TWITTER BLOGGER  SKULLATOR       PLIKI COOKIES  KANAŁ YOU TUBE    KOSTNICA FACEBOOK  NAWIEDZONA MAPA

nasz serwis EOPINIER.PL

RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ
KAZNODZIEJAKAZNODZIEJA (Preacher)

Garth Ennis - Urodzony 16.01.1970 r. w Belfaście, Irlandia Północna, a mieszkający w USA sławny scenarzysta komiksowy. Po okresie pracy dla brytyjskiego pisma "2000 AD" tworzył w USA takie komiksy jak: "Hellblazer", "Hitman", "Kaznodzieja", "The Darkness", "Medieval Spawn/Witchblade". Ostatnio pisze scenariusze dla kolekcji MAX (linia ambitnych komiksów wydawnictwa Marvel): tworzy pyszną serię "Fury", której bohater - pułkownik Nick Fury z dawnej antysowieckiej agencji S.H.I.E.L.D. - szuka własnego miejsca w nowych czasach, gdy tacy jak on bohaterowie zimnej wojny uważani są za przeżytek. Drugim tworzonym obecnie komiksem Ennisa jest "Pielgrzym" - cykl miniserii o religijnym fanatyku, żyjącym w postnuklearnym, pustynnym świecie.

Autor scenariusza do tego cyklu, Irlandczyk Garth Ennis, należy do twórców, którzy pod koniec XX wieku całkowicie zmienili oblicze komiksu amerykańskiego. Czołową pozycję na rynku komiksowym zawdzięcza właśnie bestsellerowej serii "Kaznodzieja", ponurej i brutalnej historii poszukiwań Boga, prowadzonych w całej Ameryce przez teksańskiego pastora. "Kaznodzieja" łączy horror z thrillerem, a w tle ukazuje setki obyczajowych scen z codziennego życia Ameryki.

Gdyby zaufać temu komiksowi, kontynent ten przestaje się jawić jako Ziemia Obiecana dla emigrantów, a wygląda jak piekło na Ziemi. Realistyczne, a nawet naturalistyczne ilustracje serii rysował Steve Dillon.
Seria tylko dla dorosłych!

Kaznodzieja to brutalna, naturalistycznie ukazana historia teksańskiego duchownego, który stracił wiarę, ale za to został nawiedzony przez nadnaturalny byt, łączący w sobie moc Nieba i Piekła. Kaznodzieja rusza w drogę, aby odnaleźć Boga, gdyż tylko on może mu wyjaśnić, co się naprawdę dzieje. Horror ukazany w konwencji opowieści drogi, której tłem jest Ameryka widziana od podszewki - nie mająca nic wspólnego z opisami z folderów turystycznych.

W serii ukazały się następujące albumy:
Alamo, tom 13
Całe piekło nadchodzi, tom 12
Salvation, tom 11
Wojna w słońcu, tom 10
Na południe, tom 9
Krew i whiskey, tom 8
Dawne dzieje: Historia Sam Wiesz Kogo, tom 7
Dawne dzieje: Święty od Morderców, tom 6
Dumni Amerykanie, tom 5
Łowcy, tom 4
Aż do końca świata, tom 3
Nowojorscy gliniarze, tom 2
Zdarzyło się w Teksasie, tom 1

komikskaznodzieja3.jpg (267693 bytes)CAŁE PIEKŁO NADCHODZI

Saga o człowieku, którego nawiedził duch Genesis, dobiega końca. Podobnie jak w poprzednich częściach opowieści także i w tym tomie warstwa obyczajowo-sensacyjna przeplata się z fantastyką o inspiracji biblijnej. Kaznodzieja Jesse Custer i Tulip O'Hare - rozdzieleni przez wrogów i nieprzychylne sploty zdarzeń - robią wszystko, by się odnaleźć.Tulip wyrywa się spod opieki irlandzkiego wampira. Kaznodzieja opuszcza miasteczko Salvation i rusza na poszukiwanie ukochanej.Pełen dramatycznych zwrotów akcji scenariusz Ennisa jest zyskał znakomitą oprawę graficzną w wykonaniu mistrza komiksu realistycznego, Dillona. Perełka opowieści graficznej.

NA POŁUDNIE

Kaznodzieja wraz ze swoją narzeczoną i irlandzkim wampirem Cassidym kierują się na południe USA, aby wreszcie znaleźć sposób na znalezienie ukrywającego się Boga. W końcu stwierdzają, że może im w tym pomóc jeden z obrzędów wudu. Zaś amerykańskie wudu najłatwiej spotkać w Nowym Orleanie. Jednocześnie Nowy Orlean to teren bardzo niebezpieczny dla Cassidiego... i - jak zwykle - przez niego wynikają nowe kłopoty...

KREW I WHISKEY

Ciąg dalszy przygód wampira z Irlandii, byłego kaznodziei i dziewczyny, która pracowała jako zabójczyni dla mafii. Ta niezwykła trójka poszukuje Boga, który ukrywa się gdzieś na Ziemi. Cassidy zawsze wiedział, że jest inny niż reszta ludzi. I sądził, że jest jedyny...o momentu gdy nie spotkał takiego jak on - wampira. Czy uda mu się jednak znaleźć wspólny język z pobratymcem? A Jessie i Tulip odpoczywają po dramatycznej wizycie w Europie. Nowy Jork to idealne miejsce by upić się w kilku barach i odświeżyć stare znajomości...

SALVATION

Opowieść o wielebnym, łącząca elementy sensacyjne z horrorem i fantasy, powoli zbliża się do końca. Kaznodzieja jest coraz bliżej odnalezienia Boga, ale przez chwilę postanowił odpocząć. Trafił do małego miasteczka Salvation, które okazało się wcale nie tak idylliczne, jak można by sądzić po nazwie. Bohater postanawia zostać w nim jakiś czas, a jednocześnie podjąć się pełnienia pewnej ważnej funkcji społecznej. Album nie tylko zapewnia rozrywkę rodem z dawnego westernu, ale też w przerażająco ponury sposób ukazuje rzeczywistość amerykańskiej prowincji.

WOJNA W SŁOŃCU

Kaznodzieja to sensacyjno-fantastyczna saga przeznaczona dla dorosłych fanów komiksu. Motywem przewodnim cyklu są poszukiwania Boga, który ze strachu zaszył się gdzieś na końcu świata.W najnowszym tomie dojdzie do spotkania na środku pustyni odwiecznych wrogów - Kaznodziei, ścigającego go Świętego od Morderców oraz Starra, który został nowym szefem mistycznej organizacji Graal. Spotkanie zaowocuje emocjonującą walką na kolty, czołgi i święte słowa.Autorem scenariusza wydawanej od 2002 roku serii jest Garth Ennis, a rysunków Steve Dillon. Tom dziesiąty należy do najdłuższych i w opinii znawców serii do grona najlepszych części sagi o Kaznodziei.

DAWNE DZIEJE: HISTORIA SAM WIESZ KOGO

Komiks opowiada o losach byłego pastora, wampira z Irlandii, oraz dziewczyny, która była cynglem mafii. Ta niezwykła trójka szuka Boga, który podobno opuścił Niebo i ukrywa się gdzieś na Ziemi. Kolejny tom opowiada historię drugoplanowych postaci serii. Po Świętym od Morderców przyszła kolej na historię Sam Wiesz Kogo - jednej z bardziej kontrowersyjnych postaci. To opowieść o nastolatku, którym tak wstrząsnęła śmierć Kurta Cobaina, że sam poszedł w jego ślady... względu na tematykę komiks przeznaczony jest dla czytelników dorosłych.

DUMNI AMERYKANIE

To jeden z najbardziej kontrowersyjnych komiksów ostatnich lat. Były pastor Jessie Custer, jego dziewczyna, która była cynglem mafii, oraz wampir z Irlandii poszukują Boga, przebywającego gdzieś na Ziemi... Tom zawiera trzy historie: pierwsza przedstawia losy ojca Jessiego w Wietnamie, druga opowiada o przemianie irlandzkiego rzezimieszka Cassidy'ego w wampira, a trzecia jest bezpośrednim zakończeniem historii z poprzedniego tomu.

 

SERIAL TV

 

10.09 Wiemy już oficjalnie, że stacja AMC oficjalnie zamówiła 10 odcinków pierwszej serii Kaznodzieji - przedstawiono tez pierwszy plakat promujący.

22.05 Dzięki Sethowi Rogenowi możemy podejrzeć kilka pierwszych fotek z planu powstającego serialu Preacher (Kaznodzieja). Serial oparty jest na kultowych komiksach autorstwa Gartha Ennisa i Steve'a Dillona

 

 

 

04.12 Kaznodzieja (Preacher) amerykański komiks autorstwa Gartha Ennisa i Steve'a Dillona doczeka sie swojej telewizyjnej wersji. Stacja AMC powiadomiła, że został zamówiony pilot serialu. Współpracę nawiązały The Sony Pictures Television i AMC Studios a za serię ma odpowiadać Sam Catlin (“Breaking Bad”), Seth Rogen i Evan Goldberg (“This Is The End,” “Superbad,” “Neighbors”).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

MENU

INDEKSY SOCIAL MEDIA NOWOŚCI LINKI
LITERATURA INDEKS KSIĄŻEK FACEBOOK KONKURSY DRUKARNIA
FILM INDEKS FILMÓW TWITTER KINO ZAPOWIEDZI PREMIERY WSZYSTKO DO BIURA
KOMIKS INDEKS KOMIKSÓW BLOG KOSTNICA PROSTO Z PIECA PUKASPER.PL
GRY INDEKS GIER YOU TUBE KOSTNICA NOWOŚCI KSIĄŻKOWE EOPINIER.PL
SERIALE INDEKS FIGUREK SKULLATOR NAPISZ DO NAS  
OPOWIADANIA INDEKS GALERII      
DVD i BLU RAY INDEKS OPOWIADAŃ KRWAWNIK    
PUBLICYSTYKA

INDEKS KOSTNICA TVd

WSPÓŁPRACA    
TEORIA INDEKS SERIALI REDAKCJA    
HOBBY INDEKS FRAGMENTÓW LINKI    
GALERIA INDEKS CYTATÓW ZŁOTY KOŚCIEJ    
AUDIOBOOKI