KOSTNICA TV FILMY I FILMIKIGALERIANOWOŚCI KSIAŻKOWEFRAGMENTYKINO - ZAPOWIEDZI, PREMIERY          nasz serwis EOPINIER.PL

patronaty.jpg (2614 bytes)
FILMLITERATURATEORIAGRYFORUMLINKI
RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ

MIASTECZKO NICEVILLE - Carsten Stroud

Współczesne Twin Peaks, napisane w stylu Stephena Kinga

Powieść Miasteczko Niceville polecają Harlan Coben, Peter Straub, Karin Slaughter, „Playboy”, „Rolling Stone”, „Elle” i „Booklist”
W Niceville liczba porwań jest o wiele wyższa od przeciętnej.
Pewnego wiosennego dnia dziesięcioletni Rainey Teague nie wraca ze szkoły do domu. Śledztwo prowadzi były żołnierz sił specjalnych Nick Kavanaugh, obecnie detektyw wydziału kryminalnego. Dni mijają i rodzina traci nadzieję na powrót chłopca – a kiedy policja go znajduje, jest żywy, ale w śpiączce i nie wiadomo, czy kiedykolwiek odzyska przytomność.
Rok później znika bez śladu kolejna mieszkanka Niceville, starsza kobieta, należąca do jednej z najstarszych i najwybitniejszych rodzin w mieście. Nick Kavanaugh znowu prowadzi śledztwo, zostając wciągnięty w mroczny świat pomiędzy życiem a śmiercią, gdzie stanie twarzą w twarz ze starożytną złowrogą siłą, która czai się pod miastem, mroczniejszą i starszą niż górski las otaczający jej źródło: głęboką na tysiąc stóp otchłań znaną jako Krater.
„Miasteczko Niceville” to pierwsza część serii znakomitych horrorów, których akcja rozgrywa się w tajemniczym miasteczku na południu Stanów Zjednoczonych.

Carsten Stroud jest mistrzem szarpiącej nerwy, ekscytującej fabuły.
Harlan Coben

Oto godny następca Twin Peaks. Carsten Strod prezentuje nam klasyczną powieść o małym miasteczku. Fascynująca historia.
Playboy

Miasteczko Niceville to pełen tajemnic, zapierający dech w piersiach thriller, coś pomiędzy Williamem Faulknerem a Stephenem Kingiem.
Rolling Stone

Wciągający, niepokojący mix thrillera, horroru i tajemnicy. Kandydat do statusu dzieła kultowego.
Elle

Mocny i przyciągający jak magnes horror o pozornie spokojnym i zwyczajnym miasteczku na południu Stanów. Opowieść pełna typów spod ciemnej i najciemniejszej gwiazdy oraz dawnych zbrodni, ukazująca najstraszliwsze oblicze niegodziwości. Z każdą stroną ta historia staje się coraz bardziej przerażająca i zarazem wspanialsza, by dotrzeć w końcu do zaskakującego, cudownego i mrocznego finału.
Peter Straub, współautor Czarnego domu i Talizmanu – powieści napisanych wspólnie ze Stephenem Kingiem

Bogata kolekcja czarnych charakterów plus akcja, która nie pozwala oderwać się od powieści. A to wszystko doprawione idealną ilością czarnego humoru.
Booklist

Genialne dialogi, ekscentryczni, oryginalni bohaterowie i niezwykła, tajemnicza historia. Horror z prawdziwego zdarzenia.
Elmore Leonard, autor Dotknięcia

Fascynująca powieść, która skradnie serce i uwagę wszystkim miłośnikom horrorów.
Karin Slaughter, autorka Piętna

Miasteczko Niceville to majstersztyk, trudno go zaklasyfikować tylko do jednego gatunku ale całkiem łatwo można opisać wrażenie po lekturze – to szalenie rozrywkowa książka, od której nie sposób się oderwać !
John Lescroart, autor Wyścigu z czasem

Carsten Stroud – dziennikarz prasowy i autor bestsellerów „New York Timesa”. Prawa do ekranizacji dwóch jego powieści wykupili czołowi hollywoodzcy producenci.


Autor: Carsten Stroud
Tytuł: Miasteczko Niceville
Tytuł oryginału: Niceville
Tłumaczenie: Alina Siewior-Kuś
Data wydania: 21.06.2012
Format: 142 x 202 mm
Liczba stron: 520
Cena detaliczna: 38,00 zł
Oprawa: miękka
 

RECENZJA

Jeżeli sądzicie, że Niceville jest miłym, prowincjonalnym miasteczkiem, to bardziej mylić się nie możecie. Nagłe zniknięcie Rainey Teague to dopiero początek niesamowitych wydarzeń. Ta miejscowość to prawdziwy Trójkąt Bermudzki. Ludzie giną w środku słonecznego dnia, mieszkańcy szepczą coś o zakrwawionej dziewczynie, a na wszystkim cieniem kładzie się Krater, bezdenna szczelina w której nawet światło boi się zanurzyć.

Zapomnijcie o wróżkach, syrenach czy innych głupotach. Tu na czytelnika działa przenikliwy klimat. Duszący oddech lokalnych legend oraz pragnienie zemsty, silniejsze niż śmierci.

Specjalnie pominęłam dokładne streszczenie, by nie odbierać historii tego co ma najlepsze – efektu zaskoczenia. Autor uparcie szatkuje nam informacje. Co rusz zmienia wątki i postacie, w rezultacie czego jesteśmy bezustannie wodzeni za nos. Mówimy do siebie: jeszcze tylko dwie strony, a może kolejny rozdział... i nim się spostrzeżemy, jesteśmy już za połową tomu.

Tak moi mili. W końcu pojawił się thriller z prawdziwego zdarzenia. Mamy tu wszystko: barwną akcję, wielowątkowość, napięcie i pazur. Pisarza porównują do Stephena King’a, ale Stroud jest o niebo lepszy. Nie rozmienia się na drobne, pomija długie opisy, a przy tym świetnie nakreśla charakter bohaterów. Bez problemu wierzyłam w jego opowieść i kompletnie nie mam się do czego przyczepić. Coś świeżego i innego.

Pomysł na Misateczko Niceville to strzał w dziesiątkę. Już wypatruję jego kontynuacji.Ocena: 5,5/6

VARIA