wiele pochlebnych recenzji to jednak nie czuję się tą historią oczarowana. Mimo iż jest bardzo podobna do jego kolejnej książki „Bez pożegnania”, która bez dwóch zdań mnie całkowicie urzekła, to niestety nie zapewniła mi tylu emocji i dreszczyku napięcia. Niemniej jednak lekkie pióra autora sprawia, że książkę czyta się jednym tchem pragnąc jak najszybciej dobrnąć do końca, aby poznać winowajce całego zamieszania.

         Jestem pod ogromnym wrażeniem stylu autora, która zdecydowanie przypadł mi do gustu i z pewnością nie jest to ostatnia jego książka po jaką sięgnę.

 

MoNiuRka

z dn. 26/05/2012

 

Tytuł: Nie mów nikomu

Autor: Coben Harlan

Wydawca: Albatros Wydawnictwo

Numer wydania: IV

Data premiery: 2012-02-24

Ilość stron: 400