KOSTNICA TV FILMY I FILMIKIGALERIANOWOŚCI KSIAŻKOWEFRAGMENTYKINO - ZAPOWIEDZI, PREMIERY          nasz serwis EOPINIER.PL

patronaty.jpg (2614 bytes)
FILMLITERATURATEORIAGRYFORUMLINKI
RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ
KSIĘGA WSZYTKICH DUSZ tom 2KSIĘGA WSZYSTKICH DUSZ Tom 2, TAJEMNICA - Deborah Harkness

Ciąg dalszy międzynarodowego bestsellera wydanego w 34 krajach
Siedem wydań w dwa miesiące w USA - 300 000 sprzedanych egzemplarzy
Księga Wszystkich Dusz połączyła to co najlepsze, w największych bestsellerach ostatnich lat:

.Suspens, przygodę i poszukiwanie wielkiego sekretu historii Kodu Leonarda da Vinci.
.Miłość wielką i nieziemską Zmierzchu.
.Magię Harry'ego Pottera.
.Tajemnicę, nastrój i piękno opowieści Cienia wiatru

W marcu część pierwsza opowieści zawładnęła duszami polskich czytelników
Wielka kampania reklamowa - billboardy w największych miastach, spoty w Radio Zet, bannery w metrze, kampania internetowa - wyniosła powieść na szczyt polskich list bestsellerów
Na polskich portalach pojawiły się entuzjastyczne recenzje:
Opowieść jest inteligentna i pełna napięcia, a do tego miejscami prowokacyjna. Recenzent z niecierpliwością czeka na dalszy ciąg tej niesamowitej powieści, która prawdopodobnie i u nas będzie bestsellerem.

Nie mogłam się oderwać (.). Świetna bajka dla dorosłych! Nie mogę się doczekać kolejnych tomów.

Naprawdę rewelacyjna książka.

Książka porywa, przyciąga do siebie i obiecuje więcej. Z pewnością warto będzie poczekać na kolejny tom serii.

granice.pl

Na życzenie czytelników przyspieszyliśmy premierę tomu 2 - na wakacje

Księga Wszystkich Dusz Tom 2 Tajemnica

Diana Bishop, młoda doktor historii i czarownica, w tomie pierwszym natrafiła w oksfordzkiej Bibliotece Bodlejańskiej na zaklętą księgę, której poszukują wszystkie magiczne rasy: czarnoksiężnicy, demony i wampiry. Wśród tych istot, których nie sposób odróżnić od ludzi, był urzekający Matthew Clairmont - zagadkowy profesor biochemii i neurologii. Połączeni potężną zakazaną miłością rozpoczęli walkę o tajemnicę, która być może zmieni świat.

Lecz każdy, kto chce rozwikłać sekret manuskryptu, naraża się na straszliwe niebezpieczeństwo. Diana i Matthew muszą schronić się w innym czasie. Tam gdzie być może kryje się klucz do tajemnicy.

Autor Deborah Harkness
Ilość stron: 448
Rodzaj: broszura ze skrzydełkami
Format: 130X205
Data wydania: 2011-06-21
EAN: 9788324140015

 

RECENZJA KOSTNICA

 

 

"Zakazany i paranormalny romans w cieniu zagadek alchemicznych"

W marcu 2011 roku nakładem wydawnictwa Amber, ukazała się książka Debory Harkness pod tytułem "Księga wszystkich dusz: Tom 1 Czarownica". Natomiast w czerwcu tegoż samego roku ukazał się jej drugi tom - "Księga wszystkich dusz: Tom 2 Tajemnica". Niestety, książki te pojawiły się u mnie w nieodpowiedniej kolejności i tak przygodę z tym paranormalnym romansem musiałam rozpocząć od tomu 2, o ile czasem zdarza się, iż kolejny tom danej książki przedstawia osobną historię, tak w tym przypadku tom 1 kończył się dokładnie w tym samym momencie, w którym zaczynał się 2.

Z tyłu - na okładce książki, jest napisane, iż "Księga wszystkich dusz połączyła to, co najlepsze w największych bestsellerach ostatnich lat: suspens, przygodę i poszukiwanie wielkiego sekretu historii Kodu Leonarda da Vinci. Miłość wielką i nieziemską Zmierzchu. Magię Harrego Pottera. Tajemnicę, nastrój i piękno opowieści Cień wiatru. Ja jestem skłonna przychylić się do porównania ze Zmierzchem i Kodem Leonarda da Vinci. Książce trochę daleko do magii Harrego Pottera (zresztą nie zauważyłam jakoby te dwa tytuły łączyło coś więcej niż postać czarownicy), a Cienia wiatru, po prostu nie czytałam.

Główną bohaterką "Księgi wszystkich dusz" jest czarownica Diana, która zakochuje się w wampirze imieniem Matthew. Miłość ta jest zakazana i okazuje się, że wybierając wspólną drogę życia, ściągają na siebie gniew innych czarownic i wampirów. Oprócz tego, że ta dwójka bardzo się kocha, to zajmują się także odnalezieniem i rozszyfrowaniem starego alchemicznego manuskryptu, który jak się okazuje wpłynie na ich życie. I tu właśnie pojawiają się kłopoty, bo bądź co bądź nie da się w 100% odnaleźć w tej książce nie czytając pierwszej części. Nie mogę, jednak odmówić tej powieści tego, że jest rewelacyjna. Bohaterowie są ciekawi, można się z nimi utożsamić, potrafią rozbawić lub też wzruszyć. Wydaje mi się, że mimo tego, iż daleko im do "zwyczajności" ludzi to są to bohaterowie borykający się z bardzo ludzkimi problemami, mimo że może w tych czasach mezalianse nie stanowią już takiego kłopotu jak kiedyś i nie zdarzają się zbyt często. Chciałabym móc napisać trochę więcej na temat historycznych aspektów tej powieści, jednak właśnie ich zrozumienie sprawiło mi najwięcej kłopotów, tak więc nie chce was drodzy czytelnicy wprowadzić w błąd.  Zachęcam, więc was Panie i Panowie do tego, aby samemu spróbować rozwiązać zagadkę tajemnicy starego manuskryptu i zacząć poznawać tę historię od tomu pierwszego, który zresztą również zdobył dobre recenzje. Polecam tę książkę wszystkim, bez wyjątku - kobiety odnajdą tu trochę miłości i namiętności, a mężczyźni znajdą tu historyczne zagadki i odrobinę niebezpieczeństwa. Choć przecież każdy może szukać tu czegoś innego i zapewniam na pewno to znajdzie. Polecam! Ta książka nie może znudzić.

Moja ocena: 4/6 (ocena jest zaniżona tylko przez wzgląd na to, iż nie czytałam poprzedniej części i czułam się trochę zagubiona).

Fuzja

Autor: Deborah Harkness

Tytuł: Księga wszystkich dusz: Tom 2 Tajemnica

Ilość stron: 448

Wydawnictwo: Amber

 

Data wydania: Czerwiec 2011